nasiona marihuany

Trening wytrzymałościowy z przyjaciółmi 9x FV i 18 auto, elo!

Wyszukiwarka Forumowa:

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
Witajcie.
W tym sezonie zapraszam was do obserwowania mojej relacji. Mile widziane komentarze te dobre i te złe, a także podpowiedzi bardziej doświadczonych growerow odemnie.
Mam nadzieję, że wspólnie miło spędzimy ten sezon i zbierzemy satysfakcjonujący plon :)
Ale do rzeczy.. bohaterami będą:

- 4x Crystal Candy FV
- 2x Amnesia Lemon FV
- 3x AK 420 FV (nowa odmiana od PanPestka)
i
- 7x Sweet Cheese Auto
- 5x Gelato Auto (nie wiem za bardzo jakim cudem to zamówiłem ale okej XD)
- 3x Lemon Haze Auto
- 3x White Widow Auto

Nawóz to jakieś gnojowice na weg z prawdziwym Biohumusem.
Co na flo? Jeszcze nie wiem czy wgl coś będę dawał, wyjdzie w praniu.

Spot.. moim zdaniem trochę hardkowowy.
Obawiam się że porwałem się z motyką na księżyc ale kto nie ryzykuje szampana nie pije ;D

Spot odnaleziony na nieużywanych ugorach między lasami w cieniu cholernie kłujących krzaków.

Aby to lepiej zobrazować załóżmy że zaczynamy od poziomego miejsca zero później jest 1,5m schodek z gliny, następnie około 10m krzaków i traw, następnie kolejny 2m schodek i tak około 5x.

Idąc bez niczego jest dość ciężko, a że beste odcięty od dostępu wody muszę ją donieść na miejsce.

Ostatnio zatachałem tam łopate, świder ręczny, 100l ziemi z kompostu i 160l wody w 20l baniakach (nie było łatwo ale poszło)

40l jest 10m dalej na drugim spocie dla automatów.
(chętnie wstawił bym zdj ze spota ale dostaje komunikat że zdj jest za duże, przy następnej wizycie to nadrobię)
Mam w planach zatachać tam jeszcze 60l lub 120l ziemi sklepowej zwykłej warzywnej, zobaczę jak mi się będzie chciało ;)

Sezony chce posadzić w dolach +- 15l, auto pewnie w 5l.

Ziemia będzie mixem spotowej, kompostowej i sklepowej, do tego dolomit, garść keramzytu do mieszanki, trochę na wierzch i mam nadzieję moje wybawienie HYDROŻEL!! <3

Nasionka 22.04 wpadły do wody, dziś tj. 25.04 piękne grube kiełki poleciały do ziemi zmieszane z odrobiną ukorzeniacza.


Postaram się dodawać upki często jak tylko to będzie możliwe łącznie ze zdjęciami.

Trzymajcie kciuki i do usłyszenia niedługo.


Pozdro. :420:
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Trochę małe te dołki chcesz dać pod sezony. Proponuję jeszcze to przemyśleć i dać chociaż te 25/30l ;)
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
760
Buchów
1,273
No dołki daj jeszcze raz takie co piszesz na sezony i na automaty.
 

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
Nareszcie znalazłem trochę czasu by udać się na spota i podziałać co nie co.
Troszkę wyporządziłem z krzaków i jeżyn. Zdj robione w stronę wschodu.

I wykopalem 3 dolki z 8 (jeden sez zdechł z niewyjaśnionych przyczyn)

Idąc za radą kolegów wyżej wydarłem dziury około 35-40cm szerokość i 50cm głębokości. Nie mam pojęcia ile litrów to mi wyszło ale na oko są spore.



Na zdj jakoś nie wydają się duże.
Po niedzieli wykopie resztę dołków, wtedy też zrobię mieszankę ziemistą z dolomitem i hydrożelem.


6dni od wrzucenia kiełka do ziemi.
Narazie chyba idą dobrze, moim zdaniem nie wyciągają się zbytnio.
Dołożyłem drugiego leda i wiatraczek co by troszkę potarmosił roślinki.

Kolejny up dopiero pewnie po kolejnej niedzieli jak wlecą planty na spota.

3majta się ;)
 

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
Pogoda trochę nie sprzyja, to żeby nie za nudzić wątku odświeże małym upkiem.

Dziś mija 14dzien życia przyjaciół siedzą sobie w boksie i czekają na lepszą pogodę. We wtorek i środę nadają przymrozki więc czekam niecierpliwie do czwartku-piątku na wysadzenie. I wlecą automaty do boksa.



Tu tak najładniejszy Lemon


Ten najładniejszy Crystal Candy
Reszta idzie równo :)

Korzonki już z każdej doniczki wyskakują.


Dokończyłem również kopanie dołków. 20l karnister wchodzi w ten dołek więc myślę że wystarczą ;)


Nastawilem też gnojowke z pokrzyw.
Proporcje to pół wiadra 10l ugniecionych i pocietych pokrzyw zalanych do pełna wiadra wodą.

Zapraszam do oceniania itd :p
 
Ostatnia edycja:

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
760
Buchów
1,273
Ładne planty. też mam Crystal Candy. Dosyć żywotne nasionka,zapowiadają się dobrze. Mieszaj co jakiś czas gnojówkę.

Co do przymrozków to ja codziennie sprawdzam i tak jakby te przymrozki co chwilę się przesuwają na następne kilka dni. Świruje ta pogoda i zmienia się z dnia na dzień.
 
U

Usunięty 66767

Guest
Co do przymrozków to ja codziennie sprawdzam i tak jakby te przymrozki co chwilę się przesuwają na następne kilka dni. Świruje ta pogoda i zmienia się z dnia na dzień.
Mam to samo,tydzień temu pisało że z pon na wtorek będzie -2 dziś już pisze że będzie 2 ale na plusie a dopiero w czwartek ma być 1 dzień na 0 i sam nie wiem czy zakładać klosze bo z 2 strony w piątek ma być cieplutko i nie widzi mi się latać tam i z powrotem...Nie mniej z 2 rzutem poczekam do końca tyg bo koniec końców przesadziłem wszystkie wyrośnięte do większych doniczek więc i tak pasowało by żeby zbudowały system korzeniowy większy żeby nie było problemu przy sadzeniu na docelowym miejscu.POzdro<peace>
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,824
Buchów
4,556
Odznaki
5
Ładne planty. też mam Crystal Candy. Dosyć żywotne nasionka,zapowiadają się dobrze. Mieszaj co jakiś czas gnojówkę.

Co do przymrozków to ja codziennie sprawdzam i tak jakby te przymrozki co chwilę się przesuwają na następne kilka dni. Świruje ta pogoda i zmienia się z dnia na dzień.

Ja robię dokładnie tak samo. Miałem wysadzać 11go Maja, okazało się, że mają być przymrozki...
Ustaliłem, że zatem będzie to 17 maja...1 lub 2 stopnie w nocy...
Dzień 0 to najwcześniej 24 maja na spot i automaty i fasty. Okazuje się, że będą jeszcze dwa sezony, sic! Chciałem tego uniknąć :(
 

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
Pytanie do doświadczonych, bo chciałem robić FIM ale bo wychodzi mi już czwarte piętro ale przyjaciele dalej siedzą w boksie. Za 2-3dni lecą na spota i tu nie wiem. Zrobić im FIM już jak będą na spocie? Nie przerosną, czy zrobić dziś w boksie i będą miały czas na regenerację przed wyjściem na dwór czy to będzie za duży stres?
Oczywiście nie na wszystkich 2-3 roślinki.
Jak myślicie?
 

Rolnik z BMW

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2018
Postów
71
Buchów
1
Ładne zdrowe panny będe zaglądał do twojej fotorelacji , i fajne miejsce ;p powodzonka
 

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
Dziś o 5 rano dzieci w końcu wyszły na powietrze.
Dziś 20dzien życia.



Korzonki w większości doniczek tak związane chyba nie ma źle.






Panorama z drzewa na spota ale mało widać ;p

Tak jak mówiłem, zatachałem jeszcze 120l ziemi sklepowej, wszystko ładnie pomieszanie.
Obawiam się że dałem za mało hydrożelu ponad garść na dołek.

Na jednym Lemonie i na jednym AK 420 zrobiłem FIM jeszcze w boksie.



Do tego już pierwszy popełniony błąd, za bardzo podniecilem się że ładnie rosną i zapomniałem o składnikach.
Roślinki przestały rosnąć, listki też od dołu zaczęły żółknąć.. Jak myślicie brak azotu, prawda?
Dziś wieczorem polecę z gnojowką z pokrzyw

EloEloZFartem ;)
 

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
25 dzionek panienek.

3dni temu podlane były 2l wody z dwoma krokami biohumusa

Pierwsze 4 to Crystal Candy



Chyba najładniejszy plant Crystal i całego spota


Tutaj dwa Lemonki



I ostatnie AK 420 biedne jak mysz kościelna, nie wiem czy to wina genów czy nieodpowiedniej ziemi bo mi troszkę zabrakło sklepowej i dałem więcej spotowej



Pewnie się zastanawiacie co to za butelka ze szczynami :p hehe, nie to ropa.
Postanowiłem troszkę zabezpieczyć spota
Zrobiłem takie butelki po mleku ze szmatką co by od deszczu uchronić środek na zwierzaki


Przygotowałem 6 takich butelek.
3 zalałem środkiem na zwierzaki Antibissan rozcieńczonym w niewielkiej ilości wody

I 3 zalałem ropą (oczywiscie nic nie rozlewałem po krzakach ani na ziemię, tylko w butelkach aby nie zatrówać środowiska)

Na spocie sam wyczuwam smród Antibissanu i ropy mam nadzieję że zwierzaki też, zobaczymy jak długo się utrzyma.

Kolejna sprawa to na dziś noc nadają przymrozki więc nakrylem je troszkę przymałymi butelkami heh ;)


Na dwie zabrakło mi butelek więc w razie W poświęciłem te najsłabsze.

Moim zdaniem są jakieś słabe jak na swój wiek, poprostu małe, jakby nie rosły. wkurzyłem się dziś na ph metr który mi szwankowal i przez tą chońszczyzne musiałem pitać dwa razy na spota a i tak nic nie zmierzylem, chciałem go "naprawić" ale w końcu pękło to szkiełko i wy***alem :D

Podpowiedzieć proszę na oko czy one mają jakieś niedobory? Może źle ph czy za mało odżywki?
Kolor mają jasno zielony i dolne liście (niższe niż palczaste) są pożółknięte.

Podlałem je również dziś gnojówką z pokrzyw, na około 6l wody dałem jakieś 900ml gnojowki, jak po tym nie ruszą to pie**ole ten sezon :/

Prosze coś wypowiedzcie się na ten temat bo już sam nie wiem. Czy to dobrze rośnie czy źle, dobra każda wskazówka.
Poprostu średnio mi się chce kupować trzeci ph metr za 50zł (z przesyłką).

Cześć i z fartem.
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,824
Buchów
4,556
Odznaki
5
Spokojnie, przyjdzie słoneczko, ciepłe noce i wystrzelą :) Powodzenia
 

donpedro260

Active member
Rejestracja
Maj 19, 2020
Postów
31
Buchów
0
Wyluzuj trochę, nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Sprawdzaj podłoże palcem przed ewentualnym podlaniem co by za dużo wody też nie miały. Przyjdzie pogoda przyjdzie plon, nie przeskoczysz. Powodzenia.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół