nasiona marihuany

[LED][89W][0,16m2] FEM:1x White Widow CBD & 1x Super Lemon Haze

Wyszukiwarka Forumowa:

ZenZone

Well-known member
Rejestracja
Kwi 20, 2020
Postów
71
Buchów
1
Może to banalne pytanie. Jeżeli producent pestek napisał, że czas do zbiorów to 8-10 tygodni, to liczymy od momentu wega, indukcji czy pojawienia się kwiatów? Wiem, że bada się trichomy, ale kiedy właśnie zacząć się przyglądać?

Od momentu rozpoczecia kwitnienia, czyli od pojawienia sie pierwszego preflowera
zacznij sie przygladac gdy ok polowa wloskow zacznie robic sie brazowa
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
WEG dzień 69, FLO 27

Jakoś idzie do przodu po ostatnich przebojach. Topy puchną, ale nie wiem czy jednak nie za wolno. Na liściach pojawiły się przebarwienia i martwię się, że zaczynają się niedobory. Patrzyłem na tabelę niedoborów, ale mam pewne wątpliwości. Co o tym sądzicie?







I jeszcze topki:



 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
WEG dzień 82, FLO 40

Jesień zagościła na dobre. Są też inne kolorki na liściach. I mam dylemat czy zbliża się powoli pora zbiorów, czy może dominują mega niedobory. Pilnuję PH wody, mimo organicznej uprawy. Podlewam dalej BioBloom 2-3 ml / 1l i Biohumusem - 3 nakrętki na 1l. Topy oblane są żywicą, widać jak odbija się w świetle. Zapach średni bym powiedział. Spodziewałem się, że będzie je**ć konkretnie.









 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
WEG dzień 105, FLO 63

Relacja z pola bitwy. Od mniej więcej tygodnia leję samą wodę z ustawionym PH. Niektóre liście się wybarwiły na fioletowo. Topy spuchły, a trichomy są przeźroczyste i jest już kilka mlecznych. Wziąłem kilka popcornów do wysuszenia i lekkiego curringu. Zapach nieziemski, nie czuć ziołem, ale jakąś cytryną i jeszcze czymś ciekawym. Na tak małą doniczkę (5,7l) to podlewanie wychodzi codziennie po ok 1-1.3 l wody. Czekam do zbiorów. Myślę, że na początku sierpnia będzie kosa.









 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
Dzisiaj ściąłem roślinę. Po sprawdzeniu, że są już trichomy brązowe wyciąłem ją w pień. Mokrego po zważeniu wyszło 480g, ale z tego pewnie zostanie 40 jak dobrze uschnie. Nie robiłem foto. Zrobię jak otrymuję i wysusze porządnie.

Teraz mam do was dwa pytania. Czy mogę suszyć niecałe 3 dni i wsadzić do słoika z bovedą? I drugie pytanie. Czy jak używam bovedy to muszę otwierać i wietrzyć słoik?
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
Po prawie 3 dniach suszenia wyszło ok. 120 g suchego. Na zdjęciu większa partia - 90 g. Reszta była już w oleju bo zapomniałem foto zrobić. Wszystko trymowałem powiedzmy sobie średnio. Miska waży 243 g jakby ktoś pytał. Topki się kleją i pachną, ale jakiegoś intensywnego smrodu nie było. Dzięki wielkie za wszystkie porady, za bogactwo wiedzy. Był taki moment, że myślałem, że już po uprawie. Ale jednak się udało.



 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Czekaj, czekaj... chcesz powiedziec, ze sciagnales 120g suchego z namiotu 0,16m2? 750g z metra kwadratowego? Coraz lepsze te wyniki krecicie!
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Czekaj, czekaj... chcesz powiedziec, ze sciagnales 120g suchego z namiotu 0,16m2? 750g z metra kwadratowego? Coraz lepsze te wyniki krecicie!

I do tego wyglądało to tak:



Coś tu chyba kolega podkolorował albo nie wysuszył dobrze.
 

Mr. Weed420

Well-known member
Rejestracja
Cze 1, 2020
Postów
270
Buchów
646
Odznaki
2
Niby w poprzednim upie naprawdę solidnie to wygląda, pod wrażeniem jestem jak ktoś 70-80g wyciąga z takiej powierzchni a tu taki wynik, jeżeli nie przeszacowany to gratki, może słaby trym trochę dał do wagi (nie krytykuje trymu bo dla mnie listki przytopowe są równie smakowitymi kąskami) :uff:. Niby 5,7L doniczka i 1 krzak i taki plon dało. :oczy: a ja ***ie się z 3 roślinami na 0,15 :bal::wed:
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Niby w poprzednim upie naprawdę solidnie to wygląda, pod wrażeniem jestem jak ktoś 70-80g wyciąga z takiej powierzchni a tu taki wynik, jeżeli nie przeszacowany to gratki, może słaby trym trochę dał do wagi (nie krytykuje trymu bo dla mnie listki przytopowe są równie smakowitymi kąskami) :uff:. Niby 5,7L doniczka i 1 krzak i taki plon dało. :oczy: a ja ***ie się z 3 roślinami na 0,15 :bal::wed:

Trym plus lodygi to tak +10%...

Risercz na szybko, z tego samego metrazu

60g

normal_20190819_183601.jpg



80g

20191026_081151.jpg



... no i 120g pana matilo2

DSC_0429.JPG
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
Wybaczcie, ale nie mam ambicji kłócić się o rekordowe wyniki. Na zdjęciu jest ok 100g bo reszta była w oleju. Prawdopodobnie nie wyschło całkowicie bo suszyłem 3 dni. Możliwe, że jest trochę mniej gram. Jeżeli kogoś uraziłem wpisem to nie bijcie. Pozdrawiam
 

matilo2

Well-known member
Rejestracja
Mar 4, 2020
Postów
92
Buchów
3
Robię korektę. Po kolejnych dwóch dniach suszenia, teraz już na dobre woda wyparowała. Ostateczny wynik, który mam to 76 g nie licząc ok 10 gram dodanych do oleju. Tak mi wyszło, tak przed chwilą to zważyłem. Nie wiem czy to dużo, czy mało. To był mój pierwszy raz.

I na koniec mam kilka przemyśleń jako świeżak, może komuś się przyda Część z nich jest oczywista:

- namiot 40x40 cm nadaje się do komfortowej uprawy jednej rośliny
- doniczka 5.7 l jest zdecydowanie za mała na pełnosezonówkę
- jeżeli robisz oświetlenie z żarówek led to trzymaj je jak najwyżej (chodzi o kąt padania)
- 1 tabletka BIOTABS wystarcza w zupełności na cały cykl jeżeli chodzi o nawożenie (+ biohumus nie zaszkodzi)
- mikoryza uniwersalna do kwiatów nie sprawiła cudów w korzeniach
- filtr węglowy zupełnie eliminuje zapachy
- przy organicznej uprawie kontroluj PH wody
- załóż growloga bo wiedza forumowiczów jest nieoceniona
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół