nasiona marihuany

hydroponika

Wyszukiwarka Forumowa:

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
DWC to moim zdaniem najgorszy system hydro jesli chodzi o utrzymanie warunków.
Moje rady ciagle napowietrzaj mieszanke, zamroź kilka butelek i wkłądaj dziennie do systemu, owin wiadra folią białą by sie mniej nagrzewały,
zmień dzien z noca i zaciagaj zimne powietrze z zewnątrz by chłodzić namiot, wymien hps na leda i probolem z głowy
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Dokladnie jak kolega Cube pisze. DWC jeszcze we wiadrze nieduzym 15l to bedzie nielatwo z warunkami.
Takie 15l wiaderko to jesr na jedna rosline i tez bez szalu to tak btw.
Napisze ci tylko ze wiadro 20l i jedna rolisna z rozrosnietym korzeniem tak wyglada ze nie ma miejsca we wiadrze praktycznie.. takze ja bym zostawil jedna jak juz chcesz w tym dwc rzezbic bo dwie poprstu ci sie nie zmieszcza.
Czy mniejszy zbiornik tym wachania samego ph beda duze jak juz sam zauwazyles.
I napisz nam jeszcze jaka masz moc pompki napowierzajacej bo to dosc istotne.
Woda bedzie sie nagrzewala od odtoczenia a przy obecnych temperaturach i hpsie bedzie udreka.
O wiele lepsze i latwiejszy do ogarniecia i zrozumienia uprawy hydroponicznej sa systemy typu WILMA albo NFT
 
Rejestracja
Maj 1, 2020
Postów
9
Buchów
0
Dokladnie jak kolega Cube pisze. DWC jeszcze we wiadrze nieduzym 15l to bedzie nielatwo z warunkami.
Takie 15l wiaderko to jesr na jedna rosline i tez bez szalu to tak btw.
Napisze ci tylko ze wiadro 20l i jedna rolisna z rozrosnietym korzeniem tak wyglada ze nie ma miejsca we wiadrze praktycznie.. takze ja bym zostawil jedna jak juz chcesz w tym dwc rzezbic bo dwie poprstu ci sie nie zmieszcza.
Czy mniejszy zbiornik tym wachania samego ph beda duze jak juz sam zauwazyles.
I napisz nam jeszcze jaka masz moc pompki napowierzajacej bo to dosc istotne.
Woda bedzie sie nagrzewala od odtoczenia a przy obecnych temperaturach i hpsie bedzie udreka.
O wiele lepsze i latwiejszy do ogarniecia i zrozumienia uprawy hydroponicznej sa systemy typu WILMA albo NFT

No to tak wy***ałem żarówkę która się najbardziej nagrzewała zamontowałem filtr węglowy 2 wentylatory do chłodzenia lamp i do lekkiego ruchu powietrza i zmieniam system dwc na dwc z obiegiem wody nwm jaka jest tego dokładna nazwa,jutro silikon wyschnie to zamontuję obieg. nalałem też nową wodę i plagon oraz kwasek bo ph- jeszcze jedzie kurierem i jeszcze wy***ałem kokos i zostawiłem sam keramzyt bo to nie maiło sensu. Zobaczymy co z tego będzie.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Wywal ten filtr bo jest on na poczatku zbyteczny a i went bez nieg wiecej " wyciagnie " obniazajac nieco temp . Ten systym sam skladasz mam rozumiec? Pamietaj tez ze w zbiorniku pod pokrywa nie moze przedostawac sie zadne swiatlo . Sam keramzyt bedzie ok.
Na pompce napowietrzajace masz pewnie napisane jaka wydajnosc. Ile litrow /h . Przy obiegu bedzie latwiej
 
Rejestracja
Maj 1, 2020
Postów
9
Buchów
0
tak składam sam w zasadzie wszystko sam robię i growboxa jak system hydroponiczny lampy nawet ten filtr węglowy jest diy a napowietrzacz mam 1.6l na min
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
To nie chce cie martwic ale ta pompeczka daje niecale 100l/h co jest duuuzo za malo. Na pewno masz 1.6/m a nie 16/m? Jeden outlet? ( wezyk ) i ile wat?. Bo jesli masz rzeczywiscie tylko 1.6/m to stary zamawiaj jakas porzadna pompe ,polecam hailea i tak z 20l/h mocy bo inaczej padaczka bedzie.
Powietrza nigdy nie za duzo i warto kupic nie kamien napowietrzajacy tylko sa dedykowane okregi do wiader . O wiele lepsza dystrybucja tlenu.
Poszukaj sobie tutaj na forum posty uzytkownika Majster.
On zna hydroponike na wylot i duzo mi podpowidzial.
Fajnie ze wssystko diy a jeszcze lepiej jak bys wstawial zdjecia.
 

Sakopomadiko

Well-known member
Rejestracja
Cze 25, 2015
Postów
68
Buchów
118
cac

Tylko uprzedzam możecie się zesrać ze śmiechu jak to zobaczycie xd.

i pewnie tak bedzie.

Filtr RO pan posiadosz? ja jak robilem bez filtra to za chu*a ph nie chcialo sie unormowac
z glonem problemu nie mialem bo swiatlo nie moze sie dostawac temp mialem 22/23 stopnie




wiaderko z tylu 20l mocna pompka
 
Ostatnia edycja:

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Zalezy od jakosci wody czy potrzeba RO . Na tej fotce to widac dwie rosliny ale w kokosie.. 20l na rosline minimum .
Nie ma co sie smiac kazdy kiedys zaczyna i sie uczy . A hydroponika wymaga troche wiedzy.
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Przyłącze się do tematu. Staram się zebrac potrzebny sprzęt i tutaj pytanie jakie nawozy wybrac? Czy zbiornik 20l na roślinę wystarczy? Mam namiot 80x80 i uprawiam pod ledem takze problemow z temperatura w boksie nie mam i patrzac w przyszlosc temp wody w zbiorniku rowniez powinna byc w porzadku. Ile roślin proponujesz na tego boksa dla laika na start? No i najwazniejsze pytanie jaką pompke wybrac?? Znalazlem na allegro cos takiego ze wzgledu na poziom halasu na ktorym najbardziej mi zalezy.. czy czegos jeszcze potrzebuje pomijając kamienie napowietrzajace, koszyczki, wełne, kermazyt, węzyki, ec=ph metry ? :oczy:

https://allegro.pl/oferta/aquael-napowietrzacz-oxypro-150-cichy-brzeczyk-9169304419
 

Gonzzo

Well-known member
Rejestracja
Sty 9, 2020
Postów
260
Buchów
1
. czy czegos jeszcze potrzebuje pomijając kamienie napowietrzajace, koszyczki, wełne, kermazyt, węzyki, ec=ph metry ? :oczy:

[/url]

kolega dnx jasno to określił

"A hydroponika wymaga troche wiedzy."
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Kamienie slabo rozprowadzaja tlen. Lepiej kupic specjalne owalne wezyki pod dana srednice wiadra. MOCNA pompka nie zadne brzeczki akwariowe. Welna na start male kosteczki pozniej keramzyt i do koszyczka.
I prrimo bez czego szybko zaczna sie problemu to utrzymanie odpowiedniej temepratury pozywki we wiaderku.
 

Olom86

New member
Rejestracja
Cze 18, 2020
Postów
3
Buchów
0
Hydro zagadka

Jestem nowy na forum wiec,
Czecs wszystkim !!

A wiec tak. Jest to moja pierwsza uprawa hydro.
Jestem amatorem ktory jakas wiedze posiada ale za to nie ma doswiadczenia.

Na poczatku zamowilem sobie gotowego growboxa 80/80/180 co teraz wiem bylo duzym bledem. Sporo gadzetow musialem dokupic sam.

W boxie mam system Hydro Willma z 4 doniczkami o pojemnosci 11 Litrow. Zero instrukcji jakiegokolwiek opisu.
Lampe hps 250v
Lampe led ktora ma ok 600v porownywalnie.
Filtr weglowy do tego wentylator itp.
Wentylator wprowadzajacy.
Stacje kontroli temp.( do dzisiaj nie wiem czy jest Ona w dobrym miejscu)

Wsadzilem tam 5 automatow WW/ sa pod lampa LED juz tydzien.
Teraz pytanie o pozywke. Kiedy powinienem dodac pierwszywch nawozow? I w jakich ilosciach zeby nie zaszkodzic ?
Wszystko ladnie pieknie ale mam tez problem z wilgotnoscia,I temperatura w boxie.
Jak odpalilem hps to temp szybciutko skoczyla do 30ponad. a wilgotnosc spadla do 40%Przy ledzie temperatura utrzymuje sie w granicach 19-20 w nocy i 24-25 w dzien
Jak moge sobie z tym poradzic?
Moze zaiwestowac wogole w jakiegos dobrego leda?

Teraz pytanie o Willme czy ktos z was ma doswiadczenie z tym systemem?

I jak moge dodac zdecia na forum ?


Pozdrawiam
Olom
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
W hydro auto sie nie sprawdzaja bo nie masz nad nimi kontroli.
Jak wsadziłeś 5 roslin do 4 doniczek?? hehehe brawo Ty
Zakup ph i ec metr bys miał kontrole nad pozywką czyli co masz w wodzie.
do 30C rosliny daja rade ale wiatraki musza smigac mocnije
wilgotność w hydro nie jest najwazniejsza, podskoczy jak rosliny urosną
Nawozy lejesz od samego poczatku najpier symbolicznie i z czasem coraz wiecej az ec podejdzie do 2
powodzenia
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół