nasiona marihuany

Quantum board/led stripe/coby ?

Wyszukiwarka Forumowa:

icewin

New member
Rejestracja
Mar 26, 2020
Postów
3
Buchów
0
Od dłuższego czasu rozkminiam na jakie postawić oświetlenie do boxa 80x80 w najlepszym stosunku cena budowy/jakość świecenia. Oświetlenie chce zbudować sam. Naczytałem sie już milion wątków przez co mam coraz większy mętlik w głowie.
Początkowo optowałem za cobami na diodach clu048, ale później znalazłem bardzo fajne projekty na bazie led stripów. Najpopularniejsze paski oparte są na diodach samsunga lm301b i można je bezproblemowo dostać. Zauważyłem jednak, że budowniczy paneli używają taki stripów z dopałkami w postaci diód deep red oraz cree far red. Znalazłem takie gotowe paski tylko w chinach (alibaba https://bit.ly/2VvAWVG ). Ceny bardzo przystępne, ale niestety koszty przesyłki horrendalne. Nie wiem czy warto inwestować w te paski z dopałkami czy zwykłe paski samsunga będą robiły robotę?
Tutaj pojawia się kolejny dylemat a zarazem opcja, a mianowicie zakup quantum board. Ceny u chinczyka zachęcają, gorzej, ze wspomnianą przesyłką - https://bit.ly/3cH5klB. Macie jakieś doświadczenie w budowaniu paneli w oparciu o quantum boardy? Jaki board byście polecili? Nie chodzi mi o gotowe zestawy znanych marek.

Osobiście skłaniam się do budowy panelu w oparciu o paski led. Wydają mi się najlepszą opcja w stosunku jakośc/cena i ewentualną możliwość ich rozszerzenia poprzez dodanie kolejnych pasków. Jednak z chęcią poczytam Wasze sugestie.
 

icewin

New member
Rejestracja
Mar 26, 2020
Postów
3
Buchów
0
Nie chce panelu znanej marki, które też są budowane w oparciu o diody samsunga. Tak, nie ukrywam, że zainspirował mnie panel z Twojej fotorelki :) Zaczałem zgłębiać temat i znalazłem na forum z UK jasno opisany proces budowy. Niestety opis jest z 2018 roku i zastanawiam się czy nie pojawiły się od tego czasu jakieś lepsze led stripy, w które warto zainwestować.
W fotorelacji używałeś oprócz swojego panelu, także MarsHydro TS. Wyhodowałeś już jakieś planty świecąc tylko panelem własnej konstrukcji?
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,286
Odznaki
3
Ten panel ma max 240w wiec jest za maly na 1.2x1.2 wiec zmuszony jestem doladowac do niego moje stare marsy hydro 300 bo to nie sa TS :D TS to bym chcial miec bo ma naprawde dobre opinie od ludzi ktorzy testuja nowe grow technologie w oswietleniu :D Moze w kolejnym grow pokusze sie o wladowanie samego qb do 80x80 gdzie powinien sobie poradzic z czterema roslinami :)
 

icewin

New member
Rejestracja
Mar 26, 2020
Postów
3
Buchów
0
Jeśli odpalisz taki grow to z miejsca zasiadam w pierwszym rzędzie:) Myślę, że 240w spokojnie powinno ogarnąć cztery planty.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół