nasiona marihuany

Jaki panel LED wybrać

Wyszukiwarka Forumowa:

robz

New member
Rejestracja
Lis 25, 2015
Postów
1
Buchów
0
Witam ,
Tworzę swojego pierwszego boxa i stoję przed wyborem oświetlenia . Na celowniku do tej pory mam :
-Spectrolight Starter 100 w
-Mars Hydro 48
Wymiary boxa - 60 x 60 x 140
Chyba że macie inne propozycje to z miłą chęcią rozpatrze , pozdrawiam.
 
M

Mr.f

Guest
Mars hydro ts-600 = cena 360zł, przesyłka w 3dni z Niemieckiego magazynu i na wielki plus... ten panel nie ma żadnych wentylatorów, zwróć uwagę że niektóre lampy led mają po 25dB głośności właśnie przez chłodzenie, jeśli boxa masz gdzieś na strychu albo w piwnicy to różnicy Ci to nie zrobi ale jeśli masz boxa w małym pokoju obok łóżka albo mieszkasz w kawalerce to myślę że cichy panel to fajna opcja. TS 600 jest właśnie na pow. 45x45cm w porywach do 70x70cm
 

Fuplew

Well-known member
Rejestracja
Kwi 2, 2020
Postów
135
Buchów
64
Szukalem ostatnio lampy dla siebie i te growshopy z ktorymi gadalem zdecydowanie polecaly spectrolight
Czytalem, rozmawialem i bralbym spectro na Twoim miejscu
Aczkolwiek nie bylo nigdzie spectro jak kompletowalem boksa i zdecydowalem sie na luckygrow
Na razie spoko ale cos czuje, ze trzebalo poczekac na spectro...
 

DissasteR

Member
Rejestracja
Lip 5, 2017
Postów
24
Buchów
0
[MENTION=94332]Fuplew[/MENTION] tez właśnie kupiłem luckygrow 110 z uniwersalnym spektrum i boxa 40x40x120, roślinki mają dopiero 10 dni ale coś tam idzie, a jak u ciebie to wygląda ?
 

Fuplew

Well-known member
Rejestracja
Kwi 2, 2020
Postów
135
Buchów
64
[MENTION=94332]Fuplew[/MENTION] tez właśnie kupiłem luckygrow 110 z uniwersalnym spektrum i boxa 40x40x120, roślinki mają dopiero 10 dni ale coś tam idzie, a jak u ciebie to wygląda ?

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?145482-LED-110W-0-32m2-niski-Sativowa-izolatka

wydaje mi sie, ze calkiem spoko i chyba narzekac nie powinienem
lampy calkiem fajnie wykonane wiec przyjemnie sie na nich pracuje
nie wiem tylko why? ale po okolo dwoch tygodniach swiatlo jest jakby bardziej biale? wczesniej poswiata byla zdecydowanie bardziej fioletowa
ile trzymasz lampe nad roslinami? u mnie 30-40cm

ostatnio jak zadzwonilem na kontakt ze strony producenta zapytac o inny ich zestaw to zaczeli mi polecac mars hydro
troche dziwnie, ze nie zachwala swojego produktu ale mars wporawdza nowe lampy i po prostu chca sie pozbyc starej serii
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Panowie nie porownujcie tych marsow czy innych lucky mono ledow do spectro na cobach clu058, to zupelnie inna polka oswietlenia led.
Cena sama mowi za siebie . O wiele lepsze rosliny rosna pod takim spectrolightem.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Panowie nie porownujcie tych marsow czy innych lucky mono ledow do spectro na cobach clu058, to zupelnie inna polka oswietlenia led.
Cena sama mowi za siebie . O wiele lepsze rosliny rosna pod takim spectrolightem.

Z tego co widziałem w testach te diody Samsunga, które używane są w nowych marsach mają podobną wydajność do cob.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
IR - 9c0 Ironic : And isn"t it ironic, don"t you think? A little too ironic, and yeah I really do think

Z tego co widziałem w testach te diody Samsunga, które używane są w nowych marsach mają podobną wydajność do cob.

Daj linka do tych testów. Nie używają raczej SMD nie samsunga? Diody SMD wysokowydajne nawet przebijają to co wyciąga się na COB.
Do tego wysokiej mocy COB to zawsze problemy z odprowadzaniem ciepła.
Widziałem jedne dane nie od producenta dla ich paneli. Różnica sprawności między deklarowaną a realną jest całkiem spora.

test: https://www.cocoforcannabis.com/grow-light-guide/mars-hydro-ts-1000-field-test-review/

sprawność z pomiaru 1.65 - deklarują 2,1 do 2,34.

The TS series are Quantum Board style fixtures which use Epistar 3030 chips.

tu z kolei: https://www.amazon.co.uk/Spider-Far...95dfb0417c3f82dc1141bd9&qid=1590004037&sr=8-1
na obrazku chwalą się tymi diodami:
https://www.samsung.com/led/lighting/mid-power-leds/3030-leds/lm301b/

Prawda? ;)

które serie jeśli już: bo nie te: https://smartgardenguide.com/mars-hydro-ts-1000-led-grow-light-review/

  • Core Coverage: 2.5ft x 2.5ft = 76cm x76cm
  • Max Coverage : 3ft x 3ft = 90cm x 90cm
  • Par Value: 552umol
  • Lumen: 22216LmÂą5%@AC120V 22181LmÂą5%@AC240V
  • LED Brand: Epistar
  • Power Draw: 150WÂą5%@AC120V 148WÂą5%@AC240V
  • Noise: 0dB

to ma według testu 1,95 umol/J
https://www.spider-farmer.com/products/sf-1000-led-grow-light?ref=ez8ck3cyza-
"marka" inna także chwalą się tymi samymi samsungami

jest i wynik 2.19 umol/J - realny nie deklarowany :
https://www.cocoforcannabis.com/grow-light-guide/atreum-lighting-ara-20-3-bar-field-test-review/
 
Ostatnia edycja:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
[MENTION=90095]sub23[/MENTION] mój błąd, to był jakiś panel na diodach Samsunga. Nie mogę znaleźć linka, ale chyba testował je "MIGRO" na YT.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
[MENTION=90095]sub23[/MENTION] mój błąd, to był jakiś panel na diodach Samsunga. Nie mogę znaleźć linka, ale chyba testował je "MIGRO" na YT.

Ja tam nie wiem czy błąd czy nie. Szukam trochę tego co jest teraz dostępne. Gotowe panele przekraczają sprawności, które się dawało osiągać w składakach DIY w czasach gdy się tym interesowałem. "Ledwie" kilka lat, a zmiany spore.
Problem jest dalej ten sam - kiepska weryfikowalność danych producenta, jak na razie o ile są dane pomiarowe, to normą jest niższa sprawność w testach. Czasem sporo miedzy 2.2 a 1.65 dla mnie jest "przepaść".
Panele wyglądają jakby były "brandowane" - przynajmniej chińszczyzna, to samo? pod różnymi markami. W opis "diody samsung" wierzę tak jak we wszystko. Może tak może nie. Pamiętam dawne czasy i deklarowanie, że diody są od Cree ;] Przekupy wyrobiły u mnie "paranoiczny" brak wiary w informacje handlowe.
Trochę za dużo tego jest aby się w tydzień zorientować w tak zwanej "sytuacji" na rynku.

Jako stary piernik jestem przywiązany do słowa pisanego YT? Tam muzyki szukam :) Może poszukam?

Pozdro.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
No technologia leci przyznam. Nie robilem nic pod nowymi tymi marsami . Ale te poprzednie na epistarach czy cree w stb nie byly tak wydajne jak cxb3590 pamietam jakie piekne rosliny mi pod nimi rosly . Pozniej citizen clu058 na wiekszej mocy ktory zostal do dzis wspomagany tylko cmh . Ma ktos juz na haszu te ledy nowe marsa? zeby zobaczyc w praktyce bo dane producentow jak zwykle wiarygodne.
 

przemo2800

New member
Rejestracja
Maj 30, 2020
Postów
1
Buchów
0
Telos 0008 led

Hej ja właśnie kupiłem telos 0008 super sprzęt, zdam fotorelacje jak będzie już skończone, tylko cena tutaj w UK kosztowała 360 funtów ? ale w grow shop powiedział że to jest najlepsza na rynku, produkowana w UK nie w Chinach
 

buhaczek

Well-known member
Rejestracja
Maj 14, 2020
Postów
58
Buchów
0
Na taką pow. sam osobiście będę chyba brał za niedługo spectrolight 110, zobaczymy jak to wyjdzie wszystko bo opinie slyszalem same pozytywne
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Szkoda, że już nie ma spectro starterów z dodatkowym czerwonym światłem... kosztowały 10% więcej od obecnej ceny startera bez tego, a różnica o wiele większa na plus była....
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół