nasiona marihuany

Złe ph czy przedziorek?

Wyszukiwarka Forumowa:

SaiyanGod

Well-known member
Rejestracja
Lip 10, 2015
Postów
279
Buchów
189
Witam jedna z dziewczyn które od paru dni siedzą w boksie dostała dziwnych plam na liściach. Z tego co znalazłem na forum to mogą byc te dwie dolegliwości ale dalej nie jestem pewien która. Caly czas podlewane przegotowaną odstaną kranówġą, ziemia z biedronki. Przez pierwszy tydzien zwilżałem je spryskiwaczem. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć co z nią jest?
E: zauważyłem też jakiś czas temu jakby taką małą muszke co siedziała na ziemii przy jednej
20200501_100855.jpg
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Przez pierwszy tydzien zwilżałem je spryskiwaczem.

Na moje to właśnie plamy od oprysku, nie panikowałbym ;)
Nie podlewaj przegotowaną wodą, zwykła kranówa jest lepsza bo przegotowana woda wytraca magnez i wapń.
Najwyższy czas przesadzić tą pannę, bo zaraz korzonki zaczną się kisić w tym kubeczku :kres:
 

SaiyanGod

Well-known member
Rejestracja
Lip 10, 2015
Postów
279
Buchów
189
Nie panikuje po prostu wolę sie upewnić, ale dzięki za odpowiedź :tiphat: a co do panny to spokojnie bo ma dopiero 10dni i jest w kubeczku 400ml. Dzisiaj miały lecieć na spota w celu testowania pogody ale niestety ta zepsuła sie na tyle, ze odlozylem to na kilka dni. Pozdro
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,935
Odznaki
12
Jak wyżej kolega napisał. Wygląda to jak plamy po oprysku. Generalnie kropelki na liściach na które świeci mocne światło działają jak lupa podczas triku z podpaleniem czegoś za pomocą słońca i lupy - najprościej mówiąc, prostym językiem. Dlatego lepiej pryskać gdy u roślin jest ciemno.
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Jak wyżej kolega napisał. Wygląda to jak plamy po oprysku. Generalnie kropelki na liściach na które świeci mocne światło działają jak lupa podczas triku z podpaleniem czegoś za pomocą słońca i lupy - najprościej mówiąc, prostym językiem. Dlatego lepiej pryskać gdy u roślin jest ciemno.

dobrze że w naturze występuje ten fenomen że zawsze pada jak jest noc :uff:
 
O

OdcieńZieleni

Guest
No następny z tym efektem lupy, na forum od 2007 a takie brednie pisze, nieładnie
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
[MENTION=5650]BZK[/MENTION]
Dlatego lepiej pryskać gdy u roślin jest ciemno.

To dlaczego gdy robię oprysk przy zaświeconym świetle jest wszystko idealnie : >
 

SaiyanGod

Well-known member
Rejestracja
Lip 10, 2015
Postów
279
Buchów
189
Dla upewnienia będę je podlewać cisowianką ponoć ma 7ph. I bede obserwował co dalej. Mialem w planach zrobić topping dzien przed wylotem na dwór ale jak będzie chora to nie będę jej dodatkowo stresowal. Dzieki za udzielanie sie w temacie ale dalej nie wiem co jej jest :kres:
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,935
Odznaki
12
Mówcie co chcecie ale z własnych obserwacji twierdzę, że coś w tym jest.
Odkąd zacząłem pryskać w ciemni to dziwne plamki tego typu się nie pokazują.
Generalnie to nawet nie tyle co efekt lupy sam w sobie "przypala" listki a plamki w miejscu kropel to nie przypieczone kratery hehe ...

Taka pryzma w postaci kropli potęguje miejscowe działanie UV - działa jak lupa i słońce, ciepło promieni UV zostaje skupione punktowo. Myślę, że na skutek tego zjawiska h2o w roztworze z którego jest kropelka-szybciej odparowuje niż coś co również jest składnikiem (tego roztworu) tej kropli. Jakaś inna substancja niż H2O w "wodzie". No i zostają na listku ślady-plamki właśnie tejże innej substancji, która nie odparowała z roztworu w tym samym czasie co h2o. Jej temperatura parowania i wrzenia była większa niż h2o więc oddzieliła się lub w ogóle nie była rozpuszczona i strukturalnie połączona atomowo, mieszanina była niejednorodna.
Pamiętajmy, że ludzkie oko ma określony zakres pasma widzenia... A reakcje chemiczne to nie tylko spalanie.
Choć roztwór dla oka czasem wydaje się jednorodny w rzeczywistości może taki nie być lub pod wpływem np temperatury zajść może jakaś reakcja typu połączenie/wytrącenie się substancji zależne od np temp parowania i wrzenia oraz wielu innych właściwości... Blablabla..
Takie coś to np kamień w kranówie...
Nie widać go za ch*j przed zagotowaniem wody.. a jednak tam jest.
Albo bimber, nie bez powodu coś paruje i skrapla się tu i ówdzie. Hehe.

Wg mnie te plamki powstają więc za sprawą efektu lupy. ;)


W naturze owszem, pada również i w dzień tyle, że deszcz nie trafia na ziemię jak rozpylana spryskiwaczem, przegotowana kranówka.
Raczej z chmurki sobie kapie deszczyk i definitywnie bez chmur nie było by deszczu w przyrodzie.
Te chmury mają też inne właściwości hehe. Czasem zasłaniają słonko, jest w tedy chłodniej no i dociera do nas mniej promieni UV - zaś w boxie nak***ia lampa non stop, oprysk robi na szybko spryskiwacz a nie chmury. Dodatkowo na dworku jest zupełnie inna przewiewność niż w boxie.. deszczówka spadająca bezpośrednio z chmur na rośliny nie przepływała przez labirynt rur kanalizacyjnych itd.. Na prawdę to są na tyle znaczne różnice, że nie ma co porównywać oprysku w boxie do deszczu na dworze...
Zróbcie sobie kiedyś jakiś oprysk na oucie w upalny dzień +35°c w cieniu. Zróbcie go podczas gdy słonko będzie w szczycie swojego nak***iania przy bezchmurnym niebie.
Taki lajtowszy symulator oprysku w boxie.

A ja pozwolę sobie pozostać przy swoim zdaniu i obserwacjach. Efekt lupy w tym przypadku może mieć wpływ na powstawanie takich dziwnych plamek po oprysku.
Prace & love ;)

---------- Post Zaktualizowany 21:47 ---------- Data pierwszego postu 21:36 ----------

[MENTION=5650]BZK[/MENTION]

To dlaczego gdy robię oprysk przy zaświeconym świetle jest wszystko idealnie : >

Pewnie masz do tego lepsze warunki w boxie, i podczas pryskania dogodną wilgotność powietrza, wentylacje i temperature, nie pryskasz i nie podlewasz przegotowaną kranówką o Bóg wie jakim pH, tylko podajesz wiadomy, konkretny roztwór.
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
majster to kolejny przypadek wirusa mozaiki, co ty z tym popaleniem i efektem lupy, soczewki czy czort wie co tam jeszcze.... jakby miało się tak dziać to by były dziurska powypalane na wylot a nie ubytek chlorofilu
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,935
Odznaki
12
...co ty z tym popaleniem i efektem lupy, soczewki czy czort wie co tam jeszcze.... jakby miało się tak dziać to by były dziurska powypalane na wylot a nie ubytek chlorofilu

Wyżej właśnie o tym napisałem.
Napisałem, że to nie są "powypalane dziurska" oraz wyjaśniłem w jaki realny sposób -inny niż "popalenie"- efekt lupy wg mnie może być przyczyną tego typu plamek.
 
Z

z\G/esio

Guest
BZK cała ta twoja teoria jest zwykłym farmazonem. Nawet nie warto czytać tych wypocin.
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,935
Odznaki
12
Masz prawo mieć takie zdanie ;)
 

SaiyanGod

Well-known member
Rejestracja
Lip 10, 2015
Postów
279
Buchów
189
sprawdziłem dzisiaj ph i wyszło niby 7 u każdej. Dalej nie wiem co może być przyczyną.. Po prostu poleci jako weteranka pojutrze na pierwszego spota. Będzie co będzie bo to i tak pestka z palenia z której Chciałem po prostu troche genów purple z męszczaka bo mam w planach zrobić jakieś pestki w tym roku.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół