nasiona marihuany

CFL żywotność, praktyka nie teoria

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Mr.f

Guest
Cześć, wiem że pobieżnie to pytanie już padało ale rozrzut odpowiedzi jest tak szeroki że człowiek nadal nie zna odpowiedzi... mamy rok 2020 i jak to w końcu jest ? Zapraszam użytkowników CLF'li do podzielenia się z czasem działania swoich lamp, po której uprawie zauważyliście spadki w plonach ? Czytam i jedni mówią że lampa CFL jest na 2-3 uprawy, później czytam faceta który pisze o 5 uprawach... dla przykładu lampa clf phytolite 125w w dualu ma żywotność 10tyś godzin wedle producenta i jak to czytać ? Że po 10 tyś h dopiero zaczyna się ubytek ? Degradacja lampy ? A może po tych 10tyś h lampa totalnie nie nadaje się do dalszych upraw ? Obliczając te 10 tysiecy żywotności dla automatów czyli średnio 11 tyg to 77dni, 77dni x 18h światła daje nam 1386h świecenia co daje nam ok 7 upraw... zgodnie z wyliczeniem ten wynik jest daleki od 2 do 3 upraw o których czytałem, więc może niech użytkownicy tych lamp napiszą tutaj po jakim czasie zmieniają swoje cfl ? Nie wiem jaka jest żywotność mniejszych cfl typu 23w od Philipsa, obliczałem to na podstawie phytolite 125w dual.
 

Analogowy

Member
Rejestracja
Maj 5, 2021
Postów
14
Buchów
16
Odkopuje temat bo tez jestem tego ciekaw jak to jest, a akurat jestem przed zakupem lampy CFL Omega 120W Dual Spectrum. Myśle ze styknie jedna żarówka w namiocie 40x40x120 przy jednej, maksymalnie dwóch roślinkach...

Ale chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto się bardziej zna :D

buch z wami
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Jak chcesz kupować to daruj sobie, CFL to już historia. Kup lepiej zwykłe żarówki 10 x philips 13W dadzą na pewno dużo więcej światła nie mówię już o równiejszym rozkładzie światła.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół