nasiona marihuany

OUTDOOR 2020 20x SEZONY I PӣAUTO ELDORADO ORGANIKA

Wyszukiwarka Forumowa:

mlody_grower

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
75
Buchów
0
Witam wszystkich użytkowników haszysz.com
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że będzie to moja pierwsza fotorelacja, więc proszę wszystkich weteranów o wyrozumiałość
A więc lecimy:
Generalnie to ma byc 100% organika
W tym roku zamowiłem sobie takie o to nasionka:
clear.gif


-6x serious 6 od serious seeds
-3x crystal candy FV od sweet seeds
-3x green poison FV od sweet seeds
-2x french cookies od t.h seeds
-3x northern passion 2.0 od bulk feminized seeds
-3x critical + 2.0 od dinafem

Co razem daje nam 20 roślinek

Teraz może coś o miejscówce. nasłonecznienie dobre, od mniej więcej 9 do zachodu praktycznie caly czas bezpośrednie. W okolicy łąki, bagna, generalnie nic co mogłoby przyciągać ludzi (oczywiście w teorii bo wiadomo jak jest )

Pod każdą roślinę został wykopany dół około 100l, ziemia kupna z obrazka nizej (bio do warzyw i pomidorow) + okolo 20-25% perlitu + okolo 20g hydrożelu.


Nawozy:
Każda dziewczynka dostanie po 4 tabletki guerilla tabs, do tego zakupiłem sobie mikoryze. Potem... no właśnie, co potem? guerilla juice podobno spoko sobie działa na flo, a na weg to może jakiś biohummus jeszcze bo te biotabsy chce sprawdzić w tym roku czy warto
+ dostałem w prezencie troche bactrexu więc też sobie użyje bo czemu nie
Możliwe że będę się bawił w tzw. herbatkę ale muszę się jeszcze doinformować co i jak z tym- może ktoś się wypowie w tym temacie?
Może ktoś ma jakieś propozycje co jeszcze moge laseczkom dać? jakiś zamiennik asahi sl? bo trenowane będą ostro.
Co do pleśni to potem sie zobaczy czym będę pryskał, na ślimaki raczej nic, na zwierzyne raczej też, rozważałem zamontowanie siatki ale zrezygnowałem z tego.
zdjęcia:


https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-1073376



Trening:
Na pewno poleci LST i FIM, od 4 tygodnia zycia bede je męczył zeby porosły wielkie silne i zdrowe
Nie wiem jeszcze w jakiej kolejności, chce żeby sie dużo krzaczyły i żeby nie porosły ponad 2 metry.

Przebieg:
dnia 17 kwietnia wszystkie nasiona zostały wrzucone do kiełkowania, spoty przekopane i gotowe- tylko czekać.


przewiduję około 2 tygodnie parapetowania potem upragniony desant
Czuję że w tym roku pogoda może być zarówno sprzymierzeńcem jak i wrogiem- zaopatrzyłem się w perlit i hydrożel + mikoryze, więc mam nadzieję że nie będzie dużych braków wody, ale zobaczymy.

Zapraszam serdecznie to śledzenia i przede wszystkim zachęcam do dyskusji i pisania spostrzeżeń/rad
pozdro!

---------- Post Zaktualizowany 23:46 ---------- Data pierwszego postu 23:41 ----------

dodaje fotki bo sie coś nie dodało w pierwszym poście ;c
Guerilla juice

tabletki od biotabs

https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-1073376
gratisowy bactrex :D

mikoryza

ziemia

nasionka

kiełkowanie :D
 

Pastuszek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
117
Buchów
27
Wydaje się wszystko dobrze zaplanowane;) zobaczymy jak wyjdzie w praniu :zjarany: będę zaglądał i farta życzę;)
 

mlody_grower

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
75
Buchów
0
Siemaneczko!

Po trzech dniach czekania zajrzałem do moich kiełeczków i prawie wszystkie (19 z 20) elegancko wykiełkowały i były gotowe do przesadzenia do doniczki, więc zabrałem się za to bezzwłocznie :zab:
Czarną owcą okazał się jeden Northern Passion 2.0 od Bulk Feminized, dam mu jeszcze szanse ale wrzuciłem do kiełkowania już kolejną pestkę żeby nie miała dużo dni straty do reszty kiedy nadejdzie czas na desant :)
Wybierałem pomiędzy trzema odmianami :

Ostatecznie zdecydowałem się na Green Poison, pierwotnie chciałem Sweet Deep Grapefruit wrzucić, ale podobno u nas pod słońcem raczej nie dochodzi... trudno :p
Co do przesadzania- kupiłem ziemię light mix z dodatkiem perlitu, o tą:

Porobiłem dołki i nasypałem po 2g mikoryzy na dołek, do środka bałaganu wleciały kiełeczki i na to odrobinka ziemi :D

polecam odmierzać tę mikoryzę wagą, bo "2 małe łyzeczki" z opakowania to jakieś 6-7g a nie 2 :p ale może mam dziwne łyżeczki :D
Teraz czekam aż dziewczyny wybiją nad ziemie i zaczynamy zabawę :)

Mimo że to nie jest mój pierwszy outdoor to czuję ogromną ekscytację tym wszystkim- co roku taką samą, jak nie coraz większą :D
Też tak macie?
 

Pastuszek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
117
Buchów
27
Z roku na rok człowiek uczy się czegoś nowego ;) ja co roku stawiam sobie poprzeczkę coraz wyżej i udaje się ten cel osiągnąć oby i w tym roku się udało!! Pzdr
 

Samotnik

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 4, 2012
Postów
552
Buchów
112
Będę zagdlaac powodzona mam podobne odmiany
 

mlody_grower

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
75
Buchów
0
Eluwina
dzisiaj mały upik i pytanko
dzisiaj mamy szósty dzień od wrzucenia pestek na wate, wykiełkowały finalnie wszystkie, włącznie z northern passsion ostatnim- dzień po ostatnim upie puscił kiełek :D
Niestety z***ałem sprawe i laski strasznie sie powyciągały- myślałem że na parapecie słońca jest wystarczająco, okazało się że nie. Mam nauczke na przyszłość :) Wystawiam na balkon gdzie maja światło od +- 10 do 18 jakoś więc myśle że teraz będzie lepiej. Poza tym wszystko z nimi git, ten ostatni northern (na zdjęciu lewy górny róg) ma te 2 dni w plecy i to widać ale nadrobi :D
Jeszcze troszkę i desancik leci, przy desancie oczywiście podsypie ziemie pod same liście :gerr:
zdjęcie laseczek na balkonie (niestety dziś chmury, +szkoda że na jakości dużo tracą zdjęcia dodawane na forum, w późniejszym czasie chcialem troszkę dać upust pasji fotograficznej i porobić zdjęcia domniemanych grubych pał ale trochę się zniechęciłem przez jakość, zobaczymy)



A teraz pytanie:
Czy ktoś z obecnych tu weteranów kopał może u siebie na spocie studnie? Pytam, ponieważ szczerze mówiąc jestem przerażony suszą i perspektywą noszenia co tydzień baniek z wodą na 20 sezonów.... Czy to w ogóle ma sens? Pracy się nie boje, zwłaszcza jeśli ma mi zaoszczędzić noszenia baniek przez krzony. Ile metrów głebokości taka studnia? czy lepiej wykopać dół, na to dać folię i zbierać deszczówkę? Doradźcie mi coś wariaty, czekam na odpowiedzi i z farcikiem wszystkim
Będzie pewnie jeszcze jeden up przed desantem, do zoba!

---------- Post Zaktualizowany 15:19 ---------- Data pierwszego postu 14:52 ----------

dodaje jeszcze jedno zdjęcie bo na tym pierwszym w sumie ch widać :p


---------- Post Zaktualizowany 15:36 ---------- Data pierwszego postu 15:19 ----------

dodaje jeszcze raz to pierwsze z góry, bo się usunęło zdjęcie z galerii (?)

 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Ładnie się zapowiada :chili:

Co do studni to zależy od umiejscowienia spota, np w młodnikach itp to może być ciężko. Studnia na spocie ma dwie zalety:

#1 Nie targasz baniaków w upale na przypale, po prostu lejesz bez wysiłku i stresu.

#2 Jak już kopiesz studnie to kop na spocie przy panienkach, w ten sposób będziesz wiedział na jakim poziomie są wody gruntowe na miejscówce w danym czasie. Pamiętaj o tym że lepiej wykopać głębsza niż potem się babrać w lipcu. Jak już woda zapełni częściowo dół to wbij jakiś patyk z oznaczeniem danego poziomu powierzchni wody.
 

Pastuszek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
117
Buchów
27
No dobra a jeśli spot mieści się na środku bardzo suchej łąki to jaki mniej więcej trzeba kopać dół żeby do tej wody się dokopać?;)
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Szeroko i głęboko, wykop kwadrat 100cm szeroki >1,5m głęboki i wszystko będziesz wiedział:kot:
 

mlody_grower

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
75
Buchów
0
Ładnie się zapowiada :chili:

Co do studni to zależy od umiejscowienia spota, np w młodnikach itp to może być ciężko

W młodniku bym się nie odważył :D Mój spocik to nieużytki przy dużej rzece, w okolicy jest starorzecze i trochę bagien więc jestem dobrej myśli i na dniach jadę kopać (przy okazji dodam parę zdjęć spota bo jeszcze nie było :D)
Gandzior jesteś moim mentorem forumowym cieszę się że tu zajrzałeś i służysz radą :)
Wielkie pozdro!
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Jak masz jakieś pytania śmiało wal na PW, postaram się pomóc:smileys-passing-joi
 

mlody_grower

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
75
Buchów
0
Siemanko :D
Wczoraj jedna z French Cookies przez to, że są powyciągane niestety położyła się.... :(
Jednak nie przejąłem się tym zbytnio, tylko zacząłem działać (a w gruncie rzeczy moja narzeczona na to wpadła :p )
do kubeczków dorobiła takie jakby "kapturki" i podsypała ziemię od razu- żeby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości.
tutaj zdjęcie jak to wygląda na chwile obecną (jedna tylko bez kapturka, ten najmłodszy Northern- on się nie wyciąga bo już laseczki mają odpowiednią ilość słoneczka :) )


Do tego byłem dziś z samego rana na spocie ogarnąć trochę, wykarczować więcej miejsca i wykopać tę studnie...
Więc tak, najpierw zdjęcia spota:





Na zdjęciach tego nie widać, ale każda roślina ma minimum 80cm w każdą stronę przestrzeni co uważam za wystarczające. Specjalnie byłem z rana żeby prześledzić ruch słońca oraz czy roślinność wokół nie będzie rzucać na nie cienia- od godziny 9 do wieczora będą miały cały czas bezpośrednie nasłonecznienie :D
Dlaczego nie wykarczowałem tych wszystkich drzewek na środku? Żeby nie powstał pusty łysy placek po środku ogromnego nieużytku, myśle że sprawa oczywista. Do tego zrobiłem zaporę na zwierzynę od strony wejścia (od każdej innej pełno dzikiej róży/głogu, raczej nie przejdą (w ogóle mało tu chyba zwierząt)
zapora:

A tutaj efekt przeszło 4 godzin kopania.. do około metra warstwa gliny potem piach, niestety do wody się nie dokopałem, jak myślicie próbować kopać głębiej? Jeśli tak to muszę zrobić jakąś rampę/schodki bo nie ma jak wybierać piachu już se środka + nie wiem jak będę czerpał tę wodę xD



Pogoda piękna, następny upik prawdopodobnie z desantu czyli za około tydzień
Pozdrowionka i z fartem wszystkim wariatom z #
:mar:
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Dobrze wygląda ta zapora i wysepka, szkoda tej studni bo raczej wody tam nie bedzie, może po deszczach coś tam w niej będzie:oczy:
 

mlody_grower

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
75
Buchów
0
Dobrze wygląda ta zapora i wysepka, szkoda tej studni bo raczej wody tam nie bedzie, może po deszczach coś tam w niej będzie:oczy:
Może właśnie po opadach coś będzie bo póki co to susza masakryczna jest... jeszcze z pół metra pewnie wykopie, jak to nic nie da to trudno. Ewentualnie na dnie wyłożę folię i będzie się zbierać deszczówka w najgorszym razie...
 

mlody_grower

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
75
Buchów
0
Siemanko, dziś z rana przyjrzałem się trochę laseczkom i zaczynam się trochę o niektóre niepokoić...
Tutaj jak widać idą pięknie- seriousy, green poison, crystal candy...

Lecz niestety te trzy panny mnie niepokoją... Northern passion 2.0, cookies i critical + 2.0. Najbardziej ta w środku, czyli cookies. oklapnięte liście, te dwie górna i dolna jakby jakieś zmutowane, krzywe te liście są...

Tutaj northern z bliska:

A tu ten cookies oklapnięty:

Jakieś rady? na dniach chciałem je desantować już, teraz się zastanawiam czy kiełkować nowe pestki bo zależy mi żeby roślin było nie mniej niż 20 na tym spocie... Ktoś się wypowie co może tym 3 laskom dolegać? czy spisać je już na straty, czy może za bardzo się przejmuje? Wszystkie traktowane jednakowo
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół