nasiona marihuany

Elvis- outdoor 2020- OS Pan Pestka

Wyszukiwarka Forumowa:

CzarnuchCat

Well-known member
Rejestracja
Gru 14, 2016
Postów
236
Buchów
190
Siema, moim zdaniem na 70% to od nadmiaru wody. Mam u siebie podobna sytuację, planty zolkna od dołu I potem robią się brazowe liście... Nie wiem jak to pokonać I czy w ogóle jest to mozliwe. Chyba tylko upały I słońce moga pomoc ale nie zapowiada się na to, ciągle pada także o dobrym wyniku mogę zapomnieć ;/
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Siema, moim zdaniem na 70% to od nadmiaru wody. Mam u siebie podobna sytuację, planty zolkna od dołu I potem robią się brazowe liście... Nie wiem jak to pokonać I czy w ogóle jest to mozliwe. Chyba tylko upały I słońce moga pomoc ale nie zapowiada się na to, ciągle pada także o dobrym wyniku mogę zapomnieć ;/

Licze na to, ze to "tylko" od nadmiaru wody, chociaż mocno w to wątpię. Zobaczymy za parę dni :D
 

Rolnik z BMW

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2018
Postów
71
Buchów
1
Parę liści na spocie bagnistym też takie mi się porobiły to na pewno od nadmiaru wody bo na innym spocie suchszym wszystko jest dobrze a nawożone są tak samo i też ostatnio robiłem dochodzenie czy coś im może brakuje ale nie to po prostu przez te deszcze oby pogoda już się poprawiła tylko :)
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Siema Wszystkim!

Wichury niestety zrobily swoje, killka lezy na ziemi, jedna chyba nie wyjdzie z tego, bo jest zlamana, na innych natura zrobila fajne lst. Od 2 tyg czekam na tyczki oraz siatke i ch*j, dalej niema... Mam nadzieje, ze w tym tygodniu przyjada, to poogarniam to jakos.
Poprzednie "gnicie" lisci spowodowane bylo prawdopodobnie przez nadmiar wody, bo od kad slonce swieci problem sie nie poglebia.
Wiekszosc sie okreslila, jak patrzylem to wszystko damki na szczescie... ale niestety zadna nie wskoczyla jeszcze na flo :/
Jak przyjda tyczki to dodam duzego upa z kazda odmiana, teraz tylko takie 4 pogladowe zdjecia, jak to wszystko wyglada, bede musial cos wyplewic, bo ledwo je widac, ale to jak mowie, czekam na te *****e tyczki i siatke i lece z chlopakami to ogarnac, bo jedna duza burza i polowa pojdzie na straty...










A i dodam jeszcze, ze najwieksza ma jakos jakos 1.90cm, najmniejsza cos kolo metra.Na kazdej poszlo ostatnie hst na duzej ilosci odrostow i to bedzie raczej ostatni trening, chyba ze jeszcze beda sie ociagaly z wejsciem na flo to moze jakis topping poleci.

Do zobaczenia mam nadzieje niebawem !
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,012
Odznaki
3
Mi tez ostatnio na spocie przez wiatry roz***alo jednego planta bo nie mial wystarczajaco dobrego stelaza , nastepnym razem jak bede szedl to po drodze conajmnie 8 wysokich prostych moncyh badyli do utrzymania pozoimu roslin podczas wichur , mniejmy nadzieje ze to juz niedlugo koniec hujowej pogody i nastapi prawdziwe lato bo narazie to wyglada jak jesien :( Powodzenia
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Przyszly tyki i siatka, wiec jest dobrze. Dzis w nocy zrobie desant i pewnie jutro za dnia bede dzialal. Mam natomiast takie pytanie: niektore panny maja brazowe preflowery, jest to spowodowane nadmiarem nawozow, czy po prostu czasami tak sie zdarza?
 

amatorek

W woderach przez chaszcze !
Weteran
Rejestracja
Maj 27, 2015
Postów
691
Buchów
2,121
Odznaki
2
Przyszly tyki i siatka, wiec jest dobrze. Dzis w nocy zrobie desant i pewnie jutro za dnia bede dzialal. Mam natomiast takie pytanie: niektore panny maja brazowe preflowery, jest to spowodowane nadmiarem nawozow, czy po prostu czasami tak sie zdarza?

Ekspertem nie jestem aczkolwiek wydaje mi się że dzieje się tak ponieważ roślina wypuszczając pierwsze włoski określa się tylko czyli te wloski zczasem zrobią się brazowe. Po weekendzie zerknę na swoich jak to wygląda i dam znać.
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Hejo, bylem zanieść tyczki i po weekendzie je zamontuje to będzie już wszystko cacy, popatrzyłem jak to hst czytaj SC zadziałało i nie wiem czy o to w SC chodzi, bo większość według mnie za mocno potraktowałem, ale efekt jest piorunujący: odrosty dalej wiszą pod katem 90 stopni, niektóre nawet więcej, ale za to krzak rozrósł się na boki i te złamane tworzą nowe szczyty jak przy lst... Nie wiem czy do końca o to schodzi w SC, ale ważne, ze efekt dla mnie jest zadowalający. Tak to wygląda:


 

Kaktus_07

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
51
Buchów
0
Siemano, ładnie się rozkrzaczyło. SC stosuje się na słabszych odrostach, aby te zmiażdżone lecząc się stworzyły punkty zwiększonego przepływu wartości odżywczych i miały szansę podgonić większe szczyty. Sądząc po wynikach całkiem sprawnie Ci to wyszło.
SC w teorii powinno stosować się na wszystkich odrostach poza szczytowym. Szczyt powinno się tylko odgiąć do poziomu, wymuszając rozejście auksyn na pozostałe pędy.
Wracając jeszcze do tych obumarłych plantów. Ogarnąłeś dlaczego tak się stało? Wyglądało to na jakąś chorobę grzybową, ale skoro pryskałeś to jakimiś Topsinami... Ewentualnie całkowite zablokowanie pobieranie składników przez korzenie, przez długotrwałe zalanie.
Masz może zdjęcie tych chorych liści od spodu?
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Siemano, ładnie się rozkrzaczyło. SC stosuje się na słabszych odrostach, aby te zmiażdżone lecząc się stworzyły punkty zwiększonego przepływu wartości odżywczych i miały szansę podgonić większe szczyty. Sądząc po wynikach całkiem sprawnie Ci to wyszło.
SC w teorii powinno stosować się na wszystkich odrostach poza szczytowym. Szczyt powinno się tylko odgiąć do poziomu, wymuszając rozejście auksyn na pozostałe pędy.
Wracając jeszcze do tych obumarłych plantów. Ogarnąłeś dlaczego tak się stało? Wyglądało to na jakąś chorobę grzybową, ale skoro pryskałeś to jakimiś Topsinami... Ewentualnie całkowite zablokowanie pobieranie składników przez korzenie, przez długotrwałe zalanie.
Masz może zdjęcie tych chorych liści od spodu?
Siemasz, niestety nie mam zdjęć od spodu. Topsin pomyliłeś z tytanitem, albo ja ch***wo napisałem, bo jeszcze topsinu nie używałem. Ponad tydzień świeci super słoneczko, czasami coś pokropi i problem praktycznie zniknął, wiec myślę, ze było tak jak mówisz, zalanie korzeni, a wręcz jestem tego pewny. Pozdrawiam
edit:nie lubię pustych wiadomości wysyłać, wiec dodam zdjęcie najlepszej aktualnie sztuki... jakoś 1.8 metra po łamaniu.
 

Kaktus_07

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
51
Buchów
0
To ja pomyliłem.
W takim razie to grzyb zaatakował te obumierające od przelania liście. Nie ma opcji aby roślina w takim wieku tak szybko obumarła, nawet gdyby cały czas stałą w wodzie. Sprawdź jak naszym idzie na bagnach. Planty z tym dają sobie radę.
Zauważ, że gdyby było TYLKO za mokro to roślina obumiera w ten sposób:
1. Liście stają się oklapnięte.
2. Liście zaczynają żółknąć, przez zablokowanie pobierania składników.
3. Liście stają się brązowe najpierw na brzegach i z czasem całkowicie obumierają.

U ciebie brązowe plamy powstawały w środku liścia i nie były to punktowe plamy jak w przypadku niedoboru wapnia.
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Może być tak jak mówisz. Nie jestem ekspertem, uważam się wręcz za nowicjusza, więc nie będę filozofował.

edit: na flo chce podrzucić polifoske pod krzaka + opryski z astvitu, tytanitu, siarczanu magnezu no i cos na plechę, oczywiście będą pryskane jak będzie taka potrzeba... Dorzucić do tego jakieś pk13/14 czy bedzie zbędne przy takim zestawie?
 
Ostatnia edycja:

Kaktus_07

Well-known member
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
51
Buchów
0
Uważaj, aby tymi nawozami nie podnieść znacząco wartości EC w podłożu. Z siarczanu magnezu możesz zrezygnować, bo MgO i SO3 są już w polifosce. Dodatkowy nawóz PK chyba na razie zbędny, dawaj tylko w razie potrzeby. A potem daj im spokojnie dojrzeć, nawozy mineralne działają na tyle długo, że w zupełności jedno podsypanie powinno wystarczyć do końca.
 

KanapkaElvisa

Well-known member
Rejestracja
Sie 7, 2018
Postów
259
Buchów
30
Odznaki
1
Witam!

Bylem pod osłoną nocy założyć siatkę, ale się tylko nawk***ialem, nie jest to robota dla jednej osoby, tym bardziej w nocy.
Postawiłem parę tyczek do podpory największym panna i do mocno złamanych... Miałem każdą odmianę elegancko zapisana, to znów mi się wszystko pomieszało, a niektóre w ogóle usunąłem, bo były bardzo nie wyraźne, *****e komary żyć nie dały... Największe to na pewno Passion 1 i Serious 6, te mniejsze to Green Poison FV, Amnesia Lemon FV i Bruce Banner FV, a w donicach sam nie wiem co tam jest... Chyba mieszanka tych samych Fastow i do tego Critical Sour(?). Dostały oprysk tytanit+astvit+siarczan magnezu, wszystko na oko, bo zapomnialem miarki zabrać. Mam wrażenie, ze niektóre stanęły z rozwojem, może to przez SC, a może po prostu mi się tak wydaje. Czas na zdjęcia:

























































Łodyga Passiona:



Niektóre sa ch***wo złamane, jak np. ta, ale dalej są zieloniutkie, wiec jest okej.



To by było na tyle. Dziękuję za uwagę, Pozdrawiam :)

---------- Post Zaktualizowany 15:52 ---------- Data pierwszego postu 11:40 ----------

Panowie wywalić te odrosty, które i tak nie dostają światła czy porośnie coś na nich? jakiś popcorn to by nawet do bubble bagsow na hasz był spoko.
 
U

Usunięty 59382

Guest
Na razie nic nie obrywaj a gdy już zawiąże kwiaty to zrób i tylko te cienkie z dołu bez jakiej kolwiek szansy na słońce...pamietaj że słońce to nie jakas lampa i promienie przenikają przez liście
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół