nasiona marihuany

Zmienne pH.

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Mr.f

Guest
Czołem, pytanie kieruje do prawdziwych wirtuozów ogrodnictwa, jak to jest z tym pH ? Skoro pH się zmienia to w którym momencie należy podlewać ?
-a- od razu po skalibrowaniu wody czy to czystej czy z odżywką.
-b- po kontroli i kalibracji odczekać ponownie ok 30 minut i skontrolować pH ponownie i ewentualnie poprawić i podlewać.
Jesli woda zmienia pH to jaki to ma wpływ na pH naszej gleby ? No bo skoro wlewam 6.5 to jak ta zmienność przekłada się na pH gleby ?
Woda z mojego eksperymentu miała pH 6.55 po dodaniu do litra wody 4ml Root Juice woda zachowała swoje 6.55 ale po 14h stania woda ta podskoczyła już do pH 6.9 i być może podskoczy jeszcze przekrczając cyfre 7... jaki ma to wpływ na glebę ? Jak to korygować żeby było dobrze i żeby nie popełniać błedu z pH bo naprawa tego poprzez płukanie gleby jest ciężkim zabiegiem dla rośliny wstrzymując jej rozwój... rozumiecie o co mi chodzi ? Jak poprawnie regulować to pH mimo tego że się zmienia, bo jeśli ustawiam pH na 6.5 i podlewam a woda ta w glebie wzrasta do 7.2 i zmienia pH gleby ? To przecież problem gotowy i mimo mierników, reszty sprzetu i ustawiania prawidłowego pH ono i tak się zmieni i spieprzy ziemie... a może ja czegoś nie rozumiem ? Może mnie ktoś oświecić ? :waving-white-flag::hypnotized-smiley:
 

ZenZone

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2020
Postów
71
Buchów
1
a i b sa poprawne i nie bede sie nad tym zbytnio rozwodzil, poniewaz i tak zostane obrzucony blotem ;] w skrocie Ci powiem ze miedzy 6 a 7 to idealne ph dla ziemi, a jezeli zalezy Ci na utrzymaniu jak najbardziej prawidlowego ph ziemi (co jest godne pochwaly) wez od czasu do czasu bezposrdenio sprawdz to sposobami ktore mozna znalezc na internecie (pewnie i na #) lub kup sobie prosty test kropelkowy ph ziemi (testowalem tylko pare razy, ale wygladaja na rzetelny wynalazek ;] ) (odradzam te do wbijania! chyba ze kosztuja +500zl - chociaz tych nie testowalem i reki sobie za nie uciac nie dam - podobno dzialaja ;])
Nigdy nie wiesz co sie dokladnie stanie z tym ph w ziemi z wielu wzgledow, dlatego taka dodatkowa kontrola od czasu do czasu oraz podlewanie pozywka miedzy 6-7 powinna byc wystarczajaca by uniknac problemow z tym zwiaznaych
 
Ostatnia edycja:
M

Mr.f

Guest
I czym tu podlewać ? :D
--Dzbanek nr1 woda pH 5.5
--Dzbanek nr2 woda pH 6.5 WTF bo dzbanki są tej samej firmy i mają te same filtry, firma to Aquaphore
--Woda z kranu po przegotowaniu ma pH 8.2 ale być może się zmieni bo mierzyłem ok 5h czyli po ostygnieciu
--Woda bezpośrednio z kranu po 12h odstania pH 7.3
Jak widać istny miszmasz i co wybrać ? Korygować pH z dzbanka filtrującego plusem ? Czy brać kranówe i dolewać minusa ? Ciekawa jest różnica pH między tymi dzbanami... z czego to wynika ? Jako że 2 poprzednie nieudane próby podlewalem wodą z dzbana... czy możliwe że filtr czyścił wodę z wapnia i magnezu i to były niedobory moich roślinek ? I doszło do tego rozregulowanie pH gleby którego nie potrafię pojąć ?
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
Po prostu lej to, co ma najbliższe właściwemu pH.
A te dzbanki to testowałeś na świeżo i w tym samym czasie wyciągniętych filtrach?
 
M

Mr.f

Guest
Dzbanek dający 5.5 tzn filtr, zostalo go ok 65% natomiast filtr z dzbanka który daje pH 6.5 jest prawie że nowy, myslisz że to może być przyczyną tej róznicy, ja bym to brał pod uwagę gdyby przepracował 90% ale on jest w połowie życia. Chyba spróbuje z wodą kranową, odstana 48h.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Jasne, że będą inne wartości przy nowym filtrze i przy 65%. (btw. skąd wiesz że 65%? masz jakiś miernik przepływu?)
 
M

Mr.f

Guest
Żulku, dzbanki mają taki zegarek ze wsjazówką połączony z tą pokrywką, za każdym razem jak otwierasz pokrywkę w celu wlania wody do częsci filtrującej to patyczek plastikowy coś tam przesuwa w tym liczniku, mają to jakoś obliczone na daną ilość otworzeń, rzecz jasna jak lejesz do dzbana litr zamiast 1.5 litra to filtr będzie w lepszej kondycji niż licznik bedzie na to wskazywał :D no taka pierdołka :p
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
Przekombinowana machineria z tym licznikiem otworzeń :V
I te filtry coś lewe masz, ewentualnie któryś może mieć dodatek magnezujący czy polecany do redukcji kamienia.
U mnie w dwóch miejscach - domu i pracy - używam filtrów nawet dwa miesiące (w czajniku dobrze widać, gdy zaczynają puszczać). Testowałem pH wiele razy i wahania nie są aż tak duże w obu miejscach i przez cały czas korzystania z nich. W domu mam Brita Maxtra i Wessper, a w pracy te małe walce od Dafi. W trakcie wega leję filtrowaną, bo ma 6,1-6,5. Do niej też idzie melasa, mimo że pH spada (nie chce mi się odstawiać wody tylko na nią xD). Na flo odstana co najmniej dobę kranówka, bo Alga Bloom zrzuca pH o mniej więcej 1 punkt. Gdy już miałem to sprawdzone, ani razu nie sprawdzałem pH z wypływającej wody, a problem z pierwszej uprawy się nie pojawił.
IMO, za dużo kombinujesz, gdy jeszcze nie trzeba.
 
M

Mr.f

Guest
Mówisz że kombinuję... więc nie znasz mojego problemu. Ja tylko szukam rozwiązania bo chce dojść do plonu i radości że mam swoje, nie parchane, nie cyganione lecz swoje własne i w pełni naturalne jak Bóg przykazał. 4 próby w przeciągu 10 lat i wszystkie nie udane, ja nie kombinuje, staram się namierzyć problem i go wyeliminować.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Jak chcesz się za coś brać to porządnie, a nie jakieś półśrodki. Kup sobie filtr RO i będziesz miał wodę o stałych właściwościach, a nie jakieś dzbany.

Skup się na tym, żeby nie szkodzić roślinom, daj im po prostu rosnąć. Masz syndrom płonącego zamka, im rzadziej będziesz zaglądał tym lepiej będą rosły.
 
M

Mr.f

Guest
Widzę że Ty Żulku też nie kumasz, zupełnie jak by nie zaglądanie w boxa w magiczny sposób ozdrowiło moje roślinki... jakaś magia. Żul a Ty jaką wode lejesz ? Mineralna ? kranówka odstana ? Gotowana ?
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,079
Buchów
9,648
Odznaki
10
Z tego, co pamiętam, teraz musisz czekać, aż oddbiją w nowej donicy, więc czekaj i lej im dobrą wodę czy wodę z nawozem o dobrym pH, jeśli trzeba. I skoro dzbanki nie dają jednego wyniku, to reguluj kranówkę, jeśli potrzebujesz stałego odniesienia. Do tego dostałeś wiele wskazówek, jak zrobić uprawę organiczną, która reguluje pH. Jest też tu trochę osób, które robią całą uprawę bez sprawdzania pH, co nieraz zaznaczają. Może na tym się skup, przeglądając zakończone relki.
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
Trochę mi się nie chce wierzyć że root juce nie zmienia ph. Mam Pakiet od biobizz i Grow ma ph 5.7 Bloom 4.7 a Top max jest prawie jak ocet 3.5. ja mam wodę z kranu 7.4 jeden ml octu na na 1l wody zbija ją do 6.2- 6.3 . Praktycznie wszystko co dodasz do wody zmieni ci jej odczyn. Przy takich problemach znalazł bym w sklepie wodę mineralną o pH 6.2 6.4 bo testowałem kilka i zawsze się zgadzało z tym co podawali na butelce i podlewał bym nią przez pierwsze 3tygodnie bez żadnych odżywek nawozow. Proste i tanie. Powodzenia
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół