nasiona marihuany

Zmienne pH.

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Mr.f

Guest
Hej, poprzedniej nocy przeszukiwałem właśnie tematy o wodzie mineralnej i mam dwoje faworytów, piwniczanka 6.3 pH i muszynianka 6.2 ale o jednym trzeba pamiętać, 90% ludzi którzy wybierają wode sklepową robi to bo nie ma pH metru i odczynów do zbijania i podbijania a ja to wszystko mam... mam 3 ph testy , 2 elektorniczne i jeden kropelkowy. Jeśli chodzi o wodę kranową... szukałem info na remat twardosci mojej wody i znalazłem ale widełko są wielkie... srednio pisze ze 80 mh Ca03 co znaczyło by ze woda nie jest zła ale... ten wynik tyczy sie wody z ich wyjścia z rury... woda u mnie w kranie może być zupełnie inna a noe mam już kasy na EC metr... i teraz pytanie, zaryzykować i lać tą odstaną kranówe tak kak mi radzą? Bo moze zrobie test, mocze własnie 4 nasionka, kupiłem 4 mniejsze doniczki ok 1litr by w razie czego nie marnować zbyt dużo ziemi jak poprzednim razem jeśli znowu coś się zacznie dziać. Mam 4 nasionka, mogę dwa podlewać odstaną kranówą po kalibracji do ph 6.5 oraz dwa nasionka wodą ze sklepu tylko że co mi z fajnego pH tej wody z butelki skoro właśnie odżywki ją zmienią... jedyny sens to właśnie czystość tej wody i początkowe stadium weg bez konieczności korekty tego pH...
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
Ale się upadłeś na te odżywki. Lej czysta woda 3tyg. Zapraszam wieczorem na moją fotorelke. Dwa tygodnie dokładnie dzisiaj im stuknie dam parę nowych fotek żadnych odżywek, nawozów czy pryskania. Tuż przed moim wyjściem do robóty na 14ste urodziny dostały FIMa sam jestem ciekaw jak się ogarną(ciągle w robocie☹️)
 
M

Mr.f

Guest
R3m1 i masz z tym pH tych butelek, Root Juice ma pH 3.6 więc powinien obniżać ph tym czasem woda z dzbanka w moim teście dała mi 6.5 pH, po dodaniu Root Juice pH pozostało bez zmian... po 12h odstana pożywka miała już 6.8 pH a chwilę temu jak sprawdziłem czyli po 36h to pH tej pożywki podskoczyło do 7.0 pH, ma tendencje wzrastania mimo kwaśniego pH Root i to jest sedno tego tematu. Jeszcze dziewiejsze jest to że wcześniej podlewalem mojego AK47 wodą o ph 6.6 bo tak ją regulowalem i skupmy sie tylko na tym pH teraz bo po przelaniu doniczki 0.25l z tym AK47 wlałem 6.6 a woda wypłynęla 5.9... podobno ziemia biobizz ma pH 6.2 WIEC GDZIE I W KTÓRYM MOMENCIE DOSZŁO DO ZAKWASZENIA GLEBY ? Tego nie rozumiem i uważam że to jest powodem moich porażek, ale jak do tego dochodzi skoro leję wodę o pH 6.5 ? I nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na ten fundament bo skoro liście tracą kolor, robia sie suche, roslinka zamula to jest znak że noe pobiera papu z gleby ale czemu skoro dostaje wodę 6.5 pH ?

---------- Post Zaktualizowany 18:19 ---------- Data pierwszego postu 18:16 ----------

Teraz bede lał wodę, nawet root juice planujne zacząc dawać po tygodniu i od 25% tego co zaleca biobizz
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
w tych organicznych nawozach zawsze zyja jakies bakterie i powinno sie je stosowac zaraz po mixie z woda. jesli trzymasz taki roztwor gdzies na boku bakterie z nawozu beda w zaleznosci co masz w wodzie umieraly, rozmnazaly sie lub produkowaly cos co wplynie na pH. I tu jest twoja odpowiedz. Z ziemia jest podobnie to ekosystem w ktorym rozne bakterie zyja i produkuja z cos z czegos. Ziemia jaka bys nie mial zawsze na poczatku ma wszystko czego mlode rosliny potrzebuja z czasem konopja ja troche wyjalowi I dla tego nawozimy. Moze twoj ukochany root juce psuje caly balans ziem jak masz z nim problem przestan uzywac rosliny ci podziekuja. Szukasz rozwiazania kombinujac z pH i odzywkami a probowales zwyklej ziem biobizz to raczej dobra ziemia to podlej ja obficie raz na tydzien woda o tym samym ph I dowidzenia. Nie siurkaj po pare ml codziennie by sprawdzic co wyplynie I daj na luz w pierwszych tygodniach z odzywkami. over & out
 
M

Mr.f

Guest
Tak też zrobię, znalazłem tłumaczenie fajnej rozmowy z gosciem z firmy biobizz, facet mówi że można lać wodę z pH nawet 7.3 a żyjątka to zbija do odpowiedniego pH ale jeśli się wleje pH niższe niż 6.2 to żyjątka tego nie podniosą i może to jest to ? Ja wodę z dzbana musiałem " podbijać " do 6.5 bo po filtracji z dzbanka miała coś koło 5.5 pH, być może ten kwaśny odczyn wracał w glebie, teraz spróbuje na 3 roślinkach kranówki, ewentualnie lekko ją zbije do 6.9 / 7.0 ph a na jednej bede lał wodę z dzbanka z podbitym pH, Root Juicy zapodam po tygodniu i tylko 25% czyli 1/4 dawki i zobaczę jak to sie tym razem potoczy. :jocolor::hit-himself-with-a-
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół