nasiona marihuany

[CFL 200W–0,25m2] – 4 panienki (2xA.K, 2xA.K 2.0) – 1-sza przygoda od A do Z rozpoczęta ? Ogień !! FOTORELACJA Update

Wyszukiwarka Forumowa:

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
Witam wszystkich cieplutko, :thumbs-up-smiley-em

Przygotowań czas zacząć ? Jestem tu nowa :eek:mn:, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Można powiedzieć, że rzuciłam się na głęboką wodę, ale od czegoś trzeba zacząć i nabrać jakiegoś doświadczenia. :)


To będzie moja pierwsza przygoda z growboxem. Wcześniej raz na out, ale bez większych sukcesów.
Proszę na razie o pomoc w dobraniu zestawu do danego growboxa i oświetlenia.

Growbox Herbgarden 50x50x140 -
0,25m2
Żarówka CFL 200W E40 Phytolite Dual z odbłyśnikiem - 2100k -€“ ilość lumenów - 10.500
Nawozy - HESI PACK INDOOR OUTDOOR ZESTAW
+ jakieś inne nawozy, ale nie wiem czy się przydadzą (na zdjęciu poniżej)
Ziarenka -€“ automaty - 2x AK i 2x AK 2.0
2xHaczyki - do podwieszenia lampy

Zostało do zakupu, proszę o pomoc ?

1. Doniczka kwadratowa z rantem - 7L - 20x20x27 - 4 sztuki
2. FILTR WĘGLOWY CANLITE-150-165m3/h ECO FI100/125mm
3. KOŁNIERZ PRZYŁĄCZENIOWY DO CAN FILTERS FI 125MM
4. Wentylator kanałowy - Black Orchid, Axial-Flo 100mm TURBO, 135m3/h wenty
5. Kabel zasilający dwużyłowy 1,5m
6. Przewód wentylacyjny SPIRO 100mm 1m
7. Wentylator mieszający z klipsem, o małej mocy Garden Highpro 5W
8. NAWILŻACZ POWIETRZA JONIZACJA + AROMATERAPIA 3,2L
9. Mata generująca CO2 28x40 cm CO2 BOOST
10. Miernik PH z autokalibracją (jaki polecacie ?)
11. Opaski zaciskowe
12. Programator czasowy

13. Stacja pogody wilgotnościomierz termometr (jaki polecacie ?)
14. Nożyczki sprężynowe do roślin
15. Siatka do suszenia
16. Siatka do podtrzymywania
17. Taśma naprawcza

18. Hydrożel w granulkach (jaki polecacie ?)
19. Druciki
20. Ziemia - PLAGRON GROW-MIX lub Plagron Light Mix lub Canna Terra Professional - którą polecacie ( wcześniej na out miałam ziemię Compo Sana - Uniwersalne Super Lekkie, ale nie byłam z niej zadowolona)
21. Dodatkowy nawóz na kwitnienie - PLAGRON GREEN SENSATION (warto ? czy coś innego polecacie?)

Na chwilę obecną namiot jest złożony, muszę pomyśleć jak zrobić, żeby ta żarówka nie wyginała się tak od odbłyśnika, widziałam za***isty patent, że w dziurki żarówki, tam gdzie jest chyba jej wentylacja, wsadzić trzeba drucik i wywiercić 2 małe dziurki w odbłyśniku,a potem mocno związać. Na razie też nawet nie wiem jak zainstalować ten odbłyśnik w boxie, ale jakoś to obczaję
?

Box będzie stał w pokoju, w razie wizyty niepożądanych gości box trafi do szafy, ale to ostateczność ?
Ogólnie zależy mi na obfitym zbiorze i na tym, żeby box był cichy i nie było czuć Marii ?
Co do oświetlenia, na moją powierzchnię czyli :

Powierzchnia growboxa [m[SUP]2[/SUP]] - 0,25
Ilość potrzebnych lumenów - 12500
Minimalnie: 7500 Lumenów
Srednio: 10000 Lumenów
Optymalnie: 12500 Lumenów
Własne: 10500 Lumenów

W takim razie wystarczy mi ta żarówka mimo, że zabraknie 2k lumenów czy dokupić jeszcze jakąś żarówkę np. led ? :dance:

Na razie chcę kupić co trzeba, potem będę się martwiła jak to podłączyć, ale dzięki Waszej pomocy wiem, że to ruszy ?

Jak tylko zestaw będzie gotowy to jadę z pomidorkami ? Wolę się dopytać Was fachowców, dlatego jak macie inne pomysły to chętnie wysłucham. Zakup planuje tak do poniedziałku max.


Z góry dziękuję Wam pięknie za pomoc, chcę żeby ten box był full wypas ?
Aha - jeśli nie w tym dziale piszę co trzeba to proszę moderatora o przesunięcie do odpowiedniego działu.

Poniżej zdjęcia tego co już mam ;)








:gitt:Buziaki ;):dance::p
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
Ok, jakoś sobie sama poradziłam, czy dobrze hmmm .oby .. ;)

Dzisiaj czeka mnie setup boxa i przygotowanie ziarenek do wyklucia :meksyk:. Poniżej fotki co kupiłam. Jak zainstaluję wszystko to wyślę foto.

Czy ktoś miły pomoże mi ogarnąć w jakich proporcjach wymieszać tą ziemię w 7l doniczkach z hydrożelem, dolomitem, Plagronem cocos brix 9l -substrat kokosowy i mikoryzą ? ;) Będę ogromnie wdzięczna ;):geek:

Czy ten florofit i humus przydadzą mi się czy nie ma sensu się tym bawić ? Myślałam jeszcze, żeby w przyszłości dokupić PLAGRON GREEN SENSATION 100ml na kwitnienie.

Z góry dziękuję za pomoc ;)




 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Siema kokosa nie koniecznie musisz dodawac chyba ze chcesz, mikoryze plaska lyzeczka do cherbaty powinna styknac na doniczke, dolomitu tez nie trzeba , masz tam dobra ziemie na ten czas nie syp,co do hydrozelu powinna byc rozpiska na opakowaniu, osobiscie nie uzywalem dobry na out i susze w indorze raczej sie nie stosuje, humus to jak sie ma jalowa ziemie polepsza mikrofaune, bardziej to na out, masz ziemie plagrona w zupelnosci na poczatek wystarczy, florowit bedzie ok jak roslinki zaczna pokazywac jakies niedobory na weg,

w kokosie mozesz wsadzic pestki jak wykielkuja w malych doniczkach jesli takowe planujesz i jak podrosna to do duzych z tym plagronem

setup jak najbardziej ok

bede zagladal jak masz jakies pytania wal smialo


powodzenia i pozdrowki Kolezanko


podlaczenie gniazda



U Ciebie nie bedzie zoltego


 
Ostatnia edycja:

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Żeby każdy tak się przygotował byłoby połowę mniej problemów na forum do rozwiązywania:D Dobrze to się zapowiada, mam nadzieję, że polecisz z fotorelacją. Powodzenia
 
U

Usunięty 59382

Guest
Na zimę zaopatrz się w hps 150w bo te cfl200 słaba lampa na kwitnienie :)
 

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
Siema kokosa nie koniecznie musisz dodawac chyba ze chcesz, mikoryze plaska lyzeczka do cherbaty powinna styknac na doniczke, dolomitu tez nie trzeba , masz tam dobra ziemie na ten czas nie syp,co do hydrozelu powinna byc rozpiska na opakowaniu, osobiscie nie uzywalem dobry na out i susze w indorze raczej sie nie stosuje, humus to jak sie ma jalowa ziemie polepsza mikrofaune, bardziej to na out, masz ziemie plagrona w zupelnosci na poczatek wystarczy, florowit bedzie ok jak roslinki zaczna pokazywac jakies niedobory na weg,

w kokosie mozesz wsadzic pestki jak wykielkuja w malych doniczkach jesli takowe planujesz i jak podrosna to do duzych z tym plagronem

setup jak najbardziej ok

bede zagladal jak masz jakies pytania wal smialo


powodzenia i pozdrowki Kolezanko


podlaczenie gniazda



U Ciebie nie bedzie zoltego



Dzięki Duchu za odpowiedź ;) W takim razie kokos i dolomit zostawiam na kiedyś, co do hydrożelu : W przypadku stosowania hydrożelu doglebowo zaleca się stosowanie 1 kg na 1 m3 gleby. W przypadku roślin doniczkowych zaleca się stosowanie ok. 1 grama hydrożelu na 1 litr gleby. Mimo wszystko wolałam się dopytać, bo wiadomo, że nie zawsze pokrywa się to z tym co producenci piszą. ;)
Czasami niestety roślinki będę zmuszona zostawić na 3-4 dni, albo i dłużej, także mi ten hydrożel pasuje. :dance:

Roślinki trafią najpierw do 0,5L doniczek, na jakieś 2 tygodnie, ale nie będę się bawiła z tym kokosem, skoro ziemia jest ok. :moon:
Przypomniało mi się, że mam jeszcze w piwnicy z 3-4kg keramzytu. Przyda się ? :p

PS. dzięki za filmiki ;) Za chwilę wrzucę jak mi to wyszło hehe :D

---------- Post Zaktualizowany 22:27 ---------- Data pierwszego postu 22:21 ----------

Żeby każdy tak się przygotował byłoby połowę mniej problemów na forum do rozwiązywania:D Dobrze to się zapowiada, mam nadzieję, że polecisz z fotorelacją. Powodzenia

ALTARE dziękuję za miłe słowa ;) Starałam się ;)

Może fotorelację zacznę, zważywszy, że w tym temacie dopiero się uczę. Pomyślę ;)
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
Nie ma za co, keramzyt mozesz dac na dno tych 7 jako drenaz , zerknalem na ten hydrozel i 1-3 gramow na litr ziemi jak Tobie lezy z nim to dodaj

zakladaj fotorelacje jak bedziesz miala mozliwosc chetnie poogladam co Kolezance porosnie, niewiele mamy tutaj Growerek, w razie pytan , pytaj, czekam na Twojego UPa

szacunek za caloksztalt projektu

pozdroweczki
 

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
thespecialone dzięki za odpowiedź ;)
Mam bardzo ciepłe mieszkanie, więc hps niestety odpada, zresztą przekonam się przy cfl jaka będzie temperatura. Na ogół mam w mieszkaniu około 22-23 stopnie, w lecie nawet ponad 35 w upały. Zamontowałam już sprzęt w growboxie i od lampy do doniczki mam niecałe 80 cm :D zapomniałam, że filtr też przecież zabiera miejsce ;) Przy takiej odległości montując hpsa spali mi panienki :(

---------- Post Zaktualizowany 22:52 ---------- Data pierwszego postu 22:38 ----------

Nie ma za co, keramzyt mozesz dac na dno tych 7 jako drenaz , zerknalem na ten hydrozel i 1-3 gramow na litr ziemi jak Tobie lezy z nim to dodaj

zakladaj fotorelacje jak bedziesz miala mozliwosc chetnie poogladam co Kolezance porosnie, niewiele mamy tutaj Growerek, w razie pytan , pytaj, czekam na Twojego UPa

szacunek za caloksztalt projektu

pozdroweczki

Ok, tak zrobię z tym keramzytem ;) No ta fotorelka w moim przypadku chyba faktycznie mi dużo pomoże ;) dziękuję również Tobie za słowa uznania :) i za chęć pomocy, to bardzo miłe, a moje pytania jako początkującej mogą być nie raz co najmniej dziwne :jprd: także zastanów się dobrze :cool:
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
bez stresu pytaj ,

poskladane juz , pestki sie mocza ?
 

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
bez stresu pytaj ,

poskladane juz , pestki sie mocza ?

:flower: Tak, poskładane, zaraz zademonstruję ;) Pestki też się moczą, już 5h będzie, także myślałam, żeby za niedługo umieścić je w ręczniku papierowym i zmoczyć. Nie chcą opadać - zostawić je na dłuższy czas, czy mimo wszystko już działać z ręcznikiem papierowym ? ;)
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
ja tam zawsze czekam az opadna i na waciki lub papier jak kto woli, lubia byc w cieplym, do rana powinny sie obudzic
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
dopiero po 50 postach mozna buszka dac , niestety forumowe Rules

box na 5

teraz tylko pestunie i sie bedzie dzialo
 

Anonimowana Girl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2020
Postów
147
Buchów
0
ja tam zawsze czekam az opadna i na waciki lub papier jak kto woli, lubia byc w cieplym, do rana powinny sie obudzic

W takim razie czekam aż opadną ;) trzymam oczywiście w zaciemnionym miejscu acz ciepłym :)

Teraz głupie pytanie na zaś :
ile wody im wlać na początek w doniczkach 0,5L ? tak z 50ml styknie co kilka dni ? Boję się najbardziej o to, że mogę je na początku za mocno przelewać :(
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Z tego co pamiętam to musisz podajże mieć 50 postów napisanych? Filtr sobie odłącz, na weg ci potrzebny nie będzie
A tak po za tym :good:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół