nasiona marihuany

Wysokie ph!

Wyszukiwarka Forumowa:

stivi303

New member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
3
Buchów
0
Witam! Borykam się z problemem w postaci wysokiego ph gleby (AF-27 dzień życia roślinki, 6 dzień flo). Miernik ph wody zakupiłem i dojdzie najprawdopodobniej jutro. Wcześniej posiadałem tylko miernik ph gleby. Przyczyną tak wysokiego ph jest woda którą podlewałem, wynosiła +7,5ph (wiem bo pożyczyłem miernik od znajomego):jprd:. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest najlepszy sposób na poprawienie ph gleby w jak najkrótszym czasie. Może przelać roślinkę wodą z ustabilizowanym ph?? Może warto po takim zabiegu dodać trochę biohumusa by trochę spowolnić kwitnienie?? Zależy mi by nie stracić na plonie :scratch:. Proszę o pomoc!
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Jest dużo wątków na forum dotyczących problemów ze zbyt wysokim i niskim ph ziemi i co w takich przypadkach robić ... poświeć chwile czasu przynajmnie godzinę dwie to odnajdziesz nurtująca odpowiedz na twoje pytanie @stivi303
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Może warto po takim zabiegu dodać trochę biohumusa by trochę spowolnić kwitnienie?? :scratch:. Proszę o pomoc!


Ja tam sie szczegolnie nie znam ale w jaki sposob użyźniacz gleby ma spowolnic kwitnienie?

Wracajac do meritum, tak przelej medium woda o odpowiednim pH w ilosci odpowiadajacej litrazowi donicy, nastepnie podlej odpowiednia pozywka i pilnuj nastepnym razem pH
 

stivi303

New member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
3
Buchów
0
Słyszałem, że nawóz na weg spowalnia kwitnienie. Oczywiście mogę się mylić dlatego wolałem spytać. :)
 

johndoe123

Member
Rejestracja
Maj 15, 2017
Postów
12
Buchów
0
Jak koledzy mowili - przelej, zakup wode Oaza w biedrze i bedzie dobrze. Mozesz sprobowac wymieszac glebe z dolomitem.
 
Z

z\G/esio

Guest
[MENTION=85027]johndoe123[/MENTION] dlaczego ma przelać akurat Oazą? Z tego co się orientuje to Oaza też ma wysokie PH w granicach 7,0 i nie jest to woda źródlana jeśli oto Ci chodziło...
 

johndoe123

Member
Rejestracja
Maj 15, 2017
Postów
12
Buchów
0
ZTCP oaza miała jakoś w okolicach 6.5 więc idealne dla dziewczyn. Nie wiem jaka to woda - lece na niej i jak na razie jest wszystko OK.
 
Z

z\G/esio

Guest
Mierzyłeś PH, że twierdzisz, że ma 6,5 czy tylko gdzieś wyczytałeś, że tyle ma? To jest bardzo tania woda i każda partia może się różnić od siebie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół