nasiona marihuany

Osprzęt do Ph metru.

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Mr.f

Guest
Czołem, temat tyczy się wszystkich ph metrów elektronicznych/cyfrowych, zarówno tych za 30zł jak i tych za 700zł, co po zakupie samego urządzenia jest nam niezbędne ? Rozumiem że fluidy/proszki do kalibracji ale czy to wszystko ? Istnieje jeszcze płyn do przechowywania elektrody ( lejemy go do zatyczki z sondy Ph metru ) oraz płyn do... czyszczenia tej elektrody, o ile kalibracja to rzecz wiadoma to jak wygląda sprawa z reszta ? Czyli fluidem do przechowywania oraz czyszczenia ? Czy są konieczne ? A może wystarczy sam fluid do przechowywania ? Czytałem na tej grupie fajną i pochlebną recenzję ph metru z ali za grosze który można kupic na alleg za ok 30 zł... cena tego elektronicznego ph metru jest mniejsza niż cena fluidu do czyszczenia elektrody... stąd pytanie do posiadaczy tych sprzętów... co można sobie z tej listy zakupowej darować booo sam ph metr 30 zł, więc chyba dziwnie bedzie wydać 70 zł na czyszczenie i przechowanie ? Facet z recenzji takiego taniego sprzętu mówi że rok śmiga bez kalibracji i działa... nawet gdyby taki ph metr miał działać tylko rok to moim zdaniem bardzo opłacalny zakup bo zwykła sonda/ elektroda z drogich i markowych sprzętów potrafi kosztować 2 lub 3 raxy tyle co ten tani ph metr a gwarancji na taką sondę mamy rok... więc ? Co jest niezbędne a co można pominąć ? Ja osobiście myślę o pominięciu fluidu do czyszczenia... a Wy jak sadzicie ? Jaką macie praktykę ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół