nasiona marihuany

Cube B+ monotube

Wyszukiwarka Forumowa:

c1shroomer

Member
Rejestracja
Lut 7, 2020
Postów
13
Buchów
0
Cześć,

Na wstępie proszę o wyrozumiałość, to będzie mój pierwszy growlog :bball:




W planach średniej wielkości monotube, spawn jakiego użyje to żyto, szczepić będę kulturą Psilocybe cubensis B+

Koronawirusowy zapas żyta



Żyto wsypuje do garnka, ja używam do tego celu szybkowaru, zalewam wodą, wstawiam na kuchenkę i gotuje


W czasie gdy żyto się robi, przygotowuję sobie słoiki


Sitkuje żyto z wody i odstawiam, żeby sobie przeschło, następnie napełniam słoiki w 60-80%


Srebro i do szybkowaru na 1,5-2h, ja blokuje zaworek roboczy, tak żeby para leciala z zaworu bezpieczenstwa, uzyskując tym wyższe cisnienie, które potrzebne jest do sterylizacji (chyba działa)


Słoiki po saunie idą się chłodzić


Żywa kultura na miodzie


Przez tego koronawirusa, boję się iść do apteki po nowe igły, dlatego używam starej wysterylizowanej 20 minut w szybkowarze :freak2:


Po zaszczepieniu słoiki lądują w worku, i na szafę.



Jak w słojach zacznię się coś dziać to zrobię update, swoją drogą to muszę sobie ogarnąć klawiaturę z polskimi znakami, bo kopiowanie literek z wikipedii jest pewnie głupie i czasochłonne, dobrze że mam dużo czasu podczas kwarantanny :jprd:

Z fartem grzybowe ziomeczki!
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
Siemasz... powodzenia i obfitości... ale z tym żytem poleciałeś trochę... wystarczy 24h moczenia i sterylizacja 1h (przy objętości Twoich słoików)...
B+ są spoko, nie robią problemów :tiphat:

Ps. Dodatkowo cieszy fakt, że grzybiarzy coraz więcej...
 

c1shroomer

Member
Rejestracja
Lut 7, 2020
Postów
13
Buchów
0
Tak jak mowisz B+ to bardzo wdzięczne i niezbyt wymagajace cubensisy, są ze mną od początku grzybowej przygody i nigdy mnie nie zawiodly. Za jakis czas, zrobie jeszcze fotorelacje z APE.

Co do żyta, ja wole potrzymac troche dluzej w szybkowarze i nie ryzykowac, cisnienie w moim szybkowarze, nawet po zablokowaniu jednego z zaworow, dalej nie przekracza 15 Psi, ktore jest wymagane do poprawnej sterylizacji a to wydluza caly proces :getting-stoned:


Z fartem!
 

Niewidek

Member
Rejestracja
Kwi 8, 2020
Postów
15
Buchów
0
Igłę od strzykawki lepiej będzie opalić tj. zanurzyć w alkoholu i podpalić ( w zakładach mikrobilogii eter z alkholem, używa się tego najczęściej do głaszczek). Ogólnie jak robisz posiew na podłożę rób to w obrębie do 15 cm od włączonego palnika gazowego - jako imitację palnika bunsena ( jak miałem mikrobiologię to doktorantka mówiła że do 15 cm od palnika powietrze jest jałowe)
 

c1shroomer

Member
Rejestracja
Lut 7, 2020
Postów
13
Buchów
0
Igle tak jak mowisz, mozna sterylizowac ogniem przed zaszczepieniem, a nawet jest to wskazane by uniknac zakazen, uzywam w tym celu palnika alkoholowego. Do pracy z agarem i wysterylizowanym podlozem uzywam SAB, palnik trzymam poza pojemnikiem.




Sloiki najszybciej sie nie kolonizuja, ale cos tam zaczyna obrastac.



Dzieki za zainteresowanie tematem i z fartem!
 

Niewidek

Member
Rejestracja
Kwi 8, 2020
Postów
15
Buchów
0
To o czym piszesz to wyżarzanie - jak masz igły mikrobiologiczne lub ezy to one są rozgrzewane do czerwoności, Opalanie to maczanie w alkoholu i podpalanie. Jak dezynfekujesz swoje miejsce pracy? Dużo masz zakażeń ?
 

c1shroomer

Member
Rejestracja
Lut 7, 2020
Postów
13
Buchów
0
Heh, aż takiego fachowego słownictwa nie znam :study:, opiszę proces jak przygotowuje swoje miejsce pracy:
Stawiam SAB na czystym stole, wycieram wnętrze SAB i powierzchnie stołu alkoholem (ISO 70 % odkaża lepiej, niż 90%), kładę na stole wszystkie rzeczy które bedą mi potrzebne na stole, wcześniej staram się przetrzeć je wszystkie alkoholem, kłade na nich pojemnik. Spryskuje wnętrze mgiełką wody, zapalam palnik alkoholowy blisko krawędzi SAB (na zewnątrz), i w rękawiczkach robie co mam zrobić w środku.

Całość polega na tym, żeby w środku nie było żadnego ruchu powietrza, dlatego właśnie Glove Boxy nie nadają się do takich rzeczy, ponieważ przyczepione rękawiczki na stałe powodują ruch powietrza. Mgiełka wody powoduje, że zanieczyszczenia z powietrza opadają na dno boxa i tam zostają, ponieważ nie wytwarzamy ruchu powietrza.

Zakażenia występują, ale bardzo rzadko, chyba nie da się przed nimi całkowicie uchronić, ludzie z komorami nadmuchowymi za pare tysięcy też mają pojedyńcze zakażenia

Z fartem! :grz:
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,136
Buchów
3,654
Odznaki
3
Siemasz... wstrząśnij lekko żytem niech się przemiesza... zdecydowanie przyspieszy to kolonizację... :tiphat:
Ps. pamiętaj o dokręceniu pokrywki na tą chwilę...
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Wiosną grzybiarze wykazują wzmożoną aktywność. Czytała Krystyna Czubówna ;) powodzenia!
Te monotuby wydają się bardzo wygodną opcją. Robiłeś jakieś próby na kukurydzy? Jak wypadają oba substraty w tym zestawieniu?

Powodzenia!
 

c1shroomer

Member
Rejestracja
Lut 7, 2020
Postów
13
Buchów
0
Monotuby to nawet bardzo wygodna opcja, pracy wiele więcej niż przy ciastkach nie ma, a jest o wiele bardziej wydajny i w zasadzie można go zrobić z każdego pudelka, nie musi to byc 60 l pudlo :mrgreen:

Co do Pop Cornu.. Jest popularny i latwo dostepny, dużo osob ma na nim sukcesy, ale... kukurydza ma duże ziarna i tendencje do latwego zanieczyszczenia. Taki sam słoik pop cornu bedzie mial tylko 1/4 do 1/3 ilosci grzybni jakie bedzie mialo zyto, czy chocby karma dla ptakow. Pamiętaj, że grzybnia kolonizuje powierzchnię ziaren. Większe ziarna oznaczają mniej ziaren na słoik, a tym samym mniej grzybni. Większe ziarna również potrzebują więcej czasu na regenerację po uszkodzeniu przez spawnowanie, pozostawiając większe okno szansy, że zarodniki zanieczyszczeń wylądują na nich i zaczną rosnąć, zanim grzybnia wyzdrowieje.

Żyto, proso czy karma dla dzikich ptakow sprawdzaja sie najlepiej. Ja uwazam, ze żyto działa niezawodnie, a jednolity rozmiar ziaren sprawia, że nawodnienie jest równomierne, posiada tez duzo skladnikow odzywczych w odroznieniu od pop cornu, ktory ma ich nie za wiele. Zyto, jest tez duzo tansze, mozna poszukac jakis ogloszen rolnikow w okolicy i kupic za naprawde male pieniadze spory worek.
Pop corn jest jednak mimo to latwiejszy w zdobyciu, bo jest w prawie kazdym sklepie. Jesli w okolicy nie masz skad zdobyc nasion ktore wymienilem, kup pop corn bo z niego tez da sie wyrosnac piekne grzybki :p

Dzięki i z fartem! :pop:
 

Rokell

Well-known member
Rejestracja
Lut 26, 2017
Postów
58
Buchów
0
Ku**a powinienem czytac uwazniej :scratch: myslalem ze ciastka robisz dlatego
 

c1shroomer

Member
Rejestracja
Lut 7, 2020
Postów
13
Buchów
0
Sloiki juz przerosly, wiec wzialem sie za przygotowanie substratu. Tutaj akurat uzylem Coco+vermiculit.



Nastepnie dokladnie wymieszalem substrat z grzybnia i dodatkowo przykrylem cienka warstwa na sam koniec.




Jak zacznie przerastac grzybnia to zrobie update, z fartem!

---------- Post Zaktualizowany 19:30 ---------- Data pierwszego postu 18:34 ----------

Bonusowo: 5 dniowe Trichocereus pachanoi :-D



 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół