nasiona marihuany

Biotabs Compost Tea - moc napowietrzacza?

Wyszukiwarka Forumowa:

MorpheuS

Member
Rejestracja
Sie 16, 2012
Postów
11
Buchów
1
Witam,

Proszę o opinię osób które miały styczność z aktywowaną herbatką z biotabs.
Mianowicie, jaki miała zapach sporządzona herbatka? Śmierdzi czy pachnie to pojęcie bardzo względne, moja herbata ma zapach hmmm przekwitającej wody z jeziora, tylko tak mogę opisać ten zapach, trochę jak zapach w parku, późniejszą jesienią po deszczu.
Mam 2 napowietrzacze o wydajności ok. 4l/min, wg strony biotabs na 5l herbaty potrzeba pompy o mocy 10l/min, ja sporządzam herbatki 4l więc przeliczając, analogicznie potrzebuję 8l/min moc pompy, no i tu również jest ok, ale ten zapach herbatki można zakwestionować.
-na górze wytwarza się piana,
-używam kamieni napowietrzających,
-napowietrzam wg instrukcji 24h

Jak oceniacie ten produkt? Jak często stosujecie? Jakie efekty są po niej widoczne? Od jakiegoś czasu zaobserwowałem postępujący deficyt p lub k, nabite azotem ostro od góry, a na dole liście żółte i obumierają końcówki, żyłki pozostają zielone, po dwukrotnym podaniu herbaty w ciągu 1 tyg. deficyt nadal postępuje. Podaję także hesi super vit w celu uzupełnienia diety w makro.

Pozdrawiam!
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Siemasz. Używam jako dodatek na flo do biotabsu-według mnie za***sity produkt. Co do zapachu to sie nie wypowiem bo każdy trochę inaczej to odbiera ale że piana się robi to dobrze i tak ma być. Ja napowietrzam zawsze trochę dłużej niż 24 godziny ale nie więcej niż 36 i zawsze pod koniec tak na godz-45 min przed końcem dodaje mikoryzy. Efekt był zawsze widoczny bo rośliny w dobrej kondycji aż korzenie wychodziły górą i u mnie deficytów nie było. Wedłóg zaleceń podaje się ją jakoś w 3,4 i 5 tyg ale według mnie w normalnym 8-9 tygodniowym kwitnieniu-jak masz długo kwitnące strainy np 13 tyg to trzeba powtarzać zabieg częściej. Sam stosuję jeszcze ich BioPK na zmianę z herbatką i obserwuję krzaki. Podpieram się Bloomem i Batboostem od Guanakolong przy długim flo. Złotej recepty nie ma-zrobisz pare upraw i doświadczalnie zobaczysz co i jak bo każde grow jest trochę inne chyba że z klonów jedziesz i znasz już swoje rośliny. A i ten żur co zostaje na dnie też wlewaj do doniczek-ja porządnie wstrząsam wiadrem leję taką zmieszaną właśnie z tymi wszystkimi drobinami-tworzy się warstwa na podłożu-cokolwiek tam zostaje wchłania się przy kolejnych podlaniach. W instrukcji jest też opcja oprysku przecedzoną herbatką ale tego nie sprawdzałem i unikam oprysków na zaawansowanym flow żeby nie było lipy z pleśnią. A to że roślina wyjada i odrzuca dolne niedoświetlone liście to raczej normalne. Jak się mylę to mnie poprawcie.
 

MorpheuS

Member
Rejestracja
Sie 16, 2012
Postów
11
Buchów
1
Z podlewaniem to robię dokładnie to samo ;)
Zacząłem podlewać herbatką w 15 dniu, czyli początek 3 tygodnia, na tę chwilę dziewczyny mają 24 dni, wcześniej jechałem na biobizz i na tym etapie liście nie zółkły ;)
Nvm, myślałem właśnie że to wina niezbyt dobrze napowietrzonej herbaty, stąd moje pytania, ale nie biorę do bani, dzisiaj zajrzałem i dziewczyny niktóre wysypało zdrowo, milej dla oka ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół