nasiona marihuany

Przesuszone

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Sty 26, 2020
Postów
21
Buchów
0
Witam,
mam spory problem, zostawilem w boxie na 7 dni po ścieciu pomidory, nie przypilnowalem i wszystko wyschlo na wiór, mimo tego wsadziłem wszystko w słoiki i zamknąłem z Integra (bovedy brak w sklepie) aktualnie wilgotnosc jest na 57% a było okolo 40% i tu pytanie bo wyczytalem że jak zejde za nisko z wilgotnościa to jest lipa bo kuring nie zadziała i nie da rady nic juz zrobic, macie jakies rady, faktycznie przesuszony temat to juz lipa? Bo mysle zeby jeszcze podbic wilgotnosc do 70% zeby nabraly wigoru i pozniej zejsc do 62% i zrobic curing, czy to juz po temacie?
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Włóż do słoika kawałek skórki od mandarynki lub pomarańczy. Nabierze fajnego zapachu i smaku. Kontroluj wilgotność. Saszetki boveda są tanie na allegro. Dziś zamawiasz jutro masz, kto w tych czasach w stacjonarnym kupuje....
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Włóż do słoika kawałek skórki od mandarynki lub pomarańczy. Nabierze fajnego zapachu i smaku. Kontroluj wilgotność. Saszetki boveda są tanie na allegro. Dziś zamawiasz jutro masz, kto w tych czasach w stacjonarnym kupuje....

Ad1. Żaden zapach czy smak nie przejdzie na susz. Chwilę po otwarciu słoika będzie czuć ale lada moment zwietrzeje.
Ad2. Skórki, liście sałaty czy inne chuje muje to najprostrza droga do złapania pleśni w słoiku. Taka skórkę można wrzucić na kilka godzin, mieszając po drodze z 4 razy i od razu out
 

DeepX

A fu!
Rejestracja
Gru 19, 2019
Postów
330
Buchów
38
kto w tych czasach w stacjonarnym kupuje....

Ad1. Żaden zapach czy smak nie przejdzie na susz. Chwilę po otwarciu słoika będzie czuć ale lada moment zwietrzeje.
Ad2. Skórki, liście sałaty czy inne chuje muje to najprostrza droga do złapania pleśni w słoiku. Taka skórkę można wrzucić na kilka godzin, mieszając po drodze z 4 razy i od razu out

Ad3. Stacjonarnie kupuje każdy kto nie potrzebuje przypału przez niedo***anego kuriera/gościa pakującego paczkę ;)
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Ad1. Żaden zapach czy smak nie przejdzie na susz. Chwilę po otwarciu słoika będzie czuć ale lada moment zwietrzeje.
Ad2. Skórki, liście sałaty czy inne chuje muje to najprostrza droga do złapania pleśni w słoiku. Taka skórkę można wrzucić na kilka godzin, mieszając po drodze z 4 razy i od razu out
Chyba nie próbowałeś bo wystarczy np skórkę mandarynki wrzucić do słoika z suszem na 1-2 dni, możesz otworzyć za pół roku i zapaszek elegancja Francja. Znajomi mówią że smak też czuli, ja mam słabe kubki smakowe to nie wiem ale wszyscy by się nie mylili
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Tak się składa, że próbowałem ale niech będzie, pewnie miałem chu**wa pomarańcze:tiphat:
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Nie ma to jak odkopywać martwe tematy i pisać nic niewnoszącego posta.

Jak coś przesuszonego nawilżysz to uruchamiasz enzymy wewnątrzkomórkowe i zaczynają się procesy gnilne. Do tego dochodzi zwiększenie ryzyka zakażenia jakąś pleśnią z powierzchni skórki.

Przesuszysz zioło i już nic z tym nie zrobisz, mocy nie straci. Z kolei smaku nie naprawisz, terpeny uciekajo bezpowrotnie. :ger:
 

duplo

Active member
Rejestracja
Wrz 2, 2020
Postów
34
Buchów
1
Mialem wsadzić do słoika i zrobić zczymś wilgotnym ale postanowiłem, że jak ma spleśnieć albo być przesuszone to zostawie, więc wziąłem obsypałem te wysuszone, które leżały najbliżej krawędzi kartonu przy grzejniku przysypałem wilgotniejszym zielskiem ostatnio odciętym od łodyg i teraz te przesuszone są mniej przesuszone. Nie jest tak źle. Zobaczym co będzie dalej.
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Ja mam już drugi rok pełen słoik. Za mocno były wysuszone to włożyłem do słoika kilka skórek od mandarynki i do dziś nic nie spleśniało. Każdy, dosłownie każdy kto ze mną zajara mówi że czuje cytrusowy smak i zapach. Najważniejsze żeby skórka była sucha ale nie wysuszona. Nie może na niej być żadnego śladu miąszu.

Ah no żeby było jasne. Skórki trzymałem jakiś tydzień ale codziennie wierzyłem słoik.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół