nasiona marihuany

Budowa growboxa

Wyszukiwarka Forumowa:

Tentyp333

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
16
Buchów
0
Witam, jestem początkującym farmerem pomidorków.✌️W związku z niezadowoleniem jakości pomidorów na rynku, chciałem wyhodowac własne. Do moich potrzeb zacząłem budować własnego growbox-a.

Wymiary 70x50x100 cm.
Żarówka - HPS phytolite dual 250w.
Odbłyśnik - xtrasun aluminiowy 47x47x11.5sh
Zasilacz - ETI 250W
Siatka elastyczna 60x60

Wiatrczki będę montował w własnym zakresie. Moje pytanie brzmi co będę jeszcze potrzebował i ile krzaczków pomidorków bym zmieścił żeby się nie gniotły ? Lepiej mi ją postawić pionowo (1m w górę) czy poziomo (70cm w górę)? Zaznaczam że krzaczki trzymał bym na 75-80 cm jeśli stała by pionowo, a jeśli poziomo to czy robić je na kulkę?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Siema wez to jakos wyprostuj bo widac tam kaligrafy i polowe zdan a nie całe skladne zdania i zapytania odnośnie twojego projektu.

Na początek przeczytaj artykuł na wiki haszysz jak zbudować growboxa

Na taki boks polecał bym ze dwie roslinki , nie wiecej bo boks nie za wysoki , jak zrobisz LST to powinno zakryć cała powierzchnie boksa, przygotuj sie rowniez w jakis specifik na faze wzrostu i kwitnienia . wszystko chyba juz masz , pamietaj o wlocie i wylocie powietrza z boksa zeby sie tam w środku nei zagotowały jak masz 250 HPS i porzdny wiatrak mieszajacy do zbijania temperatury, wilgotonosc nei gra aż tak duzej roli , może sie wahać pomiędzy 40% - 90 %.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Tentyp333

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
16
Buchów
0
Jeśli bym ją postawił poziomo mógł bym wsadzic więcej roślin technika LST?

---------- Post Zaktualizowany 14:43 ---------- Data pierwszego postu 14:38 ----------

Zdjęcia samej skrzyni, jeszcze dziś robię obicie i może pomaluje. Uszczelki, sylikowanie zostawiam na poniedziałek ?
10.jpg
11.jpg
12.jpg
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Doniczka 20-30cm, lampa z odbłyśnikiem 10cm? Hps- więc miejsce od lampy, dajmy na to jakieś 20cm.. , to teraz ile zostało na roślinkę?? Ludzie chcą mieć 20 cm topy, a Ty 20 cm roślinkę :D dać się da, ale po co skazywać się na taki plon. W pionie będzie Ci napewno lepiej ale i tak bez szału... Jak masz miejsce rób nawet wyższy, 120 czy 160cm, wtedy łatwiej ogarnąć roślinki i temperaturę..
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
W pionie będzie Ci napewno lepiej ale i tak bez szału.
[MENTION=21715]ALTARE[/MENTION] ma racje lepiej w pionie go postawic , gdzie wtedy bedzie mial 100cm , 20cm miedzy hps a roslinami to zabojstwo na roslin chyb a ? ale probowac mozesz , kazda technika jest dobra jak uczysz się na własnych błedach. Wyzszy boks byłby wskazany ja sam nie mam wiele wiekszego bo tylko 140cm , ale lece na CFL , HPS jak by tam wpadl to musial by byc conajmniej 50 cm od szczytow i za***ista wentylacja , wejsciowa i wyjściowa. ( ktora mam , przeszukuje strony i aukcje ic zaje sie na jakis elektroniczny balast i w końcu zacząć swoje siły pod hps'em od np pierwszego tygodnia indukcji )
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Wymiary w m2 boksa to 0.35m2 wiec potrzebował byś ok 5-6 zarówek po 20W jedna 1500lm , jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi ...
 

Tentyp333

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
16
Buchów
0
Czyli lepiej było by mi podciągnąć pudło o 50-60cmw górę i jedna żarówka HPS (jak w temacie) by wystarczyła?
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
JAk masz taka możliwośc przedłuzenia boksa w gore to jak najbardziej
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Moje pytanie brzmi co będę jeszcze potrzebował i ile krzaczków pomidorków bym zmieścił żeby się nie gniotły ?

Najpierw to musisz sobie siąść, zapalić.... pomyśleć:
-co byś chciał osiągnąć 5g 50g 500g 5000000kg
- jakie masz fundusze,
- ile możesz czekać na ścinkę- automaty czy sezon
- poczytaj o odmianach i wybierz coś co będzie Ci pasować.
- zależnie od odmiany wybierz donice
- wtedy będziesz wiedział jaki box ma być szeroki( ilość i rozmiar donic) i jaki wysoki(automaty, sezony)
- najważniejsze zastanów się czy zaczynać, legalne to to nie jest, kasę trzeba wyłożyć, gwarancja sukcesu żadna

Potrzebujesz jeszcze nasionek, ziemi, doniczek, podstawek, obłożyc to czymś od środka, odżywek, termometr/higrometr, na koniec z 100 godzin spędzonych czytając forum. Żeby to miało ręce i nogi to tak trzeba...
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Przy HPS 250 to przydałby się boks o wysokości minimum 1,5 metra.

Donice to jakieś 20-25 cm, odbłysnik + lampa kolejne 30 cm, lampa musi wisieć nie mniej niż jakieś 40 cm nad roslinami - razem 90 cm, więc przy boksie 1,5 metra zostaje jakieś 60 cm na rośliny.

To i tak mało, ale już coś.

Jeżeli zrobisz niższy boks to będzie męczarnia.

Ewentualnie jak nie dasz rady, to pozostaje oświetlenie CFL - gdzie lampa może niemal dotykać roślin, ale to najgorsze źródło światła, najniższe plony na Watt energii.

Możesz też mieć HPS w cooltube i wtedy zyskasz jakieś 20 cm, bo nie będzie tak parzyć roślin i mogą być bliżej, ale to dodatkowy koszt, a Ty chyba idziesz ekonomicznie skoro nie chcesz kupować gotowego boksa tylko sklecasz z płyt.
 

Tentyp333

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
16
Buchów
0
Chce zrobić sobie 2 uprawy, żeby mi starczyło na długi okres czasu, żeby nie musieć palić przeróżnego i nieznanego syfu. Chciał bym wyciągnąć jak najwięcej, moim celem jest zaspokojenie moich potrzeb, z jednej plantacji chciał bym wyciągnąć ok 300-500 z czasem może więcej rozbudowując boxa. Czytałem dość dużo lecz przedemna jeszcze dużo materiału, ale jest to mój pierwszy raz z boxem więc chciał bym dowiedzieć się jak najwięcej o specyfice i złożeniu boxa od strony praktycznej czyli od was ✌️✌️ Odmiana która chce wychodowac jest to :

Producent: Bulk Seed Bank
Genotyp: Głównie Indica
Przeznaczenie: Indoor
Plon: maksymalny (550g-650g/m2 Indoor)
Czas kwitnienia: 8 - 10 tygodni
Miesiąc zbioru Outdoor: Koniec września / początek października
Wysokość: Niskie (do 80cm)
THC: THC 24% CBD 1,3%
Nasiona marihuany Feminizowane: Tak

Dane skopiowane z strony producenta nasion.

---------- Post Zaktualizowany 17:42 ---------- Data pierwszego postu 17:40 ----------

Odmiana : PSYCHEDELIC (BSB)

---------- Post Zaktualizowany 17:51 ---------- Data pierwszego postu 17:42 ----------

Podniesienie boxa w górę jest możliwe, zmieści się do domu. Jaka wysokość była by idealna?
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Czym wieksze donice stosujesz tym wyższa będzie roślina. Przy HPS 250 i 1.5 wysokości boksa, to tak donice max 5 litrów.

Dużo zależy też od odmiany, tą co podałeś to indica więc 5L litrowe donice i 1.5m boks powinny być ok, jeżeli chciałbyś uprawiać coś co jest bardziej sativą i rośnie wyższe to wyższy, albo mniejsze donice.

Oczywiście mówimy o ziemi, bo w takim kokosie to z małych donic mogą wyrosnąć duże rośliny przy odpowienio częstym podlewaniu (np. hempy bucket).

Druga sprawa to można zrobić trening LST lub SCROG i rozłożyć wszystko bardziej poziomo na siatce, ale tu trzeba doświadczenia, to raczej nie na pierwszy raz.

Przy boksie o wyskości 1.8 - 2 metry to już można stosować donice po 10-11 litrów jeżeli odmiana to głównie indica.

Żeby wyciągnąć 300 gramów to potrzebujesz z 1m2, 500 gramów to 1.4 - 1.5 metra
 

Tentyp333

Member
Rejestracja
Kwi 18, 2020
Postów
16
Buchów
0
Czy może odrazu kupić zamiast budować?
Max 60x60, co sądzicie?

Zakaz linkowania-regulamin!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,766
Buchów
9,013
Odznaki
3
Jak Masz wszystko pod Reka do zrobienia I przedluzenia boksa zrob to satysfakcja gwarantowana , ale boks dobra rzecz wiec polecam rowniez , bo jest praktyczny
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół