nasiona marihuany

Nowy growbox, pomoc w oświetleniu i budowie

Wyszukiwarka Forumowa:

dzinga

New member
Rejestracja
Kwi 14, 2020
Postów
2
Buchów
0
Witam, z góry zaznaczę, że jest to moja pierwsza uprawa indoor.
Odmiany jakie chcę to: Auto-speed Bud, Green-o-matic
Mam do dyspozycji miejsce w przyczepie są to 2 szafy długość 120, szerokość 60 i wysokość 40 cm- czyli będą dwa prostokątne boxy. Chciałbym zmieścić po 8 roślinek
Jakie proponujecie lampy w cenie 400-500zł? Myślałem o panelu LED
Czy ta wysokość(40cm) wystarczy aby podwiesić lampy i nie spalić roślinek? Będą one trenowane lst
Jakie najlepsze rozwiązania do nawadniania proponujecie?


---------- Post Zaktualizowany 21:46 ---------- Data pierwszego postu 20:28 ----------

Witam, z góry zaznaczę, że jest to moja pierwsza uprawa indoor.
Odmiany jakie chcę to: Auto-speed Bud, Green-o-matic
Mam do dyspozycji miejsce w przyczepie są to 2 szafy długość 120, szerokość 60 i wysokość 40 cm- czyli będą dwa prostokątne boxy. Chciałbym zmieścić po 8 roślinek
Jakie proponujecie lampy w cenie 400-500zł? Myślałem o panelu LED
Czy ta wysokość(40cm) wystarczy aby podwiesić lampy i nie spalić roślinek? Będą one trenowane lst
Jakie najlepsze rozwiązania do nawadniania proponujecie?
wysokość 60cm sorry edit
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Wiesz, że musisz jeszcze w tej wysokości zmieścić rośliny i doniczki?
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
60cm to bardzo nisko i szczerze mowiac to nie moge sobie wyobrazic jak ostro glebic bys musial rosliny przy tej wysokosci.
Jakis mars TS albo SP wchodzi ewentualnie w gre i LST maksymalnie w poziomie. Chetnie bym cos takiego zobaczyl ;)
 

JIRO

Ganja Shibari
Weteran
Rejestracja
Lip 8, 2014
Postów
1,831
Buchów
5
Odznaki
2
Zawsze jest jakieś rozwiązanie...możesz te szafy postawić w pionie??? Bedziesz miał wysokość 120centów co jeśli jesteś niedoświadczony to da Ci więcej miejsca na wypadek jakCi się za bardzo wyciągną albo wy***ią przy indukcji w górę jak to czasem ma miejsce.Jesli jesteś doświadczony to te 60 centów to jest aż za dużo :))) heheh...zobacz w moich niektórych relkach jak ja traktowalem rośliny...idzie zaoszczędzić miejsce jak się wszystko ogarnie z głową.Wrzuć zdjęcie tych szaf jak wyglądają otwarte i zamknięte.Co do światła LEDy..mało ciepła = nie pojarasz ich...dobre efekty,mało prądu..Lampę rób sam...na forum masz w ch*j poradników...radiator,diody cree,zasilacz i lecisz.Powodzenia i z fartem
 

ALTARE

Well-known member
Rejestracja
Wrz 29, 2009
Postów
341
Buchów
4
Przy odrobinie samozaparcia i szaleństwa można by hodować w poprzek, roślinka pójdzie tam gdzie ma światlo, Szafki są niezależne czy razem? możesz wybić dno i mieć jedna? Albo je wywalić i zbic z płyt z Castoramy coś wyższego?
 

dzinga

New member
Rejestracja
Kwi 14, 2020
Postów
2
Buchów
0
Przy odrobinie samozaparcia i szaleństwa można by hodować w poprzek, roślinka pójdzie tam gdzie ma światlo, Szafki są niezależne czy razem? możesz wybić dno i mieć jedna? Albo je wywalić i zbic z płyt z Castoramy coś wyższego?

myślałem właśnie o hodowaniu ich w poprzek, a szafki są niezależne, ale myślałem, by zrobic z nich jedną, przy tym wyższą; tylko zastanawiam sie, jaka wysokosc bedzie optymalna?
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
Jak dobre LEDy to i wysoki box. Celuj z 120cm-140cm+
 

niepokorny86

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2013
Postów
197
Buchów
0
Witam! Planuje na czasie zrobić swojego pierwszego indoora. Wertujs po forum w celu zaciągnięcia informacji, co do potrzebnego sprzętu. Nurtuje mnie pytanie co do oświetlenia, czym się różnią te ledowe od cfl , czy hps, poza diametralna różnicą w cenie? Czy tylko chodzi niski pobór prądu, czy też ma jakieś inne zalety w stosunku do innych typów lamp?
 

Phnom

#support
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2012
Postów
1,162
Buchów
1,682
Odznaki
3
HPS to przeżytek. Generuje dużo ciepła i dużo energii leci w eter... Mała sprawność lm/w. CFL lepsze ale przewage mają LEDY. Mało ciepła, duża sprawność, efektywność i szeroka barwa światła.
 

niepokorny86

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2013
Postów
197
Buchów
0
Tylko zestaw np. LUCKYGROW MODULAR 220 - OBUDOWA kosztuje prawie 1200zl i z tego co widzę na sklepie to taki jeden z tańszych. I jak tu sie oblicza na m3 taki Led wystarczy, bo tu podają Wynik PAR: 2400 umol/s*m2, nie w lumenach. Jak to przeliczac?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
HPS to przeżytek. Generuje dużo ciepła i dużo energii leci w eter... Mała sprawność lm/w. CFL lepsze ale przewage mają LEDY. Mało ciepła, duża sprawność, efektywność i szeroka barwa światła.

Liczby mówią jedno, a w praktyce to nie ma jak HPS. Generowanie ciepła może być wadą lub zaletą, kwestia lokalizacji boksa i pory roku. Ledy to też borykanie się z szarą pleśnią, dogrzewanie pomieszczenia i osuszanie powietrza.
[MENTION=61296]niepokorny86[/MENTION], zbuduj sobie panel samemu, proste jak ***anie, nawet ja zupełne beztalencie techniczne/majsterkowe jestem w stanie to zrobić. W ledach potrzeba 35-40W na 0.1m2.
 

niepokorny86

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2013
Postów
197
Buchów
0
Z czego ten panel budowales? I czy zwykla lampa halogenowa Led kupiona w elektrycznym sie nada, czy musi byc jakas konkretna barwa swiatla?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół