nasiona marihuany

prąd a przypał

Wyszukiwarka Forumowa:

medicalthings

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2020
Postów
48
Buchów
0
Jak to właściwie jest ? ma ktoś jakiś atrykuł lub jakiś temat na forum gdzie znajdę więcej info ? np. jeśli pobór wzrośnie w miesiącu o 1200W to daje średnio 280-300/msc , można spodziewać się przypału na chacie z takim zwiększeniem poboru prądu ?
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Jak to właściwie jest ? ma ktoś jakiś atrykuł lub jakiś temat na forum gdzie znajdę więcej info ? np. jeśli pobór wzrośnie w miesiącu o 1200W to daje średnio 280-300/msc , można spodziewać się przypału na chacie z takim zwiększeniem poboru prądu ?

nowe komputery mają 900-1000w zasilacze więc 1200w to jest pryszcz. dopóki płacisz regularnie za prąd to dla elektrowni problem nie istnieje
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Watpie , co to jest w obecnych czasach 1200w
Moze zakupiles suszarke do prania ktora jest dosc pradozerna.
Albo chociazby dogrzewasz chate elektrycznie albo masz wydajniejszy komputer.
 

Niewidek

Member
Rejestracja
Kwi 8, 2020
Postów
15
Buchów
0
To zależy gdzie mieszkasz. Jeżeli mieszkasz w domu to 1200w to tyle co nic. Jeżeli mieszkasz w mieszkaniu to już się robi ciekawie. Argument że masz nowy komputer - komputer zużywa prąd nieregularnie tj.w zależności od obiciążenia go obliczeniami, to samo tyczy się klimatyzatora w domu. Problem z lampami jest taki że zużywają prąd bardzo regularnie.
"Licznik inteligentny należy do nowej generacji liczników energii elektrycznych. Pozwala on na zdalne przekazanie dostawcy informacji o zużyciu energii elektrycznej w domu odbiorcy. Zgodnie z Dyrektywą Europejską, Ministerstwo Gospodarki planuje wymiane 80% liczników na liczniki inteligentne w Polsce do 2020 roku. Obecny artykuł tłumaczy czym jest licznik inteligentny i jak odczytać na nim stan zużycia energii elektrycznej. Polecamy artykułu wymiana liczników na liczniki inteligentne w Polsce oraz kompleksowy artykuł o licznikach (rodzaje, wymiana, co zrobić w przypadku awarii, czy trzeba zmienić licznik w prypadku zmiany sprzedawcy prądu)." i "Licznik inteligentny pozwala przesłać do dostawcy dużo większą ilość informacji w porównaniu z innymi licznikami. Licznik inteligentny przekazuje zdalnie stan zużycia energii elektrycznej u odbiorcy, co 15 minut. Dostawca ma zdalny dostęp do informacji takich jak bieżący koszt zużycia oraz informacje o mocy i napięciu prądu u odbiorcy. W ten sposób dostawca wie gdzie wysłać więcej energii, a gdzie mniej i jest w stanie lepiej zarządzać siecią energetyczną unikając przerw w dostawie prądu". Moim zdaniem to będzie problem w przyszłości, narazie powinno to przejść bez większego problemu.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
1200W w mieszkaniu czy domu to tak czy inaczej luzik. Za mało by się ktokolwiek zainteresował.
 
M

Mr.f

Guest
Niby to nie problem póki płacisz ale... czasy robią się dziewne, doświadczamy zakładania nam smyczy w formie śledzących aplikacji, czemuś to służy na pewno. Czujności i ostrożności nigdy za wiele... czasem lepiej mniej a częściej, światło przyszłości typu led to też dobry pomysł.
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
ku**a włącz sobie mikrofalę, pralkę i zmywarkę a wszystko to puść w godzinny obieg (pralka i zmywarka ok, mikrofala dla przykładu) i już masz ponad. 3kW
także bez lipy ziomek
 

medicalthings

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2020
Postów
48
Buchów
0
ku**a włącz sobie mikrofalę, pralkę i zmywarkę a wszystko to puść w godzinny obieg (pralka i zmywarka ok, mikrofala dla przykładu) i już masz ponad. 3kW także bez lipy ziomek
doskonale o tym wiem tylko z tym że jeśli na 2/3 miesiące masz rachunek za światło około 400 pln tak jak jest u mnie w domu , a raptem miesiecznie dojdzie 150 zl co na 3msc daje 450 i calosciowy rachunek bedzie 850 to troche dziwne ze pobor pradu nagle wzrosnie o 100% xd
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
doskonale o tym wiem tylko z tym że jeśli na 2/3 miesiące masz rachunek za światło około 400 pln tak jak jest u mnie w domu , a raptem miesiecznie dojdzie 150 zl co na 3msc daje 450 i calosciowy rachunek bedzie 850 to troche dziwne ze pobor pradu nagle wzrosnie o 100% xd

Dokupiłeś nowy sprzęt i pobór wzrasta kto by się taką różnicą interesował...
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
A jak kupisz auto elektryka to masz wizytę policji?
Jeden kaloryfer olejowy ma 2000w, masz wizytę policji?
Jak kupisz gekona, rybki, węże i będzie grzał to masz wizytę policji?
U mnie teraz babcia ze względu na wiek mieszka z rodzicami, myślicie, że e ktoś przyjdzie sprawdzić czemu zużycie prądu wzrosło?
A jak kuchenkę gazowa zamienisz na elektryczną to przyjdzie policja?
Cykliczność rozumie, ale dopóki nie są to przemysłowe ilości to nikt tego nie będzie weryfikował.
Luzik, a jak ktoś dalej się zastanawia zawsze można hodować tylko połowę i użyć słabszej lampy.
 
Z

z\G/esio

Guest
Jak masz takie rozkminy jeszcze zanim zacząłeś działać, to co będzie dalej? Może lepiej odpuść, bo nerwy i stres Cię zjedzą... Ja kiedyś miałem w porywach ponad 4ooo W poboru przez 10 miesięcy w niedużym kwadracie. Uwierz, że rachunki były kosmiczne! Oczywiście płacone regularnie i obyło się bez przypału. Teraz mam 250-300 zeta co miesiąc i nie martwię się tym w ogóle. Bardziej mnie czasami schizuje hałas wentylatorów niż zużycie prądu hehe
 

medicalthings

Well-known member
Rejestracja
Kwi 22, 2020
Postów
48
Buchów
0
Jak masz takie rozkminy jeszcze zanim zacząłeś działać, to co będzie dalej? Może lepiej odpuść, bo nerwy i stres Cię zjedzą... Ja kiedyś miałem w porywach ponad 4ooo W poboru przez 10 miesięcy w niedużym kwadracie. Uwierz, że rachunki były kosmiczne! Oczywiście płacone regularnie i obyło się bez przypału. Teraz mam 250-300 zeta co miesiąc i nie martwię się tym w ogóle. Bardziej mnie czasami schizuje hałas wentylatorów niż zużycie prądu hehe
rozkminka a stres to dwie odmienne rzeczy , po prostu chciałem zasięgnąć informacji od doświadczonych graczy :)
 
Z

z\G/esio

Guest
Tak właściwie to po co pytasz o takie kwestie skoro masz zamiar robić outdoor?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół