nasiona marihuany

Kompost czy obornik granulowany ?

Wyszukiwarka Forumowa:

xJESSIEx

Member
Rejestracja
Kwi 12, 2020
Postów
10
Buchów
0
Siema, na forum nie mogłem doczytać więc zapytam tutaj. Do podłoża na outdoor chciałem dać 5 % obornika (ciężko z kasą na więcej) granulowanego, ale teraz zauwżyłem że mają w sklepie równierz kompost ogrodniczy, który jest sporo tańszy. Tutaj się zapala lampka, że tańsze to gorsze. Więc rodzi się pytanie:

Lepiej zainwestować w ten obornik którego dam 5% czy kompost którego dam 10% czy nawet 20% (jeżeli to ma sens)

Mieszam zwykłą ziemię kwiatową, perlit i ten obornik lub kompost oraz po zmierzeniu ph pewnie dolomit jeżeli będzie potrzeba.
 

Tryndamere

Well-known member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
102
Buchów
115
Obornik granulowany lepszy wybór.. Zawsze go później wykorzystasz w przypadku niedoborów.
 

Joda_Mistrz

Well-known member
Rejestracja
Gru 6, 2015
Postów
143
Buchów
1
idz na wioske do kogos kto ma krowy byczki inne gowno za*** mu gnoju i tyle. U mnie tego pełno na kupach po łąkach leży już zgnitego ziemia idealnie dopasowana do takiej zabawy
 

Nowy farmer

Member
Rejestracja
Maj 7, 2020
Postów
5
Buchów
0
Witam ? co sądzicie o końskim suszonym granulowanym oborniku? Chciałem na spocie wymieszać glebę że spotu z kupną mniej więcej 1:1 dodać ten obornik, perlit i dolomit. Co o tym myślicie? I czy sens jest jeszcze na to walić azofoske? Dziewczyny to AF. Proszę o merytoryczne wypowiedzi bo jestem w sumie początkujący ? pozdrawiam
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Koński obornik jak najbardziej pasuje, możesz przygotować ziemię tak jak to opisałeś tylko z azofoską nie przesadzaj
 

Nowy farmer

Member
Rejestracja
Maj 7, 2020
Postów
5
Buchów
0
Dziękuję za odpowiedź. No właśnie coś tam wyczytałem że afoska długo zalega w ziemi a AF przecież szybko przechodzi w stan kwitnienia. Czyli jak już jest obornik i afoska to do kwitnienia niczym więcej nie karmić? Pewnie banalne pytania dla Was, ale ja muszę się kogoś mądrego spytać i upewnić ? chce się nauczyć raz a porządnie... Kolejne pytanie czym podkarmiać niewiasty w czasie kwitnienia? Z góry dzięki za wyrozumiałość i dzielenie się wiedzą
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
[MENTION=94934]Nowy farmer[/MENTION]

jak masz troche kaski to polecam canna flores, canna pk 13-14, canna boost accelerator
 

Nowy farmer

Member
Rejestracja
Maj 7, 2020
Postów
5
Buchów
0
Mam jeszcze z tamtego roku terra bloom i terra grow firmy plagron. Tyle że w tamtym roku nic mi nie wyszło bo wszystko sarny albo dzikie króliki w***ały ?... W tym roku chciałem spróbować czegoś innego i na grow jestem gotowy ale ten bloom jeśli przez rok się nie zepsuł, to może na kwitnienie użyje.
 

Nowy farmer

Member
Rejestracja
Maj 7, 2020
Postów
5
Buchów
0
Chłopaki co myślicie? To zwierzyna czy człowiek? Automat ok metra wysokości wyrwany z korzeniami i znikł.zostala tylko dziura. W obrębie 2 metrów są jeszcze trzy inne i nie ruszone. Ale tamte są młodsze a ten był już prawie gotowy. Dodam że spot jest w miejscu gdzie żaden człowiek by się nie znalazł nawet przez przypadek. Miejsce było obsypane antydzikiem takim odstraszaczem na dziki i sarny. Dodatkowo regularnie obszczywałem stare szmaty z garażu i je zostawiałem. Usiadłem i zapłakałem wczoraj jak to zobaczyłem ?
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
A śladów żadnych dookoła nie ma? Kopyt? Nie raz anty dziki i szczochy nic nie zdziałają, ja tak przynajmniej miałem, ale zwierzyna zazwyczaj wyjada w okresie wegetacyjnym te mniej dojrzałe rośliny bez kwiatów. Kwitnących krzaków jeszcze nigdy zwierz mi nie ruszył. Czyli 4 były już zakwitnięte? Może ktoś ukradł tego jednego, a 3 pozostałych nie widział? Albo natknął się na poletko i bez zastanowienia chytry złodziej wyrwał z korzeniem, bo nie miał nic do cięcia pod ręką, a 3 zostawił żeby przyjść jak będą gotowe albo już nigdy się nie pojawi.
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Dziwna sytuacja. Mi ostatnio jakaś sarenka podkopała roślinę na bunkrze, ale roślina została. Podsypałem ziemią, ale chyba się nie zbierze już... Sarny to raczej opie****ają krzaki do połowy a nie wyrywają... W zeszłym roku któraś opie****iła mi pół krzaka (sezona) z kwiatów (ćpunka jedna)...
Za wykopkę raczej winiłbym albo dzika, albo cłowieka...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół