nasiona marihuany

Mars Hydro 48 | 0,36m2 | Mój pierwszy raz... z sezonówkami Remake

Wyszukiwarka Forumowa:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Hej, zgodnie z zapowiedzią startuję z nową relacją. Zestaw bardzo podobny do poprzedniego - te same odmiany i sprzęt. Trochę za to pozmieniam w podłożu.

Zestaw uprawowy:
1. Secret Jardin Hydro Shoot 60x60x160 w szafie maskujacej
2. Mars Reflector 48 300w Indoor Led Grow Light - Mars Hydro
3. Went: Ventis Mix-FLO 125mm 220-280 / rura 125 izolowana (prawie 4m)/ Prima Klima 160/240
4. Monkey Fan 16W€“ Secret Jardin
5. Raz użyta ziemia Plagron AllMix/Batmix do 7l doniczek oraz świeża do 0,7l + Mikoryza Granulat Żarłacza + BioTabs + melasa + CalMag (Advance Nutrients) do pryskania + Green Sensation na flow i w razie czego Alga Bloom

Nasiona:
1. 2x San Fernando Lemon Kush od Sweet Seeds
2. 1x So Mango Widow od Advance Seeds
3. 1x Early Widow od Advance Seeds (kiełkuje)

Z czterech wysadzonych nasion wyszły trzy. Bliźniaki Fernando jako pierwsze. SoMango jakoś dwa dni później, ale trzeba mu było pomóc z łupiną. EW z dzień później i też miała problem z łupiną, przy próbie zdjęcia zobaczyłem, że korzeń jest przysunięty na końcówce - po jakiś trzech dniach poleciała do kosza. Dałem do kiełkowania drugie nasiono EW, ale już nie w propagatorze, a bezpośrednio w doniczce 0,7. Po 18h namaczania i czterech dniach wyszło, widać, że powinno poradzić sobie z zrzuceniem łupiny. Generalnie, kiełkowanie poszło o wiele lepiej, poprzednio musiałem coś skopać z wilgotnością podłoża i otoczenia w propagatorze.

Dzień 9
Liczony na podstawie bliźniaków (są z przodu), mango mimo opóźnienia szybko nadrobiło wzrostem (z tyłu po prawej). Pod pojemniczkiem kiełkuje EW.

Wszystkie roślinki wyrosły z easy plugów od RQS, potem zostały wsadzone do doniczek 0,7l do AllMiksa Plagronu z dosypką mikoryzy oraz podlane wodą z melasą. Podlewam co jakiś czas, ale też trochę odwlekam, trochę spryskując ziemię, gdy się robi sucho. Doniczki przejściowe i mikoryza to jedne z nowości, które wprowadzam :)



A tu kiełek Early Widow z kaskiem na łepku xD



Całe to uprawianie ma też dodatkowe dobre skutki uboczne. Dzisiaj z lubą przygotowaliśmy dwie doniczki z poziomkami oraz jedną z oregano. Na poziomkach od razu dostrzegłem niedobory potasu i fosforu - już owocują - więc Alga Bloom się przyda. Za dużo go mam, więc dobrze. A oregano, po szybkim wzroście przez dwa dni, zaczęło pokazywać niedobry azotu xD Na balkonie latają ziemiórki, a w namiocie ubiłem dwa wciornastki, które najwyraźniej zostały w ziemi po poprzedniej uprawie. Co jakiś czas łapie mnie myśl, że kto by pomyślał, że coś więcej będę wiedział na temat uprawiana roślin :D

Dobrze mieć takie hobby w tych posranych czasach :)

Nuta do uprawy:
 
Ostatnia edycja:

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Bede zagladac jak sobie radzisz- postaraj sie :) I nie feeduj kota lisciami :p
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Może spróbuję w większej doniczce na balkonie posadzić jakąś gotową trawę czy owies (wysiane ledwo odrosłe wymiatają, testowane). Do boksa nic obcego nie wkładam, już raz od pietruszki miałem tydzień wybijania ziemiórek xD
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 16

Plan treningowy w tej uprawie to 3xLST i 1xnic. Poprzednim razem za późno zacząłem giąć panny, więc starsza trójka już dzisiaj została przechylona. Niżej teraz nie będzie, bo łodyżki są długie i już twardawe. Early Widow, która ma 10 dni opóźnienia w stosunku do reszty, zostawię do swobodnego rośnięcia.
Roślinki na razie jadą na wodzie i tym, co jest w świeżym allmiksie.







I pytanie, ile mniej więcej trzymacie panny przed przesadzeniem do większych doniczek? Te mają 0,7l, korzeni od spodu jeszcze nie widać, ale wolałbym znać jakiś szacunkowy czas.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Daj jeszcze okolo tygodnia zeby bryla korzeniowa sie dobrze zawiazala. Pamietaj ze za dlugo tez nie mozna trzymac w malych doniczkach bo to skutkuje zbytnim ich splataniem.
Nie myslales o topingu tych trzech wiekszych?
 
Ostatnia edycja:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzięki za wskazówkę z czasem :) Właśnie chciałem mieć jakiś punkt zaczepienia, żeby ich nie przetrzymać, gdyby korzenie się jakoś nie objawiły.

Tak, myślałem o jakimś mocniejszym treningu, ale to tak ogólnie. Teraz odpada, bo nie chcę przedłużać wega na rekonwalescencję. Pewnie w następnym przynajmniej jedną chlasnę dla testu.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Coś mi zaczęło się wydawać, że powinny być większe, więc wziąłem się za przerzucanie do docelowych 7l. Bryła korzeniowa dobra u wszystkich trzech i przy tych doniczkach 0,7l raczej już po 15 dniach mogą być gotowe. Early Widow ma obecnie 10 dni, więc na niej zrobię test.
Do doniczek wrzuciłem po biotabsie (do pustej też). Wszystko podlałem wodą z melasą (niecała łyżeczka na litr). A, dołki podsypałem też mikoryzą w granulacie.

Dzień 20 bliźniaków Fernando i Mango / 10. Early W




I tak trochę klimatycznie:



Wstępnie planuję za pięć dni przesadzić Early W i zmienić światło na 12/12.
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
No na moje oko to coś Ci je zatrzymało ze wzrostem, może się mylę, ale jak na 20 dzień to trochę mizernie :/
Może poczekaj z tą indukcją jeszcze chwilę.

Ps. Mogłeś dać znać, że z czymś startujesz, nawet nie zauważyłem, powodzenia i będę zaglądał, mój następny grow indoor też z sezonówkami ale na nasiona feminizowane będę uderzał, chcę porobić jakieś fajne crossiki na następny sezon out..
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Mi sie wydaje ze do tego allmixa nie powinno sie startowac siewek. tym bardziej nie ladowac w niego biotabsow czy reszty tej tablicy Mendelejewa w ktora jestes uzbrojony. Kup sobie zamiast tego miernik ec/ppm
Jak zrobie upa u siebie to sam bedziesz mogl zobaczyc jaki wplyw ma ilosc papu w medium uprawowym.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Od samego początku rosną bez żadnych problemów w tych 6-cio tygodniowych ziemiach Plagronu, tylko poprzednie dwa razy od razu startowały w 7l. Tu problemem jest mała doniczka. Zresztą spójrz na najmłodszą - Early Widow, idzie ładnie. Mango jest jakoś dwa dni młodzsza od bliżniaków i u niej przychamowania aż takiego nie ma.

Tabsy poszły w zużytą ziemię. Melasę dodaję od pierwszej uprawy, na pewno nie zaszkodziła. Zresztą sporo nawozów jest na jej bazie, chociażby alga bloom, którego mam na flo. Już różne problemy przerobiłem w pierwszej uprawie xD Po drugiej uprawie wiem, że bazę mam dobrą. Teraz tylko dostosowuję różne rzeczy, z każdą kolejną uprawą będzie lepiej, chyba :D
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Poki nie zaopatrzysz sie w mierniki slowo "chyba" bedzie zatem slowem przewodnim :) Przerabialem to samemu :) Uwierz mi :)
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Dzień 24 bliźniaków Fernando i Mango / 14. Early Widow

Przeniosłem Early z małej doniczki do dużej. Dnia 14 miała już na maksa rozrośnięte korzenie... Tak więc mocno nie doceniłem prędkości ich rozwoju. No nic, przynajmniej korzeń będzie porządny xD W następnej uprawie po 10 dniach od wsadzenia do 0,7 zrobią przeskok do 7l.
Pozostałe trzy adaptują się w nowych lokacjach. Powoli idą w górę, nie wykazują niedoborów. Pewnie nad korzeniem pracują xD Dzisiaj rozrobiłem 0,3 ml CalMaga w 0,5l wody i będą nią lekko spryskiwał co jakiś czas.

Fotek nie robiłem, bo specjalnych zmian nie ma. Następny update zrobię pierwszego maja - tego dnia zmienię fotoperiod. Zgodnie z radami dam im więcej czasu na podrośnięcie na wegu.
 

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
Jak masz światło ustawione? Tylko na GROW??
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
[MENTION=89166]GruMlody[/MENTION], tak jak przy pierwszej mojej uprawie poleciłeś lecieć na obu pstryczkach włączonych, tak leci cały czas.

Panny zaczynają wyraźnie odbijać. Nie wiem, co tam w ziemi jeszcze zostało, ale dostanie do tabsa też musiało chwilę potrwać. Jeszcze tydzień wega i zobaczymy, do jakiego etapu rozwoju dojdą :)
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,215
Odznaki
5
No jestem ciekaw jak tam idą, ostatnie zdjęcia z 17.04 to początkiem maja będziesz miał co pokazać, będzie to 34 dzień weg? :oczy:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół