nasiona marihuany

ak47[AF] RQS : Brak wzrostu + Zolte liscie

Wyszukiwarka Forumowa:

Rostu

Member
Rejestracja
Lut 2, 2012
Postów
6
Buchów
0
Witam,

Mam problem i potrzebuje waszej pomocy...

Moje 2 pomidorki stanely w rozwoju po i nie zapowiada sie aby mialo cos sie z tym zmienic. Dodam, ze to moje drugie podejscie poprzednie(4 pomidory tej samej odmiany) po 2 tygodniach wyladowalo w koszu. Pomidorki po paru dniach stanely w rozwoju i zaczely zolknac. Podejrzewalem przelanie badz/+ zbyt blisko lampa (30 cm)
Tym razem podlewam ostroznie ((okolo 200ml na 1 krzak) musza dodac iz poprzednie nie wydawalo mi sie abym przelal aczkolwiek zbyt wielkiego doswiadczenia nie mam.) woda z kranu przefiltrowana w czajniku z filtrem weglowym + odczekane 24h.
Zdjecia zostaly zrobione w 8 dniu od wyjscia z ziemi.

Doradzcie mi prosze co moge jeszcze zrobic aby to uratowac. Bede wdzieczny za kazda podpowiedz.

Pozdrawiam


Parametry:

Box:
clear.gif
clear.gif
0,6 x 0,6 x 1,6
Lampa: 250w HPS
Doniczki: 11l z dorobionymi dziurkami + rurki do keramzytu usypanego na dnie aby dotlenic korzenie
Ziemia: Canna terra pro
Woda: kranowa + filtrowanie weglem ph 6.2-6.3
Wilgotnosc: 50-60%
Temp.: 26-28
Wtlaczane powietrze: wiatrak 100m3/h srednica 10cm
Wytlaczajace powietrza: filtr weglowy + primaklima 240m3 (dziala od poczatu w celu utrzymania optymalnej temp)
Wiatrak wewnetrzny: 16w

Oto zdjecia:
















PS
Sorry za linki ale nie moge dodac zdjec.
 
Ostatnia edycja:

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Dodaj do galerii bo nikt w te linki nie będzie klikał
 

Tyx

Well-known member
Rejestracja
Lut 12, 2020
Postów
128
Buchów
88
Dzięki! Tak zrobiłem.

Wydaje mi się że przelana ale nie jestem pewny bo nie uprawiałem pod hps, i nie wiem jak szybko woda paruje i tak mi się wydaje że 250w w tym boxie może być za dużo ale na początek może zbierz keramzyt z góry donic to będzie łatwiej ocenić wilgotność gleby i nie podlewaj na chwilę
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
w korzeń idzie, daj jej spokojnie rosnać, za kilka dni ruszy z kopyta
 

Rostu

Member
Rejestracja
Lut 2, 2012
Postów
6
Buchów
0
Witam,

Progresu brak dalszy... Sciagnalem keramzyt i dalem im odpoczac od podlewania przez 4 dni ziemia juz suchutka byla, dzisiaj podlałem.
Zdjęcia tego nie oddają ale liście mają żółtawe zabarwienie, a łodyga nabrała fioletowego koloru.

Zdaję sobię sprawę, że z tego już nic konkretnego nie będzie ale potrzymam ejszcze w oczekiwaniu na wasze porady. Nie mam bladego pojęcia co może być nie tak. Warunki są optymalne.

PS
Rozmawialem ze swoim kolega ktory swojego czasu bawił się w to dosyc aktywnie. Analizowalismy temat i wspomniał o mozliwości wad genetycznych... oczywiscie nie wykluczam tego ale 6/10 wadliwych z takimi samymi symptomami ? wydaje mi się, że gdzieś indziej może lezec problem.

Bede wdzieczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam


PS

Ziemia w dolniczkach jest uzyta z poprzedniej uprawy (trwala 2 tygodnie) i wymieszana ze swieża z worka. Ma troche keramzytu w srodku. Nie wydaje mi sie aby to mialo byc problemem ale wspominam aby przedstawic sprawe kompletnie.

Foto Update:









 

Rostu

Member
Rejestracja
Lut 2, 2012
Postów
6
Buchów
0
przedwczoraj podlałem 500 ml (odstawionej na 24 h kranowy) z 2.5 ml nawozu wegetacyjnego i pomidory ruszyly. Wychodzi na to, ze byl niedobór azotu... Ciekawa zagadka, gdyż podłoże powinno mieć wszystkiego pod dostatkiem... Jedyne co mi przychodzi do glowy to, iż problemem było podłoże + woda którą podlewałem. Podlewałem kranówą, poddaną wcześniej filtracji w czajniku z filtrem z aktywnym weglem...
Jesli ktokolwiek ma jakąś opinię na ten temat niech się nie waha z nią podzielić :)

Międzyczasie dosłownie przed chwilą poszły w ziemię nastopne 2 AF ak47 aby miało to sens.

Jutro wrzucę zdjęcia.

EDIT
Rozmawialem z kolega mial kiedys podobnie. Przestroga dla innych nigdy nie podawac wody poddanej filtracji aktywnym weglem, moze obniza PH ale oczyszcza wode ze skladnikow odzywczych.

displayimage.php
[/url][/IMG]


 
Ostatnia edycja:

Rostu

Member
Rejestracja
Lut 2, 2012
Postów
6
Buchów
0
Siemanko,

Po zmarnowaniu 12 nasion ostatecznie udalo mi sie wycisnac z 2 automatow 107g suszu wiec udalo sie. Niestety problem się powiela i nie mam bladego pojecia co moze byc przyczyna.

Nowe pomidorki zachowuja sie identycznie do poprzednich. Mija im 9 dzien od wykielkowania i ani drgna...
Woda ma odpowiednie PH co do EC nie mam pojecia. Kranowa ktora dostala 2 dni i wyrownane ph 5.5-6
Temp: 30-33 stopnie - wiem ze duzo ale nie powinno miec to takiego znaczenia
Ziemia: kupna profesjonalna pod uprawe konopi

Podlewanie.. próbowałem ich nie przelac wiec na poczatku podlewalem je 20 ml wody.. teraz wiem ze za malo przy takiej temp.
Podlalem 400 ml kazdego z krasnali i dalej ani drgna a dzis wieczorem bedzie 3 dzien.

Poradzcie prosze co moze byc przyczyna. Zdjec nie zamieszczam bo sa identyczne jak powyzej (a nawet mniej rozwiniete - jakby stanely po wykielkowaniu i wybicu sie)

POMOCY!
 

Zytoozime

Well-known member
Rejestracja
Lip 17, 2020
Postów
59
Buchów
3
Czym mierzysz ph? Kalibrowałeś? Masz paski albo kropelki żeby sprawdzić czy ph metr nie jest popsuty? Czym regulujesz ph wody?A może za dużo nawozów w ziemi i blokuje inne składniki jaka to ziemia może jakiś wynalazek? Bo kupna profesjonalna to jakbyś nie napisał nic. Musisz dostarczać jak najwięcej informacji.
 

Rostu

Member
Rejestracja
Lut 2, 2012
Postów
6
Buchów
0
PH mierze kropelkami. Niedługo zamówię miernik aby doprecyzowac pomiary.
PH reguluje ph - | + od plagron
Ziemia: Plagron Royalmix (wzbogacilem perlitem i wloknami kokosowymi w malych proporcjach) - Na pewno nie ma to wplywu na obecna sytuacje, gdyż zastój jest identyczny jak poprzednio.
Box: 0.6 x 0.6 x 1.6
Własnie zmienilem HPS na Led aby moc zbic temp.
temp. W cieniu na podstawce wskazywal termometr 29.4 stopni C
Woda: Odstana kranowa z wyrownanym PH do poziomu 5.5 - 6.0


Poprzednim razem postanowilem zaeksperymentować (styacja powtarza sie po raz 5) i po 3 tygdniach zaczalem podlewac z nawozami. Rosliny 2z4 ruszyly i ostatecznie zebralem z nich spory plon.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół