nasiona marihuany

hydroponika

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Maj 1, 2020
Postów
9
Buchów
0
siema mam problem w mojej hydrofonice robią się gluty używam plagon a+b biochumus i zbijam ph octem na pąpce i w wodzie pływa po 1 dniu glut czy to morze być jakaś reakcja nawozu z octem proszę o pomoc.[h=1][/h][h=1][/h][h=1][/h]
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Hydroponice chyba chciales napisac?
Jaki ten system masz ? Pod dany rodzaj uprawy hydro masz zalecane odpowiednie nawozy . Zalezy czy woda stoi czy jest w obiegu itp
Mozesz zbic tez ph kwaskiem cytrynowym ale podjerzeqqm ze tu lezy problem. Wiecej info jakies zdjecia to bedzie latwiej podpowiedziec.
 
Rejestracja
Maj 1, 2020
Postów
9
Buchów
0
siema mam problem w mojej hydrofonice robią się gluty używam plagon a+b biochumus i zbijam ph octem na pąpce i w wodzie pływa po 1 dniu glut czy to morze być jakaś reakcja nawozu z octem proszę o pomoc.
moja uprawa to dwc kiełki maja już z 5 cm i są zdrowe jedyne co jest to pompa napowietrzająca i żeczony glut zapycha kamień wiec codziennie go czyszczę kupiłem ph downer bo ten ocet jest do niczego od przedwczoraj z 5.1 już jest 7 coś moje pierwsze podejrzenia padły na to że w jednej donicy był hydrożel i myślałem że się rozpuścił ale wymieniłem wodę i doniczkę więc hydrożelu nie ma a glut dalej się pojawia
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Czyli woda stoi u ciebie. Ph minus konieczny i najefektywniejszy.
Ten plagron masz do hydro mam rozumiec?
Biohumusa bym wcale nie uzywal bo to on moze byc przyczyna. W podstawie a i b masz kompletne npk. Pompa chodzi caly czas?
I jaki litraz zbiornika a jaka moc pompy. I najwazniejsze temp pozywki we wiadrze.
Pierwsze dwc twoje ? Powiem Ci ze dwc nie jest wcale latwa uprawa tym.bardziej jak jest w nieduzym litrazu. Bedziesz mial dosc duze skoki ph.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,935
Odznaki
12
eM A Gie I Ka i hydrofonika!

Sory, musiałem.

Odnośnie posta - najlepiej kup sobie takie specyfiki jak PH+ i PH- ... Jak dla mnie niezbędne przy dwc.
 
Rejestracja
Maj 1, 2020
Postów
9
Buchów
0
woda stoi mam zbiornik 15 l na 2 panienki kupiłem ph- ale no jeszcze idzie pocztą wylałem gluta wyczyściłem i wlałem tylko plagon hydro a+b
i tym razem zbiłem ph do 5.1 kwaskiem mam nadzieję że tym razem ten glut zasrany się nie pojawi w i co do pompy napowietrzającej to jest na środku żeby miały po równo.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Samo Ai B i powinno byc ok. Nie przesadzaj z dawkami odzywek w dwc bo tam inaczej absobruja rosliny.
Dwie podstawowe rzeczy w dwc to wydajna pompa aby dokladnie dotlenic korzenie kiedy beda juz bardzo rozrosniete oraz temp wody w wiadrze bo musisz jak utrzymac do 21* zeby Ci korzenie mogly " oddychac" powyzej tej temp tlen nie rozpuszcza sie i zaczynaja sie problemy z roslina. A znowu ponizej 17 stopni spowolni sie metabolizm i wzrost rosliny .
 

septopreclean

Active member
Rejestracja
Lis 8, 2015
Postów
38
Buchów
1
Samo Ai B i powinno byc ok. Nie przesadzaj z dawkami odzywek w dwc bo tam inaczej absobruja rosliny.
Dwie podstawowe rzeczy w dwc to wydajna pompa aby dokladnie dotlenic korzenie kiedy beda juz bardzo rozrosniete oraz temp wody w wiadrze bo musisz jak utrzymac do 21* zeby Ci korzenie mogly " oddychac" powyzej tej temp tlen nie rozpuszcza sie i zaczynaja sie problemy z roslina. A znowu ponizej 17 stopni spowolni sie metabolizm i wzrost rosliny .
Mam wątpliwości do tego co piszesz w akwariach jest dużo wyższa temperatura i rośliny rosną a ryby oddychają
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,138
Buchów
7,884
Odznaki
5
A widziałeś żeby ktoś w akwarium ganje uprawiał? Każdy organizm wymaga innych warunków, konopie wymagają akurat takich.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Mam wątpliwości do tego co piszesz w akwariach jest dużo wyższa temperatura i rośliny rosną a ryby oddychają

Jak masz watpliwosci znaczy sie nie wiesz za co sie bierzesz bo to podstawa uprawy hydroponicznej.
 

septopreclean

Active member
Rejestracja
Lis 8, 2015
Postów
38
Buchów
1
Sprawdzałeś,czy jesteś kolejnym ekspertem teoretykiem? robiłem z powodzeniem hydro z pożywką 28*c w systemie dwc wraz z pompą cyrkulacyjna i napowietrzaniem i nie było problemów
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
28*...... :shock:
Wez mi to pokaz bo nie uwierze w taki bajeczki ze ci gandzia w 30 stoponiowej zupie rosla ...
O czym Ty prawisz chlopie , jaka pompka cyrkulacyjna? To juz jest RDWC. Miales obieg wody?
Tak sprawdzalem i przy takiej temperaturze chwila i masz pythium w korzeniach a nie powodzenie.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,636
Odznaki
3
Da rade robic w hydro przy wyższych temp pozywki ale w sytemach gdzie woda jest w ciagłym obiegu np NFT lub willma
Jednak jak pisze dnx temp pozywki jest najwazniejsza.
Nawozy tylko mineralne a do zbijania ph -
Przyda sie tez ph i ec metr bo cos musisz wiedziec o pozywce i co tam sie dzieje.
i kolego jak o cos pytasz i odpowiadaja Ci ludzie co robia to od lat to słuchaj i ucz sie a bedzie Ci dane
 
Rejestracja
Maj 1, 2020
Postów
9
Buchów
0
to moja pierwsza uprawa hydro wcześniej tylko ziemia ale przed zaczęciem dobrze się dedukowałem i jbc wszystko już jest git nie ma gluta i panienki wypuszczają korzenie i zdrowo rosną dzięki za sugestię bo to pewnie był problem z tym octem i bio humusem a bdw da się uprawiać ganje w akwarium a raczej nad nim w odpowiednich warunkach kał ryb może służyć jako nawoź w Ameryce jest jedna firma co uprawia na tej zasadzie że na dole ryby srają i tp a na górze rośnie zioło ale to większe przedsięwzięcie
 
Rejestracja
Maj 1, 2020
Postów
9
Buchów
0
ku**a mam problem jest w temperaturze woda się nagrzewa od lampy strasznie bo glut pojawił się znowu ale później w tym razem nalałem zimnej wody a teraz znowu się nagrzała muszę jakoś zbić temperaturę słabo bo nie bardzo mam jak chyba jakieś rady?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół