nasiona marihuany

2 northern lights od seedsmana, 140w led, 0.4m

Wyszukiwarka Forumowa:

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
po dlugiej przerwie z okazji zblizajacego sie konca swiata blizniaczki NL.
jedenasty dzien od kielkowania, pestki prosto do ziemi wyszly po pieciu dniach.
ziemia zwykla kwiatowa z dodakiem koncentratu kompostowego z ktorym troche przesadilem bo pierwsze listki troche popalone. zrobilem im flusha 3 dni temu 12l wody ph6.3 na donice i jak widac chyba pomoglo. donice to tylko 7l i tak juz raczej zostanie. lampa to mars hydro ts 1000, 35cm od szczytow.
dopiero jedenasty dzien a juz czuc delikatny slodkawy zapaszek.

Postaram sie zapewnic panna odpowiednie warunki obcnie wszysto w normie temp. dzien 25 noc 21 fotoperjod 20/4 pozniej 12/12. wilg. powyzej 60% dobra wentylacje bez zadnego filtra box 60x70cm i wysoki na 100 za tydzien planuje zrobic im FIMa i ewentualnie troche LST ale wszystko wyjdzie w praniu.

moim celem sa ladne krzaczki, nigdzie mi sie nie spieszy plon nie jest najwazniejszy bardziej zalezy mi na jakosci i wygladzie hodowli.

aktualizacje bede robil co tydzien, zapraszam do ogladania.

---------- Post Zaktualizowany 02:13 ---------- Data pierwszego postu 02:07 ----------


 
M

Mr.f

Guest
35 cm od szczytów ? Ja mam marsa ts600 i wedle instrukcji na wegu mam trzymać między 45 a 60 cm, dopiero na flo trzymać między 30cm a 45 cm, a Ty masz lampe mocniejsza... chyba że to ja coś poknociłem ? :sou:
I mam do Ciebie prośbe bo mamy podobne lampki, czy możesz rzucić okiem w słonecznych okularach na swój panel w trakcie świecenia ? Zauważyłem u siebie jedną diodę taką która słabiej świeci i nie wiem czy zaczyna się przepalać lub to dioda z inna barwą i stąd słabiej świeci ? Założyłem post w jest sprawie i dorzuciłem fotkę, mozesz rzucić okiem ??? I dać mi znać czy masz tak samo czy jednak muszę szukać diody na wymianę ? Będe wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
Trochę mnie teraz stresujesz właśnie oglądałem lampę i wygląda że wszystkie diody swieca ok tą samą intensywnosc. Ja w swojej przeniosłem balast (driver) poza boxa aby obniżyć ogólną temp. Największym wrogiem ledow jest temperatura. Przeskanowalem też lampę IR termometrem i moja nigdzie nie przekraczała 50° (jak wspominałem mam dobrą wentylację w boxie) 80-90° ledy mogą się wypalać.
Co do wysokości to gościu na YT testował ts1000 i z jego pomiarów wynikło że optymalną wysokość to 14" tak też więc świece. Mam wiatrak między lampa a krzakami a temperatura na liściach tylko 22°.
Narazie jestem super zadowolony z tej lampy dawno temu uprawiałem pod hps 250w i ten LED panel bije tego hpsa pod każdym względem.

---------- Post Zaktualizowany 10:33 ---------- Data pierwszego postu 10:10 ----------

Ciężko powiedzieć czy ta twoja dioda to ir czy rzeczywiście się wypala. W mojej lampie wygląda że mam tylko 3 rodzaje zimne białe, ciepłe białe i czerwone. Jak długo ją posiadasz ile ma na liczniku godzin?
 
M

Mr.f

Guest
Lampę mam od około hmmm 10 dni, na nagraniach na yt widzę że inni na panelu też mają jeden punkt który słabiej świeci... raczej to nie przypadek bo te filmy co oglądałem to właśnie unboxingi tej lampy więc też mają kilka dni, prócz tego na stronie mars hydro jesr zdjęcie na opisu na którym są 4 kolory diód, 2 są czerwone... Ja tez mam pod lampą wiatrak komputerowy ale on ma na celu lekko chłodzić lampę czyli w ten sposób chce dbać o te diody, w naszym przypadku czyli posiadaczy LED jest inaczej, moc światła a nie temperatura może popalić roślinki, led ma inną przenikalność świetlną niż cfl i hps bynajmniej tak czytałem, na nagraniach na yt ludzie mają ją właśnie na wyższych wysokościach niż niższych :p temu zaciekawiła mnie Twoja deklarowana wysokość, chyba jedynie przy szczepkach jest ustawiana niżej wedle producenta...

 
Ostatnia edycja:

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
Wiec twoja slabsza dioda to 100% IR. Tez musze miec IR tylko ze lampa jest tak mocna ze strach w nia patrzec nawet w okularach. Trzymam ja tak od siewek i planty sa zadowolone lubie jak sa niskie i krempe. moj box to tylko 1m wiec chcial nie chcial musze tak trzymac. Blizniaczki maj 10cm I pierwsze pietro lisci wlasciwych (wachlarzowych pieciopalcowych) drugie w drodze. wygladaj zdrowo sa bardzo nabite praktycznie nie mam lodygi tylko liscie. na yt dobry test "Mars Hydro TS-1000 LED Unboxing - Wattage & PAR Testing". any way czytalem twoje klopoty z roslinkami I zycze powodzenia jedna rada daj im spokoj z nawozami jak sa takie mlode potrzebuja tylko wody i swiatla jak masz w light soil to po 3tygodniach jak sa zdrowe mozesz delikatnie 1/4 dawki i obserwowac. podlewaj co pare dni gdy donice sa suche I lekkie woda o znanym ph 6-6.5 I pol litra wody na donice nie 60ml codziennie, ph sie samo wyreguluje do wody ktora podlewasz. wiem wiem to dwie rady nie jedna, powodzenia.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Tylko, że model ts1000 jest dimmable i możesz sobie kręcić mocą z tego co kojarzę. Chociaż na wegu raczej trzyma się słońce wyżej, niż na flo.
 
M

Mr.f

Guest
Dzięki za dobre słowo, walcze o ich życie tą czystą wodą ale nie wiem czy coś z tego będzie, to automaty, jeśli strace 2 tyg na to by one się ogarnęły to co z nich będzie... bida, w każdym razie raz jeszcze dzięki, za Ciebie też trzymam kciuki by szło jak po sznurku.
 
Ostatnia edycja:

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
tak wiem moge ja przykrecic ale jak nie widac zadnych problemow a tylko pozytwy to zostane na 140watach i 35cm. na 11-12 dzien sa calkim calkiem zwazywszy ze mialy podrodze troche problem z tym koncentratem kompostowym. dwa NL jest wysoka odmiana wiec od malego musze je trzymac jak najnizej.
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
dzien 14
12h temu na czternaste urodziny dostaly FIMa
blizniaczki dalej jada na samej wodzie temp. dzien 25, noc 20, fp 20/4
nastepne fotki jak pokaza odrost po FIMie
displayimage.php
[/url][/IMG]





 
M

Mr.f

Guest
Właśnie moczę w kielonkach nowe 2x Northern Light Auto i 2x AK47 auto.
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
Trzymam kciuki:cool:

---------- Post Zaktualizowany 22:14 ---------- Data pierwszego postu 21:35 ----------

Trzymam kciuki:cool:
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
dzień 17 mały update
wszystko według planu a nawet lepiej:oczy:
bliźniaczki na pierwszy rzut oka wyglądają jakby przystopowały po FIMie ale to tylko złudzenia bo cała zadyma :meksyk:jest pod liściami. Z każdego pietra wyrastają grube odrosty. Nie ma praktycznie odstępów miedzy piętrami udało mi się chwycić odrosty gumkami kolejne dwa z piętra poniżej same zdecydował że będą rosły poziomo. U góry też zaczyna być grubo. Plan jest taki aby wyprowadzić wszystko na boki a później do góry co chyba jest do zrobienia?
I tu pytanie czy nie będzie jakiś problemów z tak nabitymi plantami?
a i muszę się przyznać tego FIMa robiłem na dwa razy:jprd: bo to co został zaczęło odrastać musiałem poprawić jakieś 3-4mm niżej teraz wydaje się git.
ok bez polemiki oto fotki:
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]
displayimage.php
[/url][/IMG]

---------- Post Zaktualizowany 22:50 ---------- Data pierwszego postu 22:48 ----------

WTF te IMG przy fotkach sry :jprd:
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jak wysoko tego leda trzymasz? Moze troche podniesc, zeby sie wyciagnela? Byloby latwiej trenowac
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
True, widać, że karłowacieją. Będą przez to problematyczne w dalszej uprawie.
 

r3m1

May the Force be with you
Rejestracja
Kwi 26, 2020
Postów
112
Buchów
0
Lampa wisi dokładnie na 38cm nad szczytami mogę ja podnieść maksymalnie o kolejne 25cm lub przykręcić moc. Przeglądając forum zauważyłem ze wszyscy trzymają lampy wyżej, ale nie znalazłem żadnej relacji podobnej do mojej. Tak jak pisałem we wstępie nie zależy mi na maksymalizacji zbioru a ten grow traktuje bardziej jak eksperyment.
Parę rzeczy, które zaobserwowałem do tej pory:
• Wszyscy to widza rośliny są niskie i krępe
• Maja bardzo ładne grube odrosty na każdym piętrze
• Odrosty same z siebie rosną poziomo w kierunku ścian boxa widać maja więcej światła odbitego przez sciany niż światła z góry przez liście
• Ogólnie są zdrowe nie zauważyłem żadnych niedoborów np. cal-mag, ale w razie, czego mam wszystko pod ręka
Obawiam się, że gdybym podniósł lub obniżył moc lampy teraz to odrost na szczycie (przy fimie) zaczęłyby się wyciągać a odrosty z pod lisicami miały by za mało światła. Gdy zostawi tak jak jest odrost z fima będą niskie a odrosty z pod liści będą miały czas je dogonić i teoretycznie za jakieś 2-3 tygodnie, gdy przełączę je na 12/12 wszystko będzie na w miarę na tym samym poziome. Mniejsza dzienna dawka światła na flow na pewno je wtedy wyciągnie do góry. Tyle z mojej teorii. W miedzy czasie mam do was prośbę jak znacie jakąś FR z podobnego growa chętnie bym zobaczył.





 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół