nasiona marihuany

Spot na glinie - opcje

Wyszukiwarka Forumowa:

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
Siema.
Mam za***isty spot niestety na glinie połączonej że słabą ziemią otoczoną gdzieniegdzie sosnami i drzewami lisciastymi.
Ogólnie mam pomysł aby wykopać dołki i zmieszać z ziemią ta na zdj

Wydaje się w porządku. Oczywiście polecą jakieś wspomagacze.
Czy lepiej by było w workach krzaki trzymać.
Mój drugi out, potrzebuję pomocy
Dzięki.
 
U

Usunięty 59382

Guest
Ziemi nakop z pod pokrzywy czarnoziemu i będzie dobrze. Dodaj azofoski,dolomitu i perlitu lub trzciny
 

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
Wszystko będzie lepsze od tej ziemi na spocie, w sumie mam fajne miejsce z pokrzywami mogę nakopać ziemi.
A opłaca się pchać w worki to czy raczej bez sensu?
 

Piżmak

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2020
Postów
72
Buchów
11
Lepiej po prostu uzupełnić odpowiedniej wielkości dół lepszą ziemią + jakieś dolomity i tyle.
 

czino19

Member
Rejestracja
Kwi 11, 2020
Postów
8
Buchów
0
Zeby nie zakladac nowego tematu, jezeli kupie ziemie ATAMI lub CANNA i w opisie podaja ze jest juz zmieszania z perlitem itp, czyli nie musze dodatkowo dodawac tych skladnikow jak np. do ziemi z biedry lub innej.
 

Fuplew

Well-known member
Rejestracja
Kwi 2, 2020
Postów
135
Buchów
64
ziom masakra
lato ma byc gorace, glina zachnie bedzie jak skala nic nie wyrosnie
bedzie padalo to bagno - sam jestes wstanie wyobrazic co moze byc zle
wymienisz glebe - why not?
nie zmienia to faktu, ze wilgotno tam bedzie jesienia - plesn, grzyby
na pewno jest tam sporo zwierzyny
czy aby to najlepszy spot w twojej okolict?
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
glina wysycha tylko z wierzchu a głębiej jest zawsze lekko wilgotna, w czasach suszy może byc to zaleta. też mam glinę na niektórych miejscach i nigdy jej całej nie wywalałem tylko mieszałem z lepszą ziemią tak 1 część gliny na 2 części lekkiej ziemi, nie zauważyłem jakiś złych skutków takiego postępowania. glina zawsze jest pokryta jakąś tam warstwą ziemi więc błota też nie będzie. a co maja powiedzieć ci co na bagnach sadzą? Tam to jest błoto jesienią.
 

amatorek

W woderach przez chaszcze !
Weteran
Rejestracja
Maj 27, 2015
Postów
691
Buchów
2,121
Odznaki
2
a co maja powiedzieć ci co na bagnach sadzą? Tam to jest błoto jesienią.

ziomus , nie tylko jesienią ale tez i wiosna na bagnach jest ciezko ..
DC7AF758-21CD-4E1E-B3FA-9F6DABBC2842.jpeg
 

szermi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 22, 2013
Postów
694
Buchów
165
wiem wiem na jedno miejsce jeszcze nie mogę wbić bo dojście zalane, jak chciałem wejśc to po pas się wbiłem w bagno i spieprzałem z tego błota.
 
U

Usunięty 59382

Guest
ziomus , nie tylko jesienią ale tez i wiosna na bagnach jest ciezko ..
DC7AF758-21CD-4E1E-B3FA-9F6DABBC2842.jpeg

Miałem kiedyś taki teren u siebie na głównym spocie!też była woda gruntowa.Po kilku latach sadzenia nie ma już jej a w tym miejscu gdzie były trzciny zrobiła się łąka...na takim terenie wszystko zależne od pogody...W 2017 na jesień stały rośliny po kostki w wodzie a w 2019 w czerwcu tak miałem jak wylalo źródelko...Teraz już wszystko wiem bo mam rów melioracjyjny i wiem które miejsca są zalewowe a które nie...

Tu na tym spocie to tylko i wyłącznie bym kopce zrobił
 

amatorek

W woderach przez chaszcze !
Weteran
Rejestracja
Maj 27, 2015
Postów
691
Buchów
2,121
Odznaki
2
Miałem kiedyś taki teren u siebie na głównym spocie!też była woda gruntowa.Po kilku latach sadzenia nie ma już jej a w tym miejscu gdzie były trzciny zrobiła się łąka...na takim terenie wszystko zależne od pogody...W 2017 na jesień stały rośliny po kostki w wodzie a w 2019 w czerwcu tak miałem jak wylalo źródelko...Teraz już wszystko wiem bo mam rów melioracjyjny i wiem które miejsca są zalewowe a które nie...

Tu na tym spocie to tylko i wyłącznie bym kopce zrobił

Będą kopce :) ziemi nie brakuje także myśle będzie ogień .
Te doły co widać będą uzupełnione ta ziemia co leży obok plus dolomit , a kopce to już mieszanka spotowej z nieopodal, teren wyżej ze woda nie stoi to ziemia pięknie czarna :dance: plus wszędzie próchno liściaste i trzcinowe.
529A5482-6966-44C7-9119-199454A8451C.jpeg
 

Piżmak

Well-known member
Rejestracja
Kwi 12, 2020
Postów
72
Buchów
11
OO za***iste, walnij jakąś fotę jak już uprawa ruszy i zrobi się zielono. Ciekawie się zapowiada
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół