nasiona marihuany

Sezon na bagnach - Shaman, Easy Sativa, Gorilla Zkittlez, Auto Devil XXL, Quick Kush, C99 x Blueberry

Wyszukiwarka Forumowa:

Wax

Active member
Rejestracja
Cze 3, 2019
Postów
30
Buchów
0
Oby była panienka ziomek :spalony:
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Trzeba być dobrych myśli ;)

Zakupiłem dziś Hesi SuperVit, zmieszam z Asahi i będę je wspomagał, bo na jednym spocie z***ałem sprawę z azofoską. Jest nauczka :p

---------- Post Zaktualizowany 22:31 ---------- Data pierwszego postu 21:54 ----------

Chciałem edytować pierwszy post, bo z biegiem czasu trochę się pozmieniało, ale najwyraźniej nie jest to możliwe więc wrzucę tutaj dla nowoodwiedzających. Przy okazji zrobię małe podsumowanie co i jak wyszło na ten moment.

1. Pestki

5x Shaman (Orion) (1 kaput)

5x Easy Sativa (Orion) (1 kaput)

3x Gorilla Zkittlez (Panpestka OS) (100% wyszło, wigor mają, gdybym nie spie****ił mieszanki byłyby pikne)

1x Gorilla Breath (Humboldt) (zgon, to był gratis i od razu wyjaśniam, pestka była malutka, mizeria totalna, a jej miejsce było w klaserze ;p)

4x Auto Devil XXL (Panpestka OS) (2/4 przeżyły i czekają na swoją turę żeby wyjść na powietrze)

2x Quick Kush (Dinafem) (pestki S1 z zeszłego roku, nie opłaca siętego trzymać bo nic nie rosną, wypie****am)

2x Cindarella 99 x Blueberry (Seedsman) (j.w.)

15x Noname (Z jednego wora, po liściach i po tym jak rosną stwierdzam, że przewaga indica. Pewnie jakaś odmiana indoorowa, ale mają wigor i zapie****ają, pytanie czy dojdą ;))

4x Amnesia Gold - Paczka w drodze od [MENTION=33377]OdcieńZieleni[/MENTION]

4x Anubis AF (f2seeds) - Co ciekawe, były to gratisy, wyszły 4/4 i póki co startują dobrze

3x Auto Mazar - 1 zgon, pozostałe czekają na wyjazd na spota

Łącznie sezonów w ziemi licząc z NN jest 26 sztuk. Automatów na ten moment mam 8 sztuk + 4 w drodze. Zastanawiam się czy nie dobrać jeszcze czegoś, bo miejsca jest sporo.

2. Nawozy / dopalacze / środki ochrony

W związku z tym, że działam głównie na bagnach, (i to takich porządnych, gdzie podlewanie odpada) jadę na kopcach z ziemią spotową + azofoska i dolomit.
Dodatkowo do pryskania Asahi SL + Hesi SuperVit.
W późniejszym etapie planuję dokupić Hesi Boost.
Do mixa na orpysk dodam w swoim czasie Topsina, w zeszłym roku używałem na bagniskach i pojawiały się tylko małe ogniska gdzieniegdzie.

Spoty, jakie są każdy widzi. Nastawiam się głównie na AF-y, ale może jeszcze te popalone mordy mnie zaskoczą. W tym roku dużo testuję. Na następny rok zamierzam uderzyć ostro w automaty.
 
Ostatnia edycja:

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Yo !
Wysadziłem dziś jednego automacika na innym spocie niż wcześniej planowałem i przy okazji cyknąłem parę fotek.

Wysadzony AF to Anubis (f2seeds)

IMG_5164.JPG


Reszta roślinek to Noname:

IMG_5166.JPG

IMG_5158.JPG

IMG_5159.JPG

IMG_5163.JPG

IMG_5161.JPG

IMG_5160.JPG

IMG_5162.JPG


Reszta autosów (mają 9 dni w tej chwili):

IMG_5168.JPG


W tygodniu jakoś zapuszczę się na trzcinowiska wysadzić je pod słonko.
 

ListaFara

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2020
Postów
156
Buchów
530
Widzę że dobry trening poszedł niezły krzaczek się szykuje :) reszta też prezentuje się dobrze. Będę z pewnością zaglądał tutaj do Ciebie.
 

Dragon

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 3, 2012
Postów
1,219
Buchów
1,559
Elegancko ci to idzie. Fajne spoty. Moja rada. Zakryj sucho trawo czarno ziemie bo z góry to widać po fest h**u.
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Elegancko ci to idzie. Fajne spoty. Moja rada. Zakryj sucho trawo czarno ziemie bo z góry to widać po fest h**u.

Spoko kamuflaż będzie od***any następnym razem ;) w sumie spoty są takie ze mam to w ch**u totalnie, ale zakryje ziemie dla świetego spokoju :p
Niebawem odwiedzę resztę miejscowek. Powinno być na co popatrzeć już ;)
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Czołem wariaty !

Zgodnie z zapowiedzią byłem cyknąć parę fotek na bagnistym spocie. Kopce cały czas pobierają sobie odpowiednią ilość wody więc o upalne dni bez podlewania jestem już spokojny :D Walka z pH nadal trwa, dziewczyny dostały dziś kolejną porcję dolomitu + oprysk z Asahi i SuperVita. Na niektórych liściach zaczynają pojawiać się mszyce więc przy kolejnej wizycie do mieszanki zostanie dodany jakiś środek, który temu zaradzi.
Palenie nadmiarem azofoski na szczęście powoli ustępuje, ale niektóre planty jeszcze są zblokowane. Pracuję nad tym :)

Wykonałem też kilka fimów i lst na 2 krzakach. Jeden shaman i ES zostaną puszczone wolno w choinki. Zobaczymy co z tego da ;)

Kończę moje pie****enie i zapodaję foty... 2 krzaki chyba się powtarzają w foto, ciężko się odnaleźć w tym wszystkim :p

IMG_5198.JPG

IMG_5200.JPG

IMG_5197.JPG

IMG_5195.JPG

IMG_5194.JPG

IMG_5192.JPG

IMG_5191.JPG

IMG_5189.JPG

IMG_5190.JPG

IMG_5202.JPG

IMG_5186.JPG

IMG_5185.JPG



Ogród powoli zarasta, a w powietrzu zaczyna być wyczuwalny zapaszek...

IMG_5204.JPG


Jutro chyba odwiedzę trzcinowiska i wysadzę kilka AF. 4x Amnesia Gold do [MENTION=33377]OdcieńZieleni[/MENTION] właśnie wychodzą z ziemi. Wszystkie wykiełkowały ładnie ;)
 

ListaFara

Well-known member
Rejestracja
Maj 28, 2020
Postów
156
Buchów
530
Miło ogląda się ta fotorelke ?? widać że panny ruszyły z kopyta fajnie wyglądają. ? spoty ogólnie widać że pierwsza klasa oby do końca pozdro
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Odwiedziłem dzisiaj 2 miejscówki i wysadziłem 2x Auto Devil XXL + 2x Auto Mazar.
Ostatnio dałem dupy przy wysadzaniu Anubisów, bo zapomniałem zabrać ze sobą spryskiwacz i efekty niestety są widoczne. 3 autosy po wysadzeniu zestresowały się, ale na dzisiaj przygotowałem mix Asahi + SuperVit + Florovit + środek na robactwo i wszystkie rośliny dostały odpowiednią dawkę. Kopce trzymają ładnie wilgoć, ale przy większych upałach pewnie będę musiał tam skoczyć od czasu do czasu podlać.

Na leśnym porobiłem supercropping tam gdzie się dało i odsłoniłem najmniejsze szczyty po Fimie. Mają teraz czas nadgonić resztę.

Foty z trzcinowiska:

IMG_5210.JPG

IMG_5211.JPG

IMG_5213.JPG

IMG_5212.JPG

IMG_5217.JPG

IMG_5218.JPG


Leśny:

IMG_5230.JPG

IMG_5222.JPG

IMG_5220.JPG

IMG_5232.JPG

IMG_5234.JPG


Usunąłem też kilka liści, muszę obczaić co jest przyczyną. Póki co dostały oprysk, ale jeśli problem powróci to dam znać.

IMG_5219.JPG
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,543
Odznaki
3
Będzie ładny las na leśnym xD:sunny:

Te parapeciaki bedo monstery :queen:
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
[MENTION=11233]GanjaChangeMyMind[/MENTION]

Modlę się o femki ;) Z ciekawszych info, pozwoliłem sobie jeszcze zamówić 2 egzotyki do kolekcji. Wybór padł na Oriona i jego Lemon Rainbow Auto oraz Auto Blueberry. Tęczowy pewnie nie będzie miał takich ładnych kwiatów na oucie, ale sprawdzę temat.
Tutaj link do Rainbowa jeśli ktoś nie widział jeszcze: Lemon Rainbow Auto - f2seeds
 

lolazo

Well-known member
Rejestracja
Wrz 1, 2010
Postów
119
Buchów
0
Leci Buch ! kozak wyglada jak narazie ! bede obczajal pozdro !
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,824
Buchów
4,556
Odznaki
5
Super roślinki masz. Aż miło się patrzy! Powodzenia. Będę obserwował. Narazie idzie dobrze!
 

raiseNstuff

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2019
Postów
217
Buchów
1
Mały up z leśnego. Zrobiłem fim na mniejszych NN + oprysk z Asahi i SuperVita. Rośliny wyglądają na zdrowe :)

IMG_5310.JPG

IMG_5318.JPG


wcześniaki:

IMG_5313.JPG

IMG_5311.JPG


W weekend planuję wysadzić 4 Amnesie Gold na trzcinowiskach, ale jeśli pogoda się nie poprawi to słabo to widzę.
 

Kaktus_07

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
51
Buchów
0
Mordo, wrzucę tu posta, którego zamieściłem w fotorelacji u kolegi Kubaski1997
Obejrzyj ją i znajdź podobieństwa w tym jak zachowują się liści. (;

Kubaski, proponuję dokładne opisywanie tego co robisz z tą rośliną jeśli chcesz otrzymać jakieś konstruktywne rady.
Te żółte listki mogą być od przenawożenia, zbyt mocnego oprysku na robala; niedoboru potasu, ponieważ roślina zaczyna flo..może być bardzo wiele powodów tego. Ciężko stwierdzić po samych zdjęciach. Nadawaj jak to postępuje.
Nie rezygnuj całkowicie z nawozów azotowych na początku kwitnienia. Roślina ma wtedy największe zapotrzebowanie na ten pierwiastek w całym swoim cyklu życia.
Dla bezpieczeństwa proponuję zastosować wypłukiwanie roztworem wody z popiołem drzewnym. Ograniczy to wartość EC w ziemi jeśli faktycznie jest przenawożona oraz dostarczy niezbędnego potasu w szybko przyswajalnej formie.

Po zdjęciach tych pożółkłych liści widać, że rośliny miały nadmiar azotu- intensywny zielony kolor, czasem liście wyglądają jak nawoskowane, bo tak się świecą. Widać też niedobór potasu właśnie. Oczywiście powodów może być wiele więcej.

Potas odgrywa główną rolę w gospodarce wodnej, z którą masz na pewno coś nie tak. Gdy roślina wchodzi w fazę kwitnienia potas jest tak bardzo ważny, ponieważ wtedy soki krążą w roślinie jak po***ane.

Tobie też zalecam kilka dni na roztworze wody z popiołem drzewnym lub po prostu popiół pod planta. W ten sposób dostarczysz roślinie szybko przyswajalny wapń, potas i fosfor. Jak będziesz robić ognisko to pamiętaj aby robić je z możliwie suchego drewna. Przy spalaniu mokrego powstają kwasy, których niekoniecznie chcemy dostarczyć do planta.
Jeszcze jedno ratując roślinę z niedoboru potasu zaleca się stosowanie nawozów przez podlewanie. Za to niedobory pierwiastków pełniących rolę budulcową można (nawet tak jest szybciej) uzupełniać stosując opryski liści. Ot ciekawostka ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół