nasiona marihuany

[120W LED][62x98x21] - UPRAWA POZIOMO (Golden Tiger + Pineapple Chunk)

Wyszukiwarka Forumowa:

Jamnik123

Member
Rejestracja
Cze 25, 2017
Postów
18
Buchów
0
Dzien dobry
To moja pierwsza uprawa indoor, za soba mam już 3 sezony outdoor.
Z braku możliwosci outa w tym roku postanowilem to zrobic u siebie,
wnetrze kanapy wydalo się najrozsadniejszym pomyslem gdzie moge
zebrac troche miejsca ktore moge przekrztalcic w boxa. Z racji tego ze
nie ma tam zbyt duzo wysokosci postanowilem posadzic roslinki normalnie
w szerokich doniczkach i od malego naginac je tak żeby szly poziomo
w koncu zaczna się piac w strone swiatla ktore jest tam umieszczone.
Szczerze mowiac nie wiem czy cos z tego wyjdzie, bo jeszcze nigdzie nie
znalazlem takiego pomyslu, ale warto byc dobrej mysli i spróbować swoich sil.
Box:
62x98x21 (wolalem tak uzupełnić tytul bo nie wiem które parametry brać pod uwagę w tym typie grow)
W wiekszosci jest wykonany z cienkiej plyty wiorowej pomalowanej biała farba,
tam gdzie zabraklo to uzupelnilem folia aluminiowa (gorna pokrywa to karton z naklejona folia)
Rosliny:
1x Golden Tiger, (Ace Seeds), 100% Sativa
1x Pineapple Chunk (Barneys Farm) 50%+ Indica
Oswietlenie:
1x Dioda cob 50w LED full spectrum + radiator
1x Naswietlacz LED 70w 3000K 4760lm
Medium:
1x 5l ziemia z ogrodka przekopana z kompostem i obornikiem + 0,5L Plagron mega worm (dla GT)
1x 4,5L ziemia z ogrodka przekopana z kompostem i obornikiem + 0,5L Plagron mega worm (dla PC)
Wentylacja:
5x Wentylator komputerowy 12v 120mm, 90m3/h, 13db
jeden jest wyciagajacy w dol i do niego podłaczona rura (niewielka bo przestrzeń pozwala na 4cm wysokosci),
daje rade ale przy koncu rury słabo wieje
dwa pozostale chlodza lampy. Kolejne 2 są mieszające.
Zasilanie wentylatorów - zasilacz LCD 14v 2.5A 35W
Nawozy:
100ml Atami ATA rootfast
biotabs tabletki na wzrost i kwitnienie
jesli będzie potrzeba na weg wspomoge je trochę biohumusem
Warunki:
W dzien ok 30*C, w nocy utrzymuje sie ok 24*C
Dla zwiekszenia wilgotnosci postawilem tam 2 pojemniczki z woda i chusteczkami
Treningi:
Na obu roslinach sproboje zrobic LST (to będzie moje pierwsze lst) i dodatkowo mysle zeby na GT zrobic topping

Dzisiejszy dzien okreslam dniem 1 roślinki od 22.04.2020 kielkowaly na wacikach, gdy wrzuciłem je do ziemii wyszly po 2 dniach. Ponizej zostawiam zdjecie boxa i roslinek (ta wyżej to GT ta niżej to PC) i zapraszam do sledzenia i komentowania.



 
Ostatnia edycja:

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Będę śledził, lubię takie szaleństwa :meksyk:
 

Jamnik123

Member
Rejestracja
Cze 25, 2017
Postów
18
Buchów
0
Dzien Dobry, dzien: 8
Oswietlenie 20/4. Podlewam je co 2-gi dzien po 250ml razem z 1ml/l ATA rootfast, do tego dostały jednorazowo po nakretce biohumusa, dzisiaj dałem im przepolowionego biotabsa do ziemii i podlałem + 500ml do podstawki.
Troche walczyłem z temperatura w boxie, i po zrobieniu małej dziury wentylacyjnej w kartonie z folia po prawej oraz usunieciu rury od wetylacji udało mi sie zbic temp do ok. 29*C w nocy trrzyma sie ok 26*C.
Za kazdym razem jak otwieram boxa w dzien roslinek to temp gwaltowenie spada do 26-28,
Zamawiam na dniach jeszcze kilka wentylatorow (pozniej jak dojda jakies filtry to pasuje lepsza wydajnosc zeby nie ugotowac roslinek) i higrometr. Roślinki ida całkiem dobrze choć PC wychodzi strasznie na przod idk czy ta odmiana tak ma czy to zasługa wiekszej ilości swiatla full spectrum (lapmy trzymam ok 30cm nad roslinami), GT trochę w tyle ale wydaje mi sie ze to głownie przez to ze w 3 dniu zalamala sie lodyga przy samej ziemii (podsypalem ta ziemia i dalem jej podstawke ale nastepnego dnia juz zaczela sie podnosic) i miala naprawde minimalne dzienne przyrosty, ale dzisiaj juz ruszyla mocniej i mysle ze sobie z tym ładnie poradzi. Btw jesli jest tu jakis hodowca sativ, to mam pytanko czy one maja z poczatku powolny weg a pozniej strzelaja i rosna jak dzikie czy po prostu caly cykl zycia jest powolny? I odnosnie planow calego grow mysle zeby wyciagac panienki do srodka boxa i zrobic lst wzdluz doniczek do zewnetrznych scianek boxa, to chyba najbardziej spowolni glowne szczyty i pozwoli dorosnac odrosta na podobna wysokosc, co o tym myślicie?






 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Powodzenia w tym eksperymencie.
Lubię eksperymenty.
 
M

Mr.f

Guest
Przez chwilę nie wiedziałem jak patrzeć xD i zastanawiałem się czy to ze mną jest coś nie tak czy z tym zdjęciem ? Box dla zaginacza czasoprzestrzeni :D ciekawy projekt :D
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Również powodzenia życzę, ale jak najszybciej zmień im ziemię, bo na tym piachu to nie pouprawiasz.
 

Jamnik123

Member
Rejestracja
Cze 25, 2017
Postów
18
Buchów
0
Ta ziemia jest całkiem git, bo pomidorki dawały w niej rade spokojnie. A do tego ma pełno mikroorganizmow, jedynie z wierzchu jest taka piaszczysta zwłaszcza gdy się wysusza, myśle ze pociągną w niej do końca :)
 

Jamnik123

Member
Rejestracja
Cze 25, 2017
Postów
18
Buchów
0
Dzien dobry, dzien: 15
swiece ciagle 20/4, dorzuciłem tam jeszcze 2 wentylatory komputerowe 12cm do mieszania i dmuchania na krzaki, bo temperatury mocno skakały, teraz trzymają się ok noc 24-31 dzien, myśle ze jest git i większość ciepła leci tam z lamp i nie będzie problemu z temp na flo. Ogólnie dokupiłem jeszcze 5x wentylatory 40mm które w razie czego zamontuje w róże wylotowej żeby przyspieszyć wymianę powietrza (sposób działa ale jest strasznie głośny a zależy mi na ciszy), wyjście z wentylacji póki co zasłoniłam cienka szmatka bo już w całym pokoju było czuć grow i jak narazie daje to rade a roslinki mocno już czuć (głównie PC). Wilgotność raczej cały czas trzyma się w okolicach 50%. Jak będę zmieniał na flo to dorzucę tam mate węglowa oraz kostki pochłaniające zapach.
Teraz wypada o roślinkach GT ładnie wzlocnila łodygę po tym złamaniu i od dołu jest taka masywna, lecz jej liście zaczely się zawijać do góry wiec oddaliłem dziś lampy o 10cm bo podejrzewam ze to dalej od ciepła plus końcówki łodyg nowych liści są dalej fioletowe, w PC nie ma tego problemu choć niektóre liście tez są lekko wywyniete. Powoli tez je formuje i dzisiaj zostały mocniej przyciśnięte do gleby żeby łapały więcej światła i później można było je łatwiej uformować. Podlewam je 1l co 2 lub 3 dni w każdym podlaniu dodaje 1ml/l ATA rootfast, do tego raz w tygodniu dodaje biohumusa. Zamierzam je potrzymać tak do 20-30 dnia na flo ale zobaczymy jak to będzie wyglądać, póki co od kilku dni maja na prawdę niezle przyrosty :)





GT


PC
 

Jamnik123

Member
Rejestracja
Cze 25, 2017
Postów
18
Buchów
0
Dzien dobry, dzień: 21
Dzisiaj bez zmian parametrow u roślinek, wszystko ładnie przebiega nie ma żadnych braków, widać ze biotabs zaczął się powoli rozkładać, ale strasznie zaczely się krzaczyc i puszczać nowe odrosty przy czym glowyny szczyt spowolnił swój wzrost, stad moje pytanie jak poprawnie je przyciąć i czego się pozbyć żeby nie spowolnić ich wzrostu i żeby puściły energię znowu w główny szczyt, daje wam od razu fotkę jak planuje je powyginac (oznaczone czerwonymi liniami) myślicie ze wyrobią się z tym w 2 tyg weg???


Tutaj fotki tych małych powykrencancow:


Golden Tiger:




Pineapple Chunk:




Dodatkowo dzisiaj montuje do rury wypuszczajacej powietrze filtr z maty węglowej bo gdy nie mam otwartego okna to czuć je mocno w całym pokoju, kupiłem tez kostki pochłaniające zapach ale zobaczymy czy będzie konieczność ich stosowania.

 

Jamnik123

Member
Rejestracja
Cze 25, 2017
Postów
18
Buchów
0
Fast up
Zrobiłem im dziś fryzjera, głównie obciąłem odrosty które nie miały by szansy na lepszy rozwój, zostawiłem tylko po jednym większym odroście który będę kierował w środek. Teraz glowyny szczyt powinien strzelić ze wzrostem. 1warstwa filtra węglowego przy wentylacji działa na prawdę słabo, na dniach dorzucę druga i zobaczymy co to będzie.
 

HmBless

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 4, 2014
Postów
707
Buchów
8
Z doświadczenia wiem, że mata sobie nie poradzi skoro teraz je mocno czuć, a nawet nie kwitną. Bez filtra będzie ciężko z zapachem
 

Jamnik123

Member
Rejestracja
Cze 25, 2017
Postów
18
Buchów
0
Dzien dobry, dzien 29
Zmieniłem im światło na 19/5. Po małym cięciu trochę się wstrzymały ze wzrostem ale po kilku dniach i podlaniu 1,5l (+1ml/l rootfast)na obie rośliny, GT ruszył mocno do przodu i zaczął ładnie się wyciągać, PC niestety coś powoli się zbiera i zamiast ładnie się powyciągać strasznie się krzyczy, podniosłem lampe pare dni temu teraz są jakoś 40/50 cm od szczytów i mam nadzieje ze to coś da. Końcówki niektórych liści były minimalnie przypalone ale teraz już nie widac tego na prawie żadnym zdjeciu po prostu znikło, liście od spodu zaczynaja robić się już żółte i odpadać. W całym boxie mam małe pojemniczki z kawa soda oczyszczona i pudełko w samarce z kostkami zapachowymi + podwójnie złożona mata węglowa na wyjściu rury wentylacji i póki co to jakoś daje rade, zastanawiałem się trochę nad filtrem weglaowym ale ciężko będzie go przyłączyć bo miejsce mam dopiero przy wylocie gdzie kończy się lozko, a mój kanał wentylacji ma wymiar 20x4 cm. Ale zobaczymy jak zaczna kwitnąć wtedy będę się tym martwił. Odrosty wyginam w dół sznurkami obwiazanymi o pojemniki z groszówkami xd, chcąc nie chcąc to ładnie działa, tylko niestety jest minus poziomej uprawy ze większość szczytów mimo światła z boku i tak ciagle wygina się w gore, a jak są wieksze to powoli ładnie opadają pod ciężarem. A i jeszcze idk czemu wiekszosc nowych liści wychodzi strasznie spowykrecana a później łapią dopiero powoli normalny ksztalt. Zostawiam je jeszcze na spokojnie na max tydzień Wega i będę już raczej przełączał bo docelowo chce jakoś w lipcu robić kosę przynajmniej jednego.

Fotki:






GT:




PC:


 
Ostatnia edycja:

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
A masz odbłyśnik na pokrywie tego boxa? Może idą do góry bo mają tam światło odbite?
Fajnie idzie, obserwuję dalej, powodzenia!
 

Jamnik123

Member
Rejestracja
Cze 25, 2017
Postów
18
Buchów
0
A masz odbłyśnik na pokrywie tego boxa? Może idą do góry bo mają tam światło odbite?
Fajnie idzie, obserwuję dalej, powodzenia!

Tak u góry jest karton obłożony folia aluminiowa, coś takiego jak na przedostatnim foto za roślinami
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
no box w kanapie :tiphat: , zagladam chwile na forum rozne kolumny widzialem ale taki eksperyment.... :brawo:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół