nasiona marihuany

Spot na bagnach | napowietrzanie | torf

Wyszukiwarka Forumowa:

bruce_lovely

Active member
Rejestracja
Kwi 6, 2020
Postów
30
Buchów
0
Cześć!
Mam pięknego spocika na bagnach. Szykuję się do skromnego sezonu. Mój drugi out. Spot jest położony pośród bagna, na takiej polanie / wysepce.

Czy ulepienie (bo usypaniem tego nazwać nie można) kopców ze spotowej gleby (a raczej błotka) to dobry pomysł? Średnio widzi mi się tachać tam ziemię w workach pod kilka sezonów, bo momentami muszę przeskakiwać przez drzewo, a momentami się czołgam, żeby dojść na miejsce.

Glebę wzbogaciłbym obornikiem granulowanym i sypnął dolomitem (tak wiem, że się tego nie łączy, ale nie mam już innej opcji).

Czy taka gleba nie będzie zbyt zbita? Mało przepuszczajaca powietrze? Czy ta kupa błota jest w stanie wyschnąć przez miesiąc? Przecież nie mogę posadzić do tak mokrego medium.

Czy macie jakies pro tipy na takie okoliczności?
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Masz opcję dostarczenia tam keramzytu lub zrębki/gałęzi albo grubszych trocin ?To rozluźni podłoże.
Zrębka/trociny/gałęzie powinny być z drzew liściastych aby za bardzo nie zakwasiły podłoża.Najlepiej też kiedy będą przekompostowane ale nie muszą.
Masz możliwość zabrania próbki tego podłoża i wysuszenia u siebie?Wtedy byś sprawdził jak się zachowa i będzie wyglądać jak spadnie hydro.
 

bruce_lovely

Active member
Rejestracja
Kwi 6, 2020
Postów
30
Buchów
0
Mam opcję dostarczenia keramzytu, już kupiłem worek 80l. Ostatnio połaziłem trochę i zebrałem spod drzew które są na wzniesieniach tych bagien trochę próchna, które z tych drzew opadło i rozdrobniło się i wymieszałem w kopcach.

Mogę zabrać próbkę ziemi. Jak wysuszę to jak powinna się zachować? Co mi da ten eksperyment?
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Mogę zabrać próbkę ziemi. Jak wysuszę to jak powinna się zachować? Co mi da ten eksperyment?

Zobaczysz jak wygląda podłoże po przesuszeniu.Czasami robi się mega twarde aż pęka a to nie wróży nic dobrego.Wtedy właśnie przydałoby się je rozluźnić mieszając np. z tym próchnem lub inną biomasą.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół