nasiona marihuany

Kto ma dłuższego? Vol 2 na ostro :)

Wyszukiwarka Forumowa:

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Hej,po długim czasie wyszło kilka roślinek a już się martwiłem,że nie wylezą :) Będę tutaj też pokazywać inne moje warzywka czy owoce,wszystko co zakwitnie w ogrodzie :)

Odmiana konkursowa: Thunder Mountain Longhorn



Obok papryczek są już pomidorki (malinowy olbrzym) obecnie przesadzone w kubkach a kawałek dalej sklonowałem Sanseviere - roślina daje bardzo dużo tlenu w nocy. Warto mieć ich kilka w sypialni.

 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Papryczki rosną powoli ale myślę,że odbiją niedługo i ruszą. Dostały pierwszą dawkę gnojówki z pokrzyw :eek:mn:





Reszta,dosadzam je po kilka sztuk




Tutaj czekają kolejne na desant



Posadziłem kilka drzewek owocowych,powinno się to robić z nasionek i tak zrobię ale innym razem,trzeba mieć jakieś plony wcześniej,chociaż i tak poczekam ze 2 lata. Nie znam się na jabłoniach ale wybrałem stare odmiany,papierówkę i 2x malinówki.



Chyba drozda mam w winogronach ale nie mam pewności zielone jajka ma 5 sztuk.



:tiphat:
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Też posadziłem w ubiegłym roku papierówke, mszyce mam co roku na imprezie;) w tym roku doszedł chyba mączniak:dance:
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Kurcze lipa z tymi mszycami,to zależy od odmiany czy od czego? Miałem wcześniej na ROD 2 czereśnie i na jednej 0 mszyc a druga cała w mszycach a były blisko siebie.

U mnie wczoraj był przymrozek -3st jak patrzałem około godz 6 rano i mały dramat się wydarzył,ponieważ padły wszystkie 10 sadzonek pomidorów i 1 papryczka czerwona.
Na dworze to rozumiem ale żeby pod foliakiem nie dały rady? :shock:





Kiełkuję kolejne tylko nie wiem czy nie za późno ale co mam do stracenia.

Co ciekawe Thundery przeżyły wszystkie 4

 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Biedrony polecam na mszyce. Sam nalap albo kup online. Zajmij sie tez mrowkami, bo pewnie szaleja w tej samej okolicy i bronia male k***y...
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Biedronek mam od groma tylko to są chyba te azjatyckie,ale też dobre na mszyce a co do mrówek to nie mogę ich się pozbyć,co chwilę odnawiają kopce. Mrówkojad by się przydał <coolpalacz>
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Siema,trochę mozolnie idą papryczki porównując do Waszych,brak słońca,ale widzę,że coś tam rosną.

Thundery - świerszcz je pilnuje :troll:





Papryczka czerwona słodka,ale kurduple co. Mam wrażenie,że dopiero zaczynają rosnąć a już ponad miesiąc są pod folią.



Pomidory - część sadzonek dokupiłem



Część wykiełkowałem,ciekawe czy się wyrobią :)



Jabłonki malinówki ładnie kwitną



Reszta





 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Hej ogrodnicy!

Pochwalę się na początek kompocikami z czarnej porzeczki,sam robiłem :-D zarzucam je potem na zmianę z jagodami do owsianki porannej.



Thundery urosły i dopiero kwitną.





Pomidory kiełkowane w końcówce maja chyba się wyrobią hehe



Reszta












[MENTION=85529]Honza[/MENTION] łapię biedronki i daję je na małe drzewka jabłonek bo się mszyce pojawiły i muszę przyznać,że biedrony całkiem dobrą robotę robią,widziałem jak je wcinały :dance:
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Gratuluje wyzysku biedronek, uwazaj tylko na te azjatyckie, siedmiokropki lap... no i warto miec z tylu glowy, ze larwy jedza duzo wiecej, ostatnio kilka nanioslem i zrobily czystke w 3 dni, a juz pietruszke na straty spisywalem

20200702_090846.jpg
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
Żaden wyzysk,obie strony korzystają,dostają papu ile chcą i ja mam czyszczone rośliny,dobry układ :) Nie widziałem jeszcze takich larw,może za jakiś czas się pojawią, przyznam,że nie zwracałem uwagi czy to nasze czy azjatyckie,te drugie podobno inwazyjne tzn że zabijają te nasze?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Czy zabijaja to nie wiem, na pewno wypieraja inne. Mnoza sie jak po***ane, gryza, ciezko sie pozbyc... siedmiokropki sprawdzone, glodne mszyc, znakomite ogrodowe predatory :)
 

_LALUŚ_

NIE LICZ NA FARTA ^^ Rekord 1,55G/W
Weteran
Rejestracja
Lut 1, 2017
Postów
1,310
Buchów
2,617
Odznaki
8



Topas, co on krzyczał?
 

Topas

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2018
Postów
758
Buchów
1,271
To co zawsze,czyli,że jest głodny :) Są to małe jaskółki,zaglądam co jakiś czas do nich,2 wypadły już z gniazda ale chyba tak miało być,naturalna selekcja. Podstawiłem im karton z siankiem i jak znów jakieś wypadnie to będą miały miękkie lądowanie i może przeżyją :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół