nasiona marihuany

Nawilżacz powietrza - Box 50x50x140 cm - parę pytań

Wyszukiwarka Forumowa:

Klapaucjusz

New member
Rejestracja
Mar 28, 2020
Postów
3
Buchów
0
Hej

Pls o radę poradę.

Setup
box 50x50x140 cm / światło LEDy na COBach o poborze 60W
wylądują tam jakieś małe automaty w tkstylnych donicach.
Powietrze w pomieszczeniu z boxem - Elo Gierek wielka płyta, oczywiście klima not included ;) - na chwilę obecą około 25 celsjusza / 50% wilgotność

Pierwsze podstawowe pytanie i prośba o radę - jaki nawilżacz na taką powierzchnię? Czego szukać Rzućcie pls jakąś nazwą, parametrem czy choćby przedziałem cenowym w klasie ekonomicznej.


Druga kwestia - czy rodzaj wody w nawilżaczu może mieć duże znaczenie czy to dla roślin , czy to dla sprzętu ( głownie o LEDy i filtr powietrza ) ? Chodzi o to że mam destylarkę i moge łatwo sobie zapewnić wodę destylowaną.
Czy jej zastosowanie w nawilżaczu zamiast zwykłej kranówy dałoby jakiś sensowny efekt ? Czy to niepotrzebne szukanie wrażeń przez zachuorzony łeb ?
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Mam identyczne wymiary i kupilem zwykly tani nawilzacz przez neta za 70zl. Leje wode prosto z kranu i nie mialem zadnych negatywnych skutkow z tego powodu. Z tym ze ja mam w ogole spoko wode i nawet PH nie musze regulowac.
 

Indorshop.pl

Partner forum.haszysz.com
Rejestracja
Gru 9, 2011
Postów
62
Buchów
1
Według mnie nawilżacz powietrza na taką powierzchnie nie jest konieczny, jeśli bardzo chcesz wydać kase to jak najbardziej możesz zainwestować, ale przy takim boxie wystarczy kupić psikotko za 5-10 zł i zraszać rośliny 2 razy dziennie. Pozdro ! ;)
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
Jak wyżej, nawilżacz zbędny. Jak wstawisz kfiotki to automatycznie się też trochę wilgotność dźwignie.
 
M

Magdalena

Guest
Posiadam box 40x40x140 i powiem ze bez nawilzacza w boxie przy CFL 125W i CFL 65W mam w boxie max 40% z nawilzaczem 70. Zapraszam na moją relacje ;)
 

Hermess

Well-known member
Rejestracja
Paź 16, 2020
Postów
809
Buchów
4,286
Odznaki
5
Do nawilżacza powinno stosować się wode własnie destylowaną. Mój po jednej uprawie cały był w kamieniu, mało tego box też, ponieważ raz przesadziłem z wilgotnością i aż woda na scianach sie skropliła.

Jednak przy tej powierzchni wystarczy oprysk, tak jak poprzednicy powiedzieli.

Edit: Przepraszam dopiero teraz zauwazyłem date postu.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół