nasiona marihuany

MIeszanka

  • Autor wątku Usunięty 66767
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 66767

Guest
Siemano ponowie i panie!!Mam takie pytanko w związku z tym że prawię już mam cały asortyment na ten sezon chciałem spytać co myślicie o takiej mieszance???Pytam bo 1 raz zapodam guano,hydrożel i mikoryze.
Ziemia spotowa+Hydrożel+Guano nietoperków+Hydrocomplex+Wapno i Mikoryza??Głównie chodzi mi o to czy nie jest przesadą stosowanie tego wszystkiego na raz czy będzie git?bo guano jak i mikoryza są organiczne więc chyba nie powinno być problemu.Pozdrawiam i dziękuję za odp:salut:
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Myśle, że mieszanka za***ista. Kompletna pod każdym względem. Radził bym tylko wapno dać w kilku tygodniowym odstępie, teoria mówi że nie powinno się mieszać wapna z nawozami zawierającymi azot i fosfor ze względu na ich uwstecznienie do nieprzyswajalnej formy. Sam stosuje około 4 tygodniowy odstęp zanim dam azofoskę. Jaką masz tam glebę? Jakie rośliny wskaźnikowe? Może dolomit styknie, a on nie reaguje na tyle by móc uwstecznić inne pierwiastki.
 
U

Usunięty 66767

Guest
Myśle, że mieszanka za***ista. Kompletna pod każdym względem. Radził bym tylko wapno dać w kilku tygodniowym odstępie, teoria mówi że nie powinno się mieszać wapna z nawozami zawierającymi azot i fosfor ze względu na ich uwstecznienie do nieprzyswajalnej formy. Sam stosuje około 4 tygodniowy odstęp zanim dam azofoskę. Jaką masz tam glebę? Jakie rośliny wskaźnikowe? Może dolomit styknie, a on nie reaguje na tyle by móc uwstecznić inne pierwiastki.
O to mi chodziło czyli wapno np mogłbym zastosować jutro a resztę mieszanki za jakieś 2 tyg?Co do dolomitu byłem w hurtowni ale nie sprzedają dolomitu już tylko wapno bo niby lepsze i pewnie tak jest ale dolomit to dolomit także spróbuje jeszcze sobie go ogarnąć a jak sie nie uda to zrobię to z wapnem tylko w ostępie czasowym...Co do gleby to jest głownie ziemia ciemna powiedział bym że bardzo dobra bo w dolinach gdzie liście po opadnięciu z drzew się rozkładały latami.A co do roślin to różnie ale głównie mam spoty na polankach w tarninach więc nie da się tam wejść tak po prostu a w środku ładnie rośnie trawka.Dzięki za info.POzdro:gand:
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
2 tygodnie powinno wystarczyć. W tamtym roku w kilku dołkach miałem wymieszane wapno z azofoską i nic się nie stało. Staram się jednak trzymać zasad ale czasem trzeba je naginać jak nie ma innej możliwości. Poza tym wapno węglanowe nie reaguje tak intensywnie jak tlenek wapna, a dużo publikacji nie określa dokładnie o jakim wapnie mowa. Mam też fajną tabele z Wikipedii o mieszaniu nawozów mineralnych i z niej wynika że można mieszać ze wszystkim oprócz nawozów fosforowych.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mieszanie_nawozów
 
U

Usunięty 66767

Guest
2 tygodnie powinno wystarczyć. W tamtym roku w kilku dołkach miałem wymieszane wapno z azofoską i nic się nie stało. Staram się jednak trzymać zasad ale czasem trzeba je naginać jak nie ma innej możliwości. Poza tym wapno węglanowe nie reaguje tak intensywnie jak tlenek wapna, a dużo publikacji nie określa dokładnie o jakim wapnie mowa. Mam też fajną tabele z Wikipedii o mieszaniu nawozów mineralnych i z niej wynika że można mieszać ze wszystkim oprócz nawozów fosforowych.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Mieszanie_nawozów
Bardzo mi pomogłeś...DZiekuję za porady bo tak jak wspominałem 1 raz zapodam tak bogatą mieszankę i zastanawiało mnie to czy nie będą się w jakiś sposób gryzły ale już wiem wszystko więc dziś idę rozzsypać wapno i pokopać trochę dołów i będzie dobrze.Próbowałem dziś kupić dolomit ale nigdzie nie ma,wszędzie tylko wapno mają a przez neta nie będę zamawiał i płacił 2 tyle za przesyłkę.POzdrawiam:420:
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Powodzenia przy przygotowaniach i wrzuć jakieś foty z wyprawy.
 
U

Usunięty 66767

Guest
W końcu byłem zrobić finalną mieszankę także wrzucam parę fotek o które prosiłeś.
Spot 1
P1000129.JPG

P1000130.JPG

Spot 2
P1000137.JPG

P1000140.JPG

Pozdrawiam:alien:
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół