nasiona marihuany

hideandseed.nl-deuter na spotach

Wyszukiwarka Forumowa:

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Witaj Deuter,
cieszę się, że i w tym roku mogę śledzić Twój wątek.
Z tym nakładaniem "kapturków" butelek czy innych nakryć to bywa różnie. Wiadomo, lepiej zapobiegać efektom nieprzychylnej pogody, ale jeśliby liczyć na własne rozeznanie meteorologiczne i analizowanie prognoz, można się obejść bez tego- szczególnie gdy ma się kilka spotów wieloroślinnych, oddalonych od siebie o dziesiątki kilometrów, a na odwiedzanie ich nie ma się każdego dnia.

Tutaj muszę wspomnieć swoje doświadczenie z dawnych lat uprawy.
Mając właśnie kilka spotów oddalonych od siebie po 50 i więcej kilometrów, postanowiłem pewnego sezonu zabezpieczyć butelkami sadzonki.
Wystarczyła jedna perturbacja, chwilowy młyn w życiu - kosztujący wiele czasu, by rośliny przerosły butelkowe szklarnie.
Po zdjęciu z nich butelek - rośliny wyglądałyu tragicznie- były całe zdeformowane - nic dziwnego pozostawione były w szklarniach na zbyt długo, bez możliwości ingerencji.
Całe szczęście - rośliny odbiły w późniejszym vegu i osiągnęły pełną dojrzałość płciową nie wykazując cech morfologicznych, zdradzających patologiczny ich początek wzrostu.

Zaglądam regularnie.
Do szczęśliwej :harvest:
Pozdrawiam.
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Zgadzam się w 100%.
Trzeba by naprawdę napisać referat odnośnie prawidłowego postępowania.
Wszystko trzeba brać na odrobinę logiki.
Dodam że już wielokrotnie takie osłony uratowały mi sporo roślin,i były też bardzo skuteczną
barierą przeciwko ślimakom.
Daję jakieś wskazówki dla początkujących Growerów,ŻEBY BYŁY JAK NAJMNIEJSZE STRATY.

Siać/palić/LEGALIZOWAĆ

Trzeba przewidywać,obserwować pogodę jakieś prognozy.
Jeśli ma być w nocy spadek poniżej zera należało by przykryć wieczorem.
Jeśli następne dni mają być pochmurne to można przykryte zostawić.
Jeśli prognozy są z wyższą temperaturą i nasłonecznieniem należy rano zdjąć,bo w wewnątrz
osłony może być i 60st.

Każda sugestia odnośnie poprawy plonów mile widziana.
:420::perk:
 
Ostatnia edycja:

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Sadzonki powoli do przodu,trochę się ochłodziło ale nie ma tragedii.

normal_IMG_20200510_092253.jpg


normal_IMG_20200510_092324.jpg


Podlane i ściółka z liści bo susza od trzech tygodni.
Wszędzie pada a u mnie ani kropli.:def1:
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,782
Buchów
9,041
Odznaki
3
Masz takie same zabezpieczenie przed suszą , tylko że ja użyłem mech , który jest tam wszędzie koło spota ....
U mnie też nie ma za dużo opadów praktycznie dlatego , dmuchać na zimne lepiej ....
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,824
Buchów
4,556
Odznaki
5
Ciekawym, jak u Ciebie z pogodą na 2 tygodnie. U mnie już od dziś zaczyna ostro pizgać. Byłem właśnie z psem i myślałem, że zamarznę. Okrywasz je czymś na najbliższe dni?
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,216
Odznaki
5
U mnie też pizga dzisiaj od rana leje bez przerwy, a wieczorem zaczął się sztorm, o 8:00 temperatura 13C a o 18:00 8C, ma spaść do 4 nad ranem i tak cały tydzień, chłodno ale bez większych opadów.
A miałem je desantować wczoraj :bal:
Na szczęście już od soboty po 20-25 stopni i 15 w noc, współczuje tym którzy się pospieszyli i mają taką pogodę.
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Masz takie same zabezpieczenie przed suszą , tylko że ja użyłem mech , który jest tam wszędzie koło spota ....
U mnie też nie ma za dużo opadów praktycznie dlatego , dmuchać na zimne lepiej ....

Mech na spocie może świadczyć o braku Ca w glebie, dobrze by było żebyś sprawdził PH ziemi spotowej.

Prognozy są u mnie takie że kilka najbliższych dni jest w dzień 12-15,noc 3-5.
Przy takich temperaturach zatrzymają wzrost na te kilka dni-właśnie zaczyna się "zimni ogrodnicy"
Zahartowane rośliny sobie poradzą, a te które zostały dopiero posadzone mogą mieć problem bez osłony.
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,782
Buchów
9,041
Odznaki
3
[MENTION=6223]deuter[/MENTION] , ziemi tam nie ma jest piasek , wykolem doły ok 30L i mam miks ziemi sklepowej kokosu , perlitu i kompostu oraz ryby i kosci w proszku. Moje dziewczyny przed wsadzeniem na spota stały na balkonie odsłoniętne i było ok , po przesadzeniu są już cztery dni na spocie i maja sie dobrze rosna, chyba sie zahartowały.

Co myślisz ? kupić jakieś wapno w proszku dla roślin i posypać im czy wystarczy ten proszek z rybkich i kurzych kosci i krwi.
 
Ostatnia edycja:

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
[MENTION=6223]deuter[/MENTION] , ziemi tam nie ma jest piasek , wykolem doły ok 30L i mam miks ziemi sklepowej kokosu , perlitu i kompostu oraz ryby i kosci w proszku. Moje dziewczyny przed wsadzeniem na spota stały na balkonie odsłoniętne i było ok , po przesadzeniu są już cztery dni na spocie i maja sie dobrze rosna, chyba sie zahartowały.

Co myślisz ? kupić jakieś wapno w proszku dla roślin i posypać im czy wystarczy ten proszek z rybkich i kurzych kosci i krwi.

Dolomit i wapno powinno być zawsze pod ręką.
Doły z ziemią sklepową ok,jeżeli reszta spota jest (zakwaszona?)czyli do okoła dołków to przy opadach będzie powoli zakwaszać
ziemię którą zasypałeś.Proces zakwaszania w takim przypadku zazwyczaj trwa od kilku tygodni i wtedy podaje się nawozy ze skutkiem odwrotnym( przy MJ najważniejsze jest PH w granicach 6-6,5)
Mech może wskazywać na zakwaszone podłoże(na trawnikach mech zasypuje się dolomitem lub wapnem i znika), ale też często pokazuje niską zawartość nawozów w podłożu i dużą wilgotność.
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,782
Buchów
9,041
Odznaki
3
Polecisz jakies konkretne preparaty przeznaczone dotego celu , bo na ebay'u nie ma tego zbyt wiele
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Polecisz jakies konkretne preparaty przeznaczone dotego celu , bo na ebay'u nie ma tego zbyt wiele

Nie ma złotej zasady co do cudownych preparatów,ziemia do okoła roślin powinna być przebadana jakie zawiera PH?

Jest jakaś alternatywa?
Poszukaj w sklepach ogrodniczych;
Dolomite lime
W składzie Ca(wapno) Mg(magnez)

Posypać ze dwie garście dookoła rośliny w promieniu pół metra.
Tylko to trochę strzelanie do bramki w ciemności
 

LucjanOG

Tetra Hydro Cannabinol %
Rejestracja
Maj 30, 2019
Postów
3,782
Buchów
9,041
Odznaki
3
Przy następnej wizycie sprawdze ph ziemi i sprawdze jaki ma odczyn i jakie hp.
 

deuter

hideandseed.nl
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2007
Postów
700
Buchów
464
Up
Idzie po woli do przodu,dosadzane i podlewane.
normal_IMG_20200519_092442.jpg


normal_IMG_20200519_092521.jpg


normal_IMG_20200519_092535.jpg
 

Rolnik z BMW

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2018
Postów
71
Buchów
1
Ładne zdrowe panny życzę powodzenia i będe zaglądać bo w następnym tygodniu będe domawiał parę pestek z auto lub pół auto od ciebie więc będę mógł sobie trochę porównywać jak rosną ;) Pozdrowienia i aby do zbiorów :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół