nasiona marihuany

Ah znów te LED'y i koszta !

Wyszukiwarka Forumowa:

NiedzielnyGrower

New member
Rejestracja
Kwi 17, 2020
Postów
4
Buchów
0
Witam, więc tak...

Posiadam boxa 90x90x185
Wentylacje, filtry, generator pary, termometr,higrometr brak PH metru i Lampy oraz nawozĂłw, ale w sumie biohumusa mam !
I tu się pojawia pytanie do was ponieważ ja już zgłupiałem od przeglądania forów polskich zagranicznych, tutoriali li tym podobnych.
Ale przejdźmy do rzeczy, mam mały budżet i już myślałem nad zakupem mars hydro 600 na start bo wiem że box za duży na jedną taką lampe ale póki co potrzebuje minimum na 2 donice. Ale wracając moje opcje to

1. Mars Hydro TS600 <- 100w realne koszt 370zł
2. DIY Citizen CLU048 x3 + 3x zasilacz + 3x radiator 150w koszt 350zł około jeśli znajdę radiatory
3. Naświetlacze V-Tech o takich parametrach https://www.tim.pl/fileuploader/dow...004/000/12/875/65/5964_5_1_karta_produktu.pdf
i tu byłoby 200W za 200 zł
4. Odpada na 99% ale rozglądałem się i widziałem że HPS 600W lub 400W idzie tanio złapać całe pakiety z odbłyśnikiem za 100-200zł

Także proszę was o pomoc w wyborze lampy i którą z tych opcji byście polecali, oczywiście najbardziej mi zależy nad opcją nr 3 ze względu na koszt

---------- Post Zaktualizowany 01:16 ---------- Data pierwszego postu 01:13 ----------

Witam, wiec tak...

Posiadam boxa 90x90x185
Wentylacje, filtry, generator pary, termometr,higrometr brak PH metru i Lampy oraz nawozow, ale w sumie biohumusa mam !
I tu sie pojawia pytanie do was poniewaĹź ja juĹź zglupialem od przegladania forow polskich zagranicznych, tutoriali li tym podobnych.
Ale przejdĹşmy do rzeczy, mam mały budĹźet i juĹź myślałem nad zakupem mars hydro 600 na start bo wiem ze box za duzy na jedna takÄa lampe ale połki co potrzebuje minimum na 2 donice. Ale wracajac moje opcje to

1. Mars Hydro TS600 <- 100w realne koszt 370zł
2. DIY Citizen CLU048 x3 + 3x zasilacz + 3x radiator 150w koszt 350zł około jeśli znajdę radiatory
3. Naświetlacze V-Tech o takich parametrach https://www.tim.pl/fileuploader/dow...004/000/12/875/65/5964_5_1_karta_produktu.pdf
i tu byłoby 200W za 200 zł
4. Odpada na 99% ale rozglądałem się i widziałem że HPS 600W lub 400W idzie tanio złapać całe pakiety z odbłyśnikiem za 100-200zł

Takze prosze was o pomoc w wyborze lampy i ktora z tych opcji byscie polecali, oczywiscie najbardziej mi zalezy nad opcji nr 3 ze wzgledu na koszt

Poprawiony post bez polskich znaków, nie wiem jak tytul naprawic
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Witam, więc tak...

Posiadam boxa 90x90x185
Wentylacje, filtry, generator pary, termometr,higrometr brak PH metru i Lampy oraz nawozĂłw, ale w sumie biohumusa mam !
I tu się pojawia pytanie do was ponieważ ja już zgłupiałem od przeglądania forów polskich zagranicznych, tutoriali li tym podobnych.
Ale przejdźmy do rzeczy, mam mały budżet i już myślałem nad zakupem mars hydro 600 na start bo wiem że box za duży na jedną taką lampe ale póki co potrzebuje minimum na 2 donice. Ale wracając moje opcje to

1. Mars Hydro TS600 <- 100w realne koszt 370zł
2. DIY Citizen CLU048 x3 + 3x zasilacz + 3x radiator 150w koszt 350zł około jeśli znajdę radiatory
3. Naświetlacze V-Tech o takich parametrach https://www.tim.pl/fileuploader/dow...004/000/12/875/65/5964_5_1_karta_produktu.pdf
i tu byłoby 200W za 200 zł
4. Odpada na 99% ale rozglądałem się i widziałem że HPS 600W lub 400W idzie tanio złapać całe pakiety z odbłyśnikiem za 100-200zł

Także proszę was o pomoc w wyborze lampy i którą z tych opcji byście polecali, oczywiście najbardziej mi zależy nad opcją nr 3 ze względu na koszt

---------- Post Zaktualizowany 01:16 ---------- Data pierwszego postu 01:13 ----------



Poprawiony post bez polskich znaków, nie wiem jak tytul naprawic

najlepsza opcja wg mnie to opcja nr 2 tylko że na tę powierzchnię musisz kupić minimum 4 takie diody.
i nie potrzebujesz kupować osobnego zasilacza dla każdej z diod tylko wystarczy jak kupisz jeden odpowiednio mocny

opcja nr jeden odpada definitywnie, zbyt słaby ten panel na tę powierzchnię
opcja nr 4 - dlaczego odpada na 99% ? jak chcesz najtaniej a dobrze to myślę że od takiego oświetlenia powinieneś właśnie zacząć a z czasem rozbudowywać namiot i upgrade'ować sprzęt o nowsze technologie
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Chcesz tanio to kupuj hps i nie marnuj czasu
 

NiedzielnyGrower

New member
Rejestracja
Kwi 17, 2020
Postów
4
Buchów
0
Tylko ze HPS nie jest tani przez pobor pradu. Bardziej zależało mi aby ktoś wypowiedział się na temat CLU048 1212 oraz tych naświetlaczy. Póki co nie zależy mi na tym aby cały namiot był idealnie doświetlony tylko na 2 rośliny
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
Tylko ze HPS nie jest tani przez pobor pradu. Bardziej zależało mi aby ktoś wypowiedział się na temat CLU048 1212 oraz tych naświetlaczy. Póki co nie zależy mi na tym aby cały namiot był idealnie doświetlony tylko na 2 rośliny

Na taki namiot możesz spokojnie wpakować 9 roślin w 10L donicach a ty chcesz tylko dwie ?
marnotrastwo przestrzeni, prądu i w ogóle bzdura. nie wykorzystasz potencjału tej powierzchni.
Jak masz hajs to inwestuj w panel LED, sam posiadam 200w na citizenach CLU48 (4x50w) tylko że na mniejszej powierzchni bo 80x80
diody, sztangi, zasilacz i wentylatorki to koszt około 800 zł zaokrąglając oczywiście. popatrz sobie też na diody CREE albo na nowsze modele diod citizena czyli 056 (albo 058, nigdy nie pamiętam) bo mimo że są droższe to są po prostu lepsze.
co nie znaczy że 048 są złe, sam je mam i sobie chwalę, panelik ładnie doświetla całego boksa i w sumie jestem naprawdę zadowolony.

w temacie naświetlaczy niczego nie jestem w stanie powiedzieć, nie miałem, nie stosowałem i omijam ale wiem że popularne są naświetlacze firmy LEDISON. ty byś potrzebował mieć takie 2 duże na boki i jeden mały na środek. wtedy będziesz mieć idealne rozłożenie światła na całej powierzchni ale znowu one też są 150w więc masz 2x150+50 = 350w na samo oświetlenie.
sam pomyśl ile możesz przeznaczyć pieniądza i co ci się bardziej kalkuluje.
hydro mars odpada bo musiałbyś kupić więcej paneli, hmm dwa albo 3 ale nie chce mi się myśleć w tym temacie bo interes również średnio opłacalny
jak cię stać i nie jest problemem przeznaczyć 800,- na panel to lecisz z diodami COB, jak chcesz ograniczyć finanse to kup HPS, na koniec uprawy wszystko Ci się zwróci z nawiązką jak sprzedasz kilka gietów.
twój wybór
 

ostr007

Well-known member
Rejestracja
Sty 2, 2020
Postów
345
Buchów
24
Jak chcesz zrobić to wystarczy ci hps 400w do tego cold tube i wszystko! Jeśli chcesz wydać więcej kasy to kup leda od mars hydro i nie pie**ol się w jakieś doświetlacze bo na tego boxa jest to zbędne ze względu na przestrzeń. Ja mam boxa 80x80 i mars hydro 480w za którego zapłaciłem niecały 1tys zł on jest delikatnie za duży na tego boksa ale wszystko rośnie jak należy. Musisz wziąć również pod uwagę fakt że pod ledem będziesz musiał również zaopatrzyć w calmag bo niedobory są zauważalne praktycznie od samego początku życia rośliny
 

NiedzielnyGrower

New member
Rejestracja
Kwi 17, 2020
Postów
4
Buchów
0
Na taki namiot możesz spokojnie wpakować 9 roślin w 10L donicach a ty chcesz tylko dwie ?
marnotrastwo przestrzeni, prądu i w ogóle bzdura. nie wykorzystasz potencjału tej powierzchni.
Jak masz hajs to inwestuj w panel LED, sam posiadam 200w na citizenach CLU48 (4x50w) tylko że na mniejszej powierzchni bo 80x80
diody, sztangi, zasilacz i wentylatorki to koszt około 800 zł zaokrąglając oczywiście. popatrz sobie też na diody CREE albo na nowsze modele diod citizena czyli 056 (albo 058, nigdy nie pamiętam) bo mimo że są droższe to są po prostu lepsze.
co nie znaczy że 048 są złe, sam je mam i sobie chwalę, panelik ładnie doświetla całego boksa i w sumie jestem naprawdę zadowolony.

w temacie naświetlaczy niczego nie jestem w stanie powiedzieć, nie miałem, nie stosowałem i omijam ale wiem że popularne są naświetlacze firmy LEDISON. ty byś potrzebował mieć takie 2 duże na boki i jeden mały na środek. wtedy będziesz mieć idealne rozłożenie światła na całej powierzchni ale znowu one też są 150w więc masz 2x150+50 = 350w na samo oświetlenie.
sam pomyśl ile możesz przeznaczyć pieniądza i co ci się bardziej kalkuluje.
hydro mars odpada bo musiałbyś kupić więcej paneli, hmm dwa albo 3 ale nie chce mi się myśleć w tym temacie bo interes również średnio opłacalny
jak cię stać i nie jest problemem przeznaczyć 800,- na panel to lecisz z diodami COB, jak chcesz ograniczyć finanse to kup HPS, na koniec uprawy wszystko Ci się zwróci z nawiązką jak sprzedasz kilka gietów.
twój wybór


No właśnie mi się udało znaleźć 3x 70zł diody 3x zasilacz 20 zł i to jest 270zł plus do tego wiatraczki i radiatory to mysle ze w 350 sie zamkne dlatego nie wiem jak wychodzą te kwoty po 800 zł i czy o czymś nie zapominam. Stelaż albo sobie odpuszczę narazie i jest "powiesze" jako że i tak kazda ma swoj zasilacz albo zrobie stelaz z drewna juz testowane na zagranicznych forach i nic sie nie pali. Oczywiscie na drugi grow juz bedzie wiecej diod jak i stelaz.Co myslicie? Diody za 70 zl na popularnym serwisie aukcyjnym to jak ktos moze to niech spojrzy i powie czy sa odpowiednie CLU 048 Citizen
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Ja mam właśnie CLU048 1212 kupione na ***aju za 13 funa. Spoko to świeci bez problemów daje rade. Na taki box to z 4 diody napewno wrzuć. Osobiście bym wrzucił dwie sztangi po trzy diody i 2x HLG240 lub 1xHLG480. Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół