nasiona marihuany

[AF][216W LED][26x31x81] 1x AK47

Wyszukiwarka Forumowa:

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Łoo lubię takie mikro klimaty z szafy :D Zobaczymy co to będzie z tych chińskich cobów, oby się sprawiły na tej małej powierzchni ;) Ciekaw jestem jak sprawią się te drożdże. Powodzenia, obserwuję!
 

Danger131

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2020
Postów
276
Buchów
225
Fajnie muszę dodać pozycje o nawozie bananowym i drożdżowym do mojej lektury na najbliższy czas.

Moja Babuszka stosuje od zawsze do swoich kwiatków to i ja spróbuję. poczytałem i jestem nastawiony optymistycznie. W przypadku drożdży może to nie jest idealnie dobrana mikroryza.. ale zawsze to coś więcej niż nic.. :)


---------- Post Zaktualizowany 21:35 ---------- Data pierwszego postu 21:32 ----------

Widze ze sie lecisz z tematem;) Lubi majstrowac ;) Ladnie ladnie ;) Niestety ale [MENTION=86981]GRUZ[/MENTION] ma racje ze te chinskie diody "nołnejmy" za efektywne nie sa. Ale lap doswiadczenie, przyda sie przy kolejnych grow projektach.

Dzięki! Tak, jestem świadomy, że do ideałów im daleko ale pomyślałem, że da się z dobrymi rezultatami na zwykłych żarówkach ledowych to te nołnejmowe COBy nie powinny być od nich gorsze.. szczególnie te dostosowywane pod pełne spektrum :) Zobaczymy. Idą typowo czerwone 1 Watowe i jeden COB 50W z pełnym spektrum. zobaczymy :)

---------- Post Zaktualizowany 21:42 ---------- Data pierwszego postu 21:35 ----------

Łoo lubię takie mikro klimaty z szafy :D Zobaczymy co to będzie z tych chińskich cobów, oby się sprawiły na tej małej powierzchni ;) Ciekaw jestem jak sprawią się te drożdże. Powodzenia, obserwuję!

Dzięki! :) Będę się tu starał wychować ją na dobrą pannę ;) Tak jak wspomniałem Koledze OG Gucilla, skoro da się uzyskać fajne efekty na żarówkach LED to i te tanie COBy powinny dać radę :) Mam jeszcze zapas mocy w warsztacie więc w razie W będę dokładał. Idą do mnie też typowo czerwone SMD i COB pełne spektrum.

Drożdże hmmm wyczytałem, iż wchodzą w mikroryzę z korzeniami roślin tak też niech tak będzie :)
Można robić wydajniejszą kiszonkę jednak to śmierdząca sprawa. Można też robić roztwór do oprysku. Ogólnie same plusy! Poczytaj sobie. Moja Babuszka zawsze była zadowolona z tej i innej starej receptury.

Można też kupić gotowe nawozy i się z tym nie paprać.. ale traktuję to jako doświadczenie :) Warto trzymać kciuki.


---------- Post Zaktualizowany 21:45 ---------- Data pierwszego postu 21:42 ----------


Dziękuję za BUSZKI i wsparcie ;)


 

Danger131

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2020
Postów
276
Buchów
225
4 dzień od wyjścia z ziemi.

IMG_20200416_191324.jpg

Maryśka dostała dwa naturalne nawozy, kolejne nawożenie jeżeli będzie wszystko ok za dwa tygodnie.
Dorzucę jej wtedy napar z pokrzywy :)
 

Yogiel

Hanys
Rejestracja
Mar 22, 2019
Postów
541
Buchów
3
Tylko uważaj z tymi nawozami w tak wczesnej fazie wzrostu
 

Danger131

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2020
Postów
276
Buchów
225
Tylko uważaj z tymi nawozami w tak wczesnej fazie wzrostu

Właśnie się zastanawialem trochę.. ale to czysta .natura. Drożdże i banany ;) Poszło w malych ilościach na tak duża donice.. teraz tylko woda. Zastanawiam sie czy led nie jest za nisko i nie rozleniwia Marysi zeby piela się w górę?
 

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
Dobrze jest. Nie musi się za bardzo piąć w górę
 

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
dzięki za info. Myślałem, że coś jest nie tak bo ciagle ma tylko to jedno piętro o nie puszcza jeszcze 2giego ;)

Spokojnie, to dopiero 5 dzień, z resztą możesz ciut podnieść ten panel i zobaczysz co będzie się działo.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Podnieś maksymalnie ten Panel do góry, chcesz zabić tą roślinę? Powinien być metr nad nią, a wysokość całego boksa to ledwo 81 cm. Wystarczyłoby 50 Watt na taką powierzchnię, a Ty masz 200, masakra, 200W to starcza na 1m2. Wydaje mi się, że będziesz miał ciężko z tą uprawą, chciaż wolałbym się mylić.
 

Danger131

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2020
Postów
276
Buchów
225
Podnieś maksymalnie ten Panel do góry, chcesz zabić tą roślinę? Powinien być metr nad nią, a wysokość całego boksa to ledwo 81 cm. Wystarczyłoby 50 Watt na taką powierzchnię, a Ty masz 200, masakra, 200W to starcza na 1m2. Wydaje mi się, że będziesz miał ciężko z tą uprawą, chciaż wolałbym się mylić.

Siemanko. W międzyczasie gdzieś tam pisałem, że zrezygnowałem z takiej mocy i zostało 50W COB i około 7W z żarówki. Tak więc jest zmniejszona ilość światła i temperatury przy okazji, która przy włączonym oświetleniu sięga max 27 stopni.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
No to co innego, dobrze zrobiłeś, na wegu trzymaj światło conajmniej z 50 cm nad szczytem rośliny. I tak pewnie pokażą się niedobory magnezu w 2-3 tygodniu i podczas indukcji / największego wzrostu, polecam wtedy pryskać liście siarczanem magnezu, albo jakimś cal-magiem, tak to już jest z ledami.
 

Danger131

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2020
Postów
276
Buchów
225
No to co innego, dobrze zrobiłeś, na wegu trzymaj światło conajmniej z 50 cm nad szczytem rośliny. I tak pewnie pokażą się niedobory magnezu w 2-3 tygodniu i podczas indukcji / największego wzrostu, polecam wtedy pryskać liście siarczanem magnezu, albo jakimś cal-magiem, tak to już jest z ledami.

Dziękuję za info. Zaopatrzę się w jakiś magnez chociaż najpierw będę szukał czegoś naturalnego. Założyłem, że uprawa odbędzie się bez kupnych nawozów. Chyba, że będzie już taka konieczność to nie będę męczył Marysi ;)
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Oprysk z MgSO4 nie gryzie się z życiem w glebie. Nawet growerzy którzy uprawiają organikę używają oprysku z soli gorzkiej lub CalMag'u. Jak chcesz naturalne źródło magnezu to podsyp dolomitem, tylko nie dziw się, że nie widać natychmiastowych efektów.
 

Danger131

Well-known member
Rejestracja
Kwi 4, 2020
Postów
276
Buchów
225
Oprysk z MgSO4 nie gryzie się z życiem w glebie. Nawet growerzy którzy uprawiają organikę używają oprysku z soli gorzkiej lub CalMag'u. Jak chcesz naturalne źródło magnezu to podsyp dolomitem, tylko nie dziw się, że nie widać natychmiastowych efektów.

Sól rzymska, gorzka, epsom... wszystko rozumiem to jedno i to samo? Bo rozbieżności w cenie są ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół