nasiona marihuany

Pomoc w budowie growboxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Stone_Island

New member
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
4
Buchów
0
Siemka, potrzebuje pomocy w budowie boxa 50x50x100, nie potrafie zrobić wentylacji. Brak mi pomysłów, nie wiem jak zamontowac lampe hps150w, jeśli jest tu ktoś kto czuje sie ekspertem w tym temacie i jest w stanie mi to wszystko ze szczegółami wytłumaczyć to proszę o wiadomość prywatna, jestem początkujący, miałem wczesniej jedynie pcboxa.
 
M

Mr.f

Guest
Cześć, to nie jest takie hop siup z naszego punktu widzenia, nie wiem czy Twoj box ma być tajny, czy może być wiekszy niż wymiar który podałeś bo jeśli może to szukaj na olx uzywanej szafki do 50 zł z negocjacją w Twojej okolicy , albo poczytaj https://www.wiki.haszysz.com/index.php/Jak_zbudować_growboxa , hps byłby bezproblemowy gdybyś miał ten box wyższy bo ciepło miały by gdzie ujść w góre a na górze już by je wiatrak wyciągał, nikt tu nie jest ekspertem bo takie projekty budujesz pod własne możliwości, potrzeby i zasoby sprzętowe, daj sobie kilka dni na rozplanowanie wszysykiego ale na 99% będziesz go przebudowywał już w trakcie bo... zmienia nam się pogoda, temperatura, wilgotność, te parametry ciężej utrzymać w małych boxach. Tak więc sam musisz to rozplanować, fajnie będzie jeśli przed wsadzeniem tam swoich pomidorów odpalisz ten sprzęt i zobaczysz jak to się zachowa w dzień i noc, bo na pewno będziesz coś poprawiał...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Siemka, potrzebuje pomocy w budowie boxa 50x50x100, nie potrafie zrobić wentylacji. Brak mi pomysłów, nie wiem jak zamontowac lampe hps150w, jeśli jest tu ktoś kto czuje sie ekspertem w tym temacie i jest w stanie mi to wszystko ze szczegółami wytłumaczyć to proszę o wiadomość prywatna, jestem początkujący, miałem wczesniej jedynie pcboxa.

nie no bez szczegółów to jak wróżenie z fusów
napisz gdzie boks ma stać, czy jak napisał kolega wyżej - ma być 'tajny'.
samo określenie "jak zamontować lampę HPS" jest mocno nieprecyzyjne - nie wiesz jak ją umiejscowić wewnątrz czy jak połączyć oprawkę z balastem ?
na swoim koncie masz ograniczenie pisania PW i możesz wysyłać tylko 1 wiadomosć na 1500 minut więc pisz tu a na pewno wszystko się da ogarnąć
 

Stone_Island

New member
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
4
Buchów
0
Okej więc opiszę teraz wszystko ze szczegółami: moje jedyne doświadczenie z hodowlą to pcgrowbox i majsterkowiczem jestem słabym więc naprawdę jak znajdzie się ktoś kto będzie miał ochote wytłumaczyć mi jak to zrobić to proszę o dokładne tłumaczenie. Kupiłem już płyty laminowane białe aby nie musieć farbować wnętrza, wymiary tak jak mówiłem 50x50x100h. Większość rzeczy juz w zasadzie mam: 3 donice 7,5L z podstawkami, mata do okapu(filtr), nasiona, higrometr z termometrem, 1metr łańcucha na którym ma wisieć lampa, wkręty, zawiasy, narzędzia. Brakuje mi wentylacji, totalnie nie wiem jak to zrobić, duzo czytalem ale po prostu nie rozumiem,

---------- Post Zaktualizowany 04:55 ---------- Data pierwszego postu 04:52 ----------

Tak wgl gdzie najlepiej kupić lampe hps150w?

---------- Post Zaktualizowany 04:56 ---------- Data pierwszego postu 04:55 ----------

Doradzicie co kupić do wentylacji? I co dalej robić? Wyslalbym zdjecia rzeczy które znalazłem w budowlanym ale chyba nie można tu dodawac zdjęć
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Po prawej jest wyszukiwarka, jak wpiszesz "jak dodać zdjęcie" wyskoczy parę postów jak dodać zdjęcia do galerii.
Po 2 jak masz metrowy box to będzie problem z temperaturą i wysokością z hpsem. Przemyśl to może lepiej.
Lampę zamów w necie dojdzie w 2 - 3, możesz osobiście jak sobie wyszukasz sklep blisko - mamy 2020!!
Wentylacja to 3 wentylatory, wtłaczający- gdzieś na dole, wyciągający nad/obok lampy, i mieszający gdzieś w boxie. Przy małym boxie możesz powiesić 1 wentylator żeby wiał na żarówkę bezpośrednio. wentylatory np do kompa 12v. Wszystko zależy gdzie będzie box, jaką temperatura pomieszczenia..

Poczytaj forum, są setki postów z tymi tematami,
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Hej, dorzuce swoje 5groszy:eek:gl:
A może lampa LED? Mniej się nagrzewa, mniejszy problem z temperaturą w takiej kubaturze. Sam używam w szafoboxie 90x50x200 i jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o wentylacje/ wyciąg, jedna z prostych metod montażu, możliwości regulacji jest wentylator łazienkowy, w razie potrzeby filtr montujesz na zewnątrz, również taki stosuje trzecią uprawę i jest OK.
Zacznij od przestudiowania forum, tu jest podane wszystko na tacy. Z poprzednikami się zgadzam, bo rozwiązań jest naprawdę wiele, ogranicza nas tylko fantazja i kasa:tiphat: Zapraszam również do przeglądnięcia fotorelacj indoor, w swoich pisze o wszystkich zmianach wprowadzanych w mojej szafie. Powodzenia
 

Stone_Island

New member
Rejestracja
Kwi 23, 2020
Postów
4
Buchów
0
Jaką lampę led proponujesz? I jak ją zamocować?

---------- Post Zaktualizowany 17:55 ---------- Data pierwszego postu 17:49 ----------

Dobra nieważne już, chyba muszę sobie to odpuścić bo totalnie nie ogarniam jak to wszysrko zrobić, gdzie te wloty pasywne jak to wszystko zamontowac, ile wentylatorów. ch*j mnie juz strzela naprawde, zwracam te materiały i zostaje przy pcboxie bo to jedyne co mi wyszlo a w necie nie znajde dokladnej instrukcji jak to zrobic z materiałów które posiadam. Dzięki za pomoc mordeczki ale przerasta mnie to, za slaby ze mnie majsterkowicz
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
w cenie tych materiałów jesteś w stanie kupić namiot 40x40x140 który już ma wszystkie otwory na swoim miejscu.
a poza tym nygus jesteś bo poradników jest mnóstwo w ch*j ale ty tylko czekasz żeby ktoś ci podsunął wszystko pod nos
ale nie, tobie wszystko trzeba na tacy. jest wiki, są poradniki w internecie. wpisanie frazy w google "budowa growboxa" wyświetla same poradniki z tego forum związane z konstrukcją szafek uprawowych
ostatnio [MENTION=47374]Phnom[/MENTION] super szafkę sklepał
może faktycznie to olej bo po sklepaniu wszystkiego jeszcze ci dojdzie uprawa a po co ci tyle rzeczy do robienia na raz.... ?

masz tutaj 50x50 gotowe namioty
https://growshop24.pl/RoyalRoom-Classic-C50-50x50x120cm-namiot-do-uprawy
https://www.growtent.pl/product-pol-76-Herbgarden-50-namiot-do-uprawy-50x50x140cm.html
 
M

Mr.f

Guest
Kolego, mówisz że słaby z Ciebie majster no to właśnie masz okazje się podszkolić, to nie jest trudne, boxa zaczyna się budować w głowie a i nie bój sie tego a jeśli zwyczajnie masz lenia to jak wyżej kolega zaproponował, kup gotowego boxa, jeśli chodzi o lampę, możesz lupić lampę led " mars hydro ts 600 " z aliexpress za cenę ok 370zł z dostawą do domu w 3 dni z Niemieckiego magazynu, ta sama lampa w Polskich sklepach kosztuje od 600 do 650zł więc spora oszczędność a będziesz miał dużo dużo łatwiej opanować temperaturę, rachunek za prąd też będzie o blisko połowę mniejszy a w dodatku ta lampa nie ma żadnych wiatraków bo nie nagrzewa się jak inne panele led a brak wiatraków to... cisza ! Same plusy.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół