nasiona marihuany

[AF][Mars SP250 led][0,4m2] " Trzy małe świnki "

Wyszukiwarka Forumowa:

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
pięknie dała ta świnka salcesoniku, no kurcza pięknie, -szkoda ze te 2 dziki co poszły na odstrzał nie dożyły do końca...
Jednak Led daje radę.
SZACUN!
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Chciałam zrezygnować z automatów, ale żeś mnie ta amnesia zachęcił.

Cieszy mnie to :)

Ja nie do końca rozumie tej nagonki na automaty.
Problem polega na tym, że większość osób jak zaczyna pierwszy INDOOR to stawia na automaty, ze względu na kompaktowość, szybkość i strach przed zarządzaniem światłem. Potem jest setka błędów, pytań, w konsekwencji słaby plon i opinia trudnych roślin, które ciężko uratować.
A tak naprawdę w indorze plon z m2 wiele odmian auto ma 400-600g czyli to samo co sezony. Rosną szybciej i są niższe. Może trochę więcej światła im trzeba i nie ma się wpływu na weg/flo, ale to wszystko. Wystarczy wybrać odmianę w której odpowiada nam plon, czas uprawy, moc, trzaskać LST, a plon z m2 będzie taki sam w wielu przypadkach.


Zapomniałem w podsumowaniu wspomnieć o lampie i zestawie suplementów.

Z obu produktów jestem bardzo zadowolony, rośliny bardzo dobrze reagowały na światło. Nie wiem czy to kwestia penetracji światła, tych paru IR/UV, konstrukcji lampy i mojego boxa (chude, a długie) ale nowe odrosty pojawiają się błyskawicznie i wszędzie. Łodygi grube i mocne. Bardzo dobra temperatura pracy, komfort można normalnie jej dotykać, patrz hps nie da rady! :) po 3 miesiącach wszystkie diody świecą jak świeciły.
Ogólnie dobra lampa w swojej kategorii cenowej.

Ostatnimi tygodniami na stronie mars hydro pojawił się następca mojej lampy nazwany SP300
Zmienili epistary na samsungi, podnieśli moc do 300w, dodali moduł do ściemniania i możliwość spięcia wielu lamp, a temperatura rzucana przez lampę spadła o 1 stopień.
Więc śmiało każdemu mogę polecić inwestycje w ten sprzęt bo się zwraca.

Donica 18l - niby przesada jak na automat, chociaż wydaje mi się że roślinie się podobało, a nawet jeśli nie, to trudno przesuszyć taką ilość ziemi:)

Odnośnie odżywek, amnesia po dwóch miesiącach dodatkowo dostawała ancient earth i green sensation. Podstawowy zestaw to biobizz root, grow, bloom, top-max, i bio heaven. Podawałem tak jak tabelka biobizz wskazywała dla mojej ziemi.
Od 7 dnia root Juice i heaven, potem grow, Bloom itd.
Na forum czytałem jakis "Q&A" z kimś z biobizz i sugerowali lać co każde podlanie wtedy wahania nie są duże i roślina to dobrze znosi.
Więc u mnie, trochę inaczej niż główny nurt na forum, odżywki lałem co każde podlewanie (może na 3 miesiace to z 3 razy dostała samą wodę)

Teraz lecą inne trzy rośliny które tak traktuję, póki co jest ok:)



 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Im wincyj ziemi tym lepiej i nie ma że za dużo, typowy mit. Niby masz rację z tymi argumentami z automatami, ale zapomniałeś o jednej istotę j kwestii*. Ciekawe czy zgadniesz. :bounce:

Nie wiem o jakim nurcie mówisz, ale biobiza leje się z każdym podlaniem w zdroworozsądkowych ilościach. Pokaz mi gdzie ktoś inaczej robi. :p

Z biobizz to używam fishmixa do oprysków na wegu, bo mi został z kiedyś i jeszcze się nie zepsuł.


*Masz podpowiedź:

Zamaldelica2cannabinoides.jpg


AutoZamaldelicacannabinoides.jpg
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Im wincyj ziemi tym lepiej i nie ma że za dużo, typowy mit. Niby masz rację z tymi argumentami z automatami, ale zapomniałeś o jednej istotę j kwestii*. Ciekawe czy zgadniesz. :bounce:

Hmm.... było by to tylko zgadywanie, z podpowiedzi wnioskuję że chodzi o skład, i chyba nie chodzi Ci poziom thc bo mocne auto też się znajdą. Więc chętnie wysłucham o co biega:)

Nie wiem o jakim nurcie mówisz, ale biobiza leje się z każdym podlaniem w zdroworozsądkowych ilościach. Pokaz mi gdzie ktoś inaczej robi. :p

Mam wrażenie, że często pojawia się rada nie ma niedoborów nic nie lej, albo raz woda raz odżywki. Niezależnie co ktoś podawał. Fakt, może to się nie tyczyło Bio produktów, bądź ktoś użył tego sformułowania uniwersalnie, nie przyglądając się. Biobizza jest sporo na forum więc pewnie coś bym znalazł:p Ale może masz rację i się nie pojawiło, jedno jest pewne nie będę nic szukał :)

Z biobizz to używam fishmixa do oprysków na wegu, bo mi został z kiedyś i jeszcze się nie zepsuł.
U mnie tylko root juice się z***ał. Jego lałem na początku. Potem stał zakręcony, jak ruszyłem z kolejnymi roślinami chciałem też zapodać, ale po otwarciu nie było wątpliwości, ***ałooooo mega zgniłym jajem. Reszta trzymana w tych samych warunkach jest ok i leje dalej.
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Cieszy mnie to :)

Ja nie do końca rozumie tej nagonki na automaty.
Problem polega na tym, że większość osób jak zaczyna pierwszy INDOOR to stawia na automaty, ze względu na kompaktowość, szybkość i strach przed zarządzaniem światłem. Potem jest setka błędów, pytań, w konsekwencji słaby plon i opinia trudnych roślin, które ciężko uratować.
A tak naprawdę w indorze plon z m2 wiele odmian auto ma 400-600g czyli to samo co sezony. Rosną szybciej i są niższe. Może trochę więcej światła im trzeba i nie ma się wpływu na weg/flo, ale to wszystko. Wystarczy wybrać odmianę w której odpowiada nam plon, czas uprawy, moc, trzaskać LST, a plon z m2 będzie taki sam w wielu przypadkach.

Nawet taki laik jak ja, się z Tobą zgadzam w 100%. Wszyscy na auto mówią fe i ble. Na pierwszy grow się nie nadają i tak dalej. Mi wyszło 280g z 0.64M2 auto amensi z holenderskiego skuna. I uważam to za świetny wynik jak na pierwszy grow i bez treningów.



Pozdro!
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Po prostu w trochę więcej czasu idzie zrobić tyle samo palenia które jest mocniejsze. Może stąd ta nagonka. :confused:

Poza tym na większą skalę to zużywasz o wiele mniej prądu bo przez całe flo odpada Ci od 6h do 8h światła. :)

Dodatkowo odmian sezonowych jest o wiele więcej i mają bogatszy wachlarz terpenów. Nie każdy chce palić amnezke od HS. Niektórzy stawiają jakość ponad ilość. :paleniee:
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
Poza tym na większą skalę to zużywasz o wiele mniej prądu bo przez całe flo odpada Ci od 6h do 8h światła. :)

Na większą skalę :)

Dodatkowo odmian sezonowych jest o wiele więcej i mają bogatszy wachlarz terpenów. Nie każdy chce palić amnezke od HS. Niektórzy stawiają jakość ponad ilość. :paleniee:

Oczywiście, że tak jest i w to nie wątpię. Dlatego teraz sam postawiłem na jakość. Zresztą wcześniej, wcale mi nie chodziło o ilość :)

Miłego wieczoru i do następnego! :)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,764
Chodziło mi o szersza perspektywę, skalę całego grow. :p
 
O

OdcieńZieleni

Guest
fajne grow, spoko Ci to wyszło, susz ładnie wyglada, ale daję sobie reke uciąć, że z tego jednego automatu nie zebrałeś 160g, ten Twój jak dał 100g to i tak bym sie zastanawiał czy mogłoby tak być ... bez spiny oczywiście, bo wszystko ładnie poprowadzone no ale w wynik nie moge uwierzyć :sunny: patrząć na wielkość doniczki, jak plant jest wysoki, grubość topów, no cieżko uwierzyć, tym niemniej gratulacje
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
fajne grow, spoko Ci to wyszło, susz ładnie wyglada, ale daję sobie reke uciąć, że z tego jednego automatu nie zebrałeś 160g, ten Twój jak dał 100g to i tak bym sie zastanawiał czy mogłoby tak być ... bez spiny oczywiście, bo wszystko ładnie poprowadzone no ale w wynik nie moge uwierzyć :sunny: patrząć na wielkość doniczki, jak plant jest wysoki, grubość topów, no cieżko uwierzyć, tym niemniej gratulacje

Na tych zdjęciach mi ta doniczka wydaje się mała, nie widać, że ma 18l, ciężko zrobić zdjęcie jak w kadrze nie może być za dużo mieszkania... Roślina wypełniała mniej więcej 50na 50cm

Ubywa dziennie minimum 2 gramy... (wieloletnia wypracowana norma:)) Myślałem czy może to jakiś moderator zweryfikować, w sumie weteran też by się nadal :)
więc jestem otwarty na wideo rozmowie (czy inny pomysł) i zważenie tego..
Tylko czy utniesz sobie w takim wypadku rękę? Bo nie koniecznie mi na tym zależy :)
Też osobiście wydaje mi się dużo, ok 4l/5l topow to nie będzie 160gr? Tak z waszego doświadczenia? Bo nie wiem czy mam to zważyć jeszcze raz i brać pod uwagę, że coś z wagą poszło nie tak. Bo wytarowalem wszystko jak należy

Dzięki, też za docenienie :)

Edit:
Kurde zmobilizowałeś mnie żeby to sprawdzić bo sam zacząłem wątpić...
Jak zabierałem palenie wydawało mi się za suche nawet.,dalej takie jest ale mimo, że zabrałem już 10gr z tego to waga pokazała mi teraz 159,6g. Poleciałem po kuchenną, żeby sprawdzić czy ona nie jest trefna. Kuchenna mniej dokładna pokazała 160gr! Sloje były parę h otwarte przed zważeniem.



 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Wytarowales wage? Bo z miska rzeczywiscie moglo tyle pokazac.

---------- Post Zaktualizowany 17:17 ---------- Data pierwszego postu 17:13 ----------

patrząć na wielkość doniczki, jak plant jest wysoki, grubość topów, no cieżko uwierzyć

Dokladnie tak. Jak sie powazylo w swojej karierze juz ladnych pare kilo, to na oko idzie ocenic wynik z grubsza, patrzac tylko na foty. W tym przypadku rowniez daje swoja reke uciac, ze 160g to ni huhu tak nie wyglada.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
No to widać od razu, zreszta jak z ~550 mokrego może wyjąc 160 suchego? Chyba ktoś tu chciał powiększyć sobie beniza :bal:
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
550g ważone po 14 czy 16h od ścięcia. To nie miska a wiaderko 5 litrowe do podlewania. 5litrow suchych topów to nie 160gram? Wierzę w wasze doświadczenie, waga była na zero jak powinna. Kuchenna pokazała to samo. Więc to też nie wina wagi. Palenie było kruche, pale je od już prawie 2 tygodni, dalej bez młynka kręcę każdy raz. To o co kaman że to tyle pokazuje? Bo sobie nic tu nie dodaje, nie wliczyłem nawet tego co zrywałem na sample
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół