nasiona marihuany

Royal AK Pierwszy plant pomocy...

Wyszukiwarka Forumowa:

dylu912

Member
Rejestracja
Mar 26, 2020
Postów
9
Buchów
0
Witam jest to pierwsza uprawa indoor bohaterem jest royal ak automat.
ziemia uniwesalne zmieszana z perlitem ph 5,8-6,4
temp 26/27 stopni
wilgotnosc 50/60 %
oswietlenie LED jakis no name skladak okolo 100 w
wysokosc okolo 55 cm
dzien hmmm no wlasnie tu jest problem poniewaz dama nie jest moja i chcialbym a bys cie mi mniej wiecej okreslili wiek tej o to damy. Na koncu wstawie zdjecie 40 dniowej siostry dla porownania.


1.Od niedawna zobaczylem ze koncowki lisci od gory rosliny zaczynaja delikatnie żółknac.
o to zdjecie.






2.Nastepne moje pytanie dotyczy czy lac juz pk 13/14 czy jeszcze nie niewiem nawet kiedy bedzie harvest jakos nie potrafie tego okreslic.


3.Dolne liscie zaczynaja żólknac czy to normalne przy tym wieku roslinny. Widac na jej zdjeciach.







Z gory dzieki za pomoc.. Pozdro


Do porównania wstawiam zdjecia do 40 dniowej panny..







---------- Post Zaktualizowany 16:05 ---------- Data pierwszego postu 14:53 ----------

Zapomnialem jeszcze podac wymiary boxa 80x40x180 szafa
No i nawoze canna terra flores,boostem polowe dawki zalecanej

---------- Post Zaktualizowany 18:34 ---------- Data pierwszego postu 16:05 ----------

I wiem wiem ze przydal by sie im trening ale narazie chcialem zobaczyc co i jak i czy cos mi wogole z tego wyjdzie a jak wy oceniacie. Przy nastepnych zaczne chociaz jedna trenowac. Powoli do przodu.
 

Jurek44

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2020
Postów
82
Buchów
1
1. Wg mnie wysysają pierwiastki, skoro to automaty to jeszcze mogą rosnąć jak przy wegu, flo jest na dosyć wczesnym etapie, w katalogu rqs pisze że flo trwa 5-7 tygodni a cały cykl od kulki do kosy to 9-10 tygodni. To oczywiście dane producenta. Na moje oko to późny drugi/wczesny czwarty tydzień flo
2. Lej połowę dawki i obserwuj. Pk to wypełniacz więc jak najbardziej, ale trzeba pamiętać że automaty łatwo przenawozić.
3. Również i ja od niedawna posiadam leda, czytając o jego właściwościach okazuje sie że planty mają większe zapotrzebowanie na magnez, choć niekoniecznie to jest przyczyną zółkniecia. Wczesne flo, ja bym próbował dodać magnez i śladowo azot(w terra flores canny coś tam jest, jak masz vega możesz pomieszać). No i oczywiście przed nawozami sprawdź ph medium.

W porównaniu obu wydaje mi się że 40dniowa jest dłużej na tym łez padole około tygodnia/10 dni.

Na jakiej wysokości od szczytu wisi panel?
Pozdrawiam
 

dylu912

Member
Rejestracja
Mar 26, 2020
Postów
9
Buchów
0
Wczoraj podalem pk 13 14 polowe dawki dzis jak bede to zrobie zdjecia i podesle.
Czyli podawac polowe dawki teraz, a ile dac terra vega
Panel wisi okolo 30 cm od najwyzszego szczytu plus doswietlam nizsze topy chinska zarowka ledowa niby okolo 20 watt
Czyli myslisz ze okolo 10 dni jest starsza od tej 40 dniowej ?
 

Jurek44

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2020
Postów
82
Buchów
1
Mniej więcej, automat automatowi nierówny. Ja zeszłorocznego outa (+/- 50a) ciachałem przez 3 tygodnie na kilka razy. Normalna dawka(wg producenta na opakowaniu) to 5ml na 1l wody(50:10000), zarówno vega i flores. Ja bym spróbował 2,5 ml vega i 2,5 ml na litr wody, obserwował zmiany i stopniowo w ciągu kilku(powiedzmy 3) podlań zmniejszał dawke vega do zera jednocześnie zwiększając dawke flores. Vega ma wiecej mgo(0,8%flo/ 1%vega). W przypadku auto cykle veg i flo jakby sie pokrywają, zachodzą na siebie. Jednocześnie zaczynają kwitnąć i dalej się rozwijają. Chyba wiesz co mam na myśli :)
 

dylu912

Member
Rejestracja
Mar 26, 2020
Postów
9
Buchów
0
Dobra wiem o co kaman tak ze zmieniam miksture panoramixa podam 2,5 vega i flo polowe dawki pk, a ile dac boosta tez polowe i zwiekszac. Teraz nastepne podlanie i tak bedzie woda przy nastepnym dopiero nawoz. I podlewac dalej na przemian woda, nawoz ?
 

Jurek44

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2020
Postów
82
Buchów
1
Nie zastanawiaj sie nad wiekiem, dojdą jak dojdą :) co do dawek.. musisz obserwować roślinę czy pokazuje niedobory(google canna przewodnik po niedoborach). Domyślam się ze masz zestaw canny więc wpisz w googla "canna terra tabela". Z tego co tam widać to jest początek kwitnienia.
Sprawdzaj ph gleby. Dawki raczej mniejsze niż w tabeli bo to automat. Możesz zmierzyć wysokość co kilka dni żebyś wiedział kiedy przestanie rosnąć
w górę, i wtedy odstawić/mocno ograniczyć nawozy weg. Bedziesz widział jak w miarę puchnięcia roslina robi się bledsza wtedy możesz delikatnie zwiększyć dawke(czytaj skład nawozów). Pozdro
 

dylu912

Member
Rejestracja
Mar 26, 2020
Postów
9
Buchów
0
Dzisiejsza starsza panna i z tego co widze to pani raczej nie rosnie tylko topy puchna.
Niestety niemam zdjecie przy zwyklym swietle ale sa z lampa.

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

A to jest ta mlodsza ma 43 dni

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]

displayimage.php
[/url][/IMG]
 

Jurek44

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2020
Postów
82
Buchów
1
Ładnie ładnie, podlej ze dwa razy tą starszą boostem i pk to ci jeszcze troche spuchnie przed ścianką i bedziesz miał chwilę na flusha
 

dylu912

Member
Rejestracja
Mar 26, 2020
Postów
9
Buchów
0
Czyli co weg i flo po 2,5 ml i boost i pk jak dawalem podlewac na przemian z woda no i potem sama woda tak dobrze rozumiem ?

---------- Post Zaktualizowany 08:25 ---------- Data pierwszego postu 08:24 ----------

Weg w czasie tych podlan obnizac a flo podwyzszac
 

Jurek44

Well-known member
Rejestracja
Kwi 10, 2020
Postów
82
Buchów
1
Tabela canny i jedziesz, spróbuj 1ml vega starszej, młodszej 2ml. Flo dolej tak zeby razem z veg było 5ml. Reszta jak w tabeli.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół