nasiona marihuany

Wentylator przestał działać po godzinie

Wyszukiwarka Forumowa:

szaku

Member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
23
Buchów
0
Witam wszystkich growerów i growerki .
Wczoraj odpaliłem boxa na około godzine czasu w celu sprawdzenia temperatury gdy nagle po upływie tego czasu wentylator wyciągający przestał działać.
Macie jakieś pomysły co się mogło stać ?
Wentylator to Wentylator kanałowy AXIAL-QUIET 125 K, bardzo cichy fi 125mm 197 m3/h

Załączam zdjęcia.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Ja takowy spaliłem przez zbyt wysoką wilgotność. Miałeś jakiś nawilżacz odpalony czy coś? U mnie 100% było, siwo od mgły w pokoju. :D
 

szaku

Member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
23
Buchów
0
image.gif

image.gif


---------- Post Zaktualizowany 22:05 ---------- Data pierwszego postu 22:04 ----------

Miałem 20% wilgotnosci , pusty box 0.36m2 i HPS 150w + Mieszający monkey fan temperatura 29stopni

---------- Post Zaktualizowany 22:06 ---------- Data pierwszego postu 22:05 ----------



 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Kiedyś zjarałem sobie taki wiatraczek, ale to przez głupotę bo podłączyłem go na odwrót do cooltuby i zamiast wypychać to zasysał gorące powietrze i silniczek się stopił :ele:
Tutaj wsio wygląda git, nie poluzowało się nic w tych kostkach?
Albo jakiś skośny przy składaniu się nie popisał :D
 

szaku

Member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
23
Buchów
0
Kiedyś zjarałem sobie taki wiatraczek, ale to przez głupotę bo podłączyłem go na odwrót do cooltuby i zamiast wypychać to zasysał gorące powietrze i silniczek się stopił :ele:
Tutaj wsio wygląda git, nie poluzowało się nic w tych kostkach?
Albo jakiś skośny przy składaniu się nie popisał :D

Poprawiałem wczoraj te kabelki i niby wszystko git , zero reakcji .

---------- Post Zaktualizowany 08:02 ---------- Data pierwszego postu 07:55 ----------

niewiem czy to ma jakieś znaczenie ale wentylator ma 220-240v a kabel ma 2.5A 250v

---------- Post Zaktualizowany 08:21 ---------- Data pierwszego postu 08:02 ----------

Miałem go podłączonego w ten sposób , Zasysał powietrze przez filtr i wyciągał na zewnatrz . Czy to jest dobrze czy na odwrót?

 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Podłączone ok, dziwna sprawa że nie trybi :/
Nie masz możliwości wymiany, albo po prostu zwrócenia wadliwej sztuki?
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
A na sucho pracuje normalnie? Jakiś swąd spalenizny? Z której serii on jest? Może z T? One mają Timery z tego co wyszukałem, bo dziwne że działał i przestał nie obciążony po 30 min.
 

szaku

Member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
23
Buchów
0
Podłączone ok, dziwna sprawa że nie trybi :/
Nie masz możliwości wymiany, albo po prostu zwrócenia wadliwej sztuki?

Niestety nie da rady bo kupiłem go 2 lata temu i tak leżał nie uzywany w szafie.
Ale już kupiłem nowy taki sam model tylko że 2 biegowy :)

---------- Post Zaktualizowany 15:02 ---------- Data pierwszego postu 14:59 ----------

A na sucho pracuje normalnie? Jakiś swąd spalenizny? Z której serii on jest? Może z T? One mają Timery z tego co wyszukałem, bo dziwne że działał i przestał nie obciążony po 30 min.

Niemam pojęcia z jakiej serii jest . Nie było czuć spalenizny .
Po podłączeniu do gniazdka 0 reakcji
Odpaliłem boxa na sucho zeby sprawdzic jakie warunki w nim będą panować i dobiło do 29stopni i tak przychodzilem co 10 min sprawdzać nagle przychodze 31 stopni wentylator nie chodzi.

---------- Post Zaktualizowany 15:42 ---------- Data pierwszego postu 15:02 ----------

Panowie jak podłączyć to żeby było odrazu na 2 biegu?
Brązowy do niebieskiego a niebieski do brązowego czy na odwrót?
 

szaku

Member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
23
Buchów
0

moze Ci się przyda ;)

Wentylator Axial -quiet 125k duo
Wybacz ale nie ogarniam schematu :aa:
Niebieski do niebieskiego a brązowy do brązowego?

---------- Post Zaktualizowany 16:56 ---------- Data pierwszego postu 16:45 ----------

 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Gdzie N to przewód neutralny, a L fazowy (brązowy, czarny, czerwony, szary, biały (na tym przewodzie jest napięcie elektryczne kolor zależy ile w kablu masz przewodow
Czyli Twój N do niebieskiego, a fazowy do brązowego i powinno śmigać


Zmieniłeś kolor kabli i się pogubiłem na chwilę:D daj znać czy działa
 

szaku

Member
Rejestracja
Lut 25, 2018
Postów
23
Buchów
0
Gdzie N to przewód neutralny, a L fazowy (brązowy, czarny, czerwony, szary, biały (na tym przewodzie jest napięcie elektryczne kolor zależy ile w kablu masz przewodow
Czyli Twój N do niebieskiego, a fazowy do brązowego i powinno śmigać

Wszystko smiga jak nalezy , nawet schemat mam naklejony na tym wieczku.
Wie ktoś oco chodzi z datą na wentylatorach? to data produkcji ?

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół