nasiona marihuany

Czym są Półautomaty różnych odmian marihuany?

Wyszukiwarka Forumowa:
R

Rodzilla

Guest
Witam,
Wytłumaczy mi ktoś jak krowie na rowie czym różnią się półautomaty od odmian fotoperiod. Jestem początkującym i nie rozumiem za bardzo jak tłumaczą te półautomaty. Jak je naświetlać i jaka jest różnica przy fotoperiod czy może jest to to samo.
Chciałbym teraz zamiast automatów wybrać coś innego :)
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
Krzyżówka między automatem a sezonówką, musisz im świecić jak roślinie sezonowej na outdoor są spoko rosną duże w porównaniu do automata ale szybciej kończą żywot jak sezonówka
 
R

Rodzilla

Guest
Krzyżówka między automatem a sezonówką, musisz im świecić jak roślinie sezonowej na outdoor są spoko rosną duże w porównaniu do automata ale szybciej kończą żywot jak sezonówka

Półautomaty tak samo trzymam jak fotoperiod 16/6 na wegu i później wchodzę na 12/12 żeby zakwitła ?
 

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
Witam,
wszystko zostało niby już powiedziane, jednak na pierwszym miejscu - jako najważniejszą cechę roślin semiauto trzeba zawsze wymienić - fotoperiodyzm.

Na pozór myląca może okazać się nazwa, zawierająca w sobie człon "auto" - semiauto- pomimo tego - to nadal roślina fotoperiodyczna.

W konopnej nomenklaturze, można spotkać się z różnymi nazwami - semiauto / półauto/ fast version/ FV/ FAST/ półsezon - to wszystko określenia opisujące wynik skrzyżowania rośliny pełnosezonowej (fotoperiodycznej) z automatyczną (samokwitnącą/ z ang. autoflowering).
Jak już było wspomniane- rośliny semiauto są gotowe dużo wcześniej niż ich matki (o ile te były fotoperiodyczne), będą dużo większe niż samokwitnące szczepy - a raczej - będą miały szansę by urosnąć dużo większe niż automaty, bo wszystko oczywiście jest zależne od dostarczonych warunków rozwoju i genetyki.

Mam nadzieję, że zostało użyte wystarczająco dużo słów kluczowych, odnoszących się do zagadnienia i w przyszłości podobny wątek nie będzie musiał powstać.

#półauto
#półautomat
#półsezon
#semiauto
#fast
#fast version
#FV



Pozdrawiam.


:tiphat:
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Z tymi półautomatami i ich fotoperiodyzmem bywa różnie. Na podstawie własnych doświadczeń mogę dodać, że jedne mają w sobie więcej genów automatycznych, drugie mniej. Dam za przykład geny naszego forumowego mistrza Grzesia. Jego crossy Hindukush x Dieselberry i Purple Maroc x Dieselberry z początkiem lipca przechodziły już porządnie na flo. Z kolei odmiany również zwane półauto z genami Guerilla Gold (konkretnie Amnesia Haze x GG, Ak x GG) zaczynały kwitnąć z końcem lipca. Rośliny z genami Dieselberry wg. mnie są bardziej automatami a tym z genami Guerilla Gold bliżej do roślin sezonowych/fotoperiodycznych. Wskazuje na to również budowa roślin, struktura topów, zapach no i zależność kwitnienia od długości dnia. W moim mniemaniu w przypadku roślin z genami Dieselberry (GGS) nie są to odmiany fotoperiodyczne a bardziej automaty.
 

BLVCK HEMP WIZVRD

𝕬𝖗𝖘 𝕳𝖊&#12
Weteran
Rejestracja
Paź 21, 2013
Postów
529
Buchów
4
Odznaki
1
[MENTION=25279]harvester69[/MENTION] - czyli jeśli dobrze rozumiem, chcesz przez to powiedzieć, że rośliny z genami Dieselberry od GGS wrzucone do boksa zaindukują niezależnie od cyklu świecenia? :scratch: :scratch: :scratch:
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Jest to wielce prawdopodobne, chociaż nie miałem ich nigdy w uprawie in ani nie spotkałem się z relacją z ich uprawy w indoor. Na oucie przy fotoperiodzie ok. 18/6 zaczęły wypuszczać włochy, przy ok. 17/7 kwitły już konkretnie, nie ociągając się. Z drugiej strony idzie je klonować, co w przypadku typowych automatów jest awykonalne. Klony bardzo wcześnie pokazywały preflowery. Podejrzewam też, że w tego typu crossach może być spory rozrzut genów.
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Ja trzymałem w tamtym roku połauto od GGs pod światłem 15/9 od początku 2 tygodnie, następne 2 tygodnie 18/6 i potem out, zero problemów, a te które miałem w foljaku zgłupiały całkowicie, jak harvester69 pisze różnie bywa z tym, najlepsze są wczesne sezony te hybrydy to są dobre tylko dlatego ze szybko dochodzą moje doszły po 20 sierpnia :), ale nie da się ich trenować rosną bo rosną i muszą mieć start jak się należy .
 

Fuplew

Well-known member
Rejestracja
Kwi 2, 2020
Postów
135
Buchów
64
Gdy światło zaczyna spadać poniżej 18/6 - gdy dzień staje się krótszy przechodzą na flow
Indukcja wiadomo może trwać tydzień a czasami i 4 tygodnie
O pierwowzorach mówiło się jeszcze tak: moment przejścia na flow rozpoczyna się po 8+10tyg weg lub gdy roślina wykształci 4/5 pięter
W praktyce różnie to się sprawdzało bo różne warunki
Tak czy siak semi auto zakwitnie przy 18/6 ale o wiele później niż klasyczne auto i przeciwnie niż sezonowki, które potrzebują zmiany oświetlenia
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Jesteś pewien, że kwitną, a nie tylko pokazują preflowery?
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,600
Buchów
2,366
Odznaki
1
To prawda że zdarzały się takie które zaczęły kwitnąć przy 18/6 rozpie**** w genach no i tyle
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Nawet sami producenci piszą, że co któreś nasiono z puli półautomatów może się trafić w pełni automatyczne.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Nawet sami producenci piszą, że co któreś nasiono z puli półautomatów może się trafić w pełni automatyczne.

Producenci vs. mendel


P: AA x aa (<= sezon x automat)
F1: Aa x Aa (<= semiauto x semiauto)
F2: AA Aa Aa aa


Taka porada dla tych którzy będą namnażać po kimś półautomaty - najprawdopodobniej połowa będzie nadal semiauto, ćwierć sezonami i ćwierć automatami. O ile namnażacie F1, chyba, że producent pogonił Wam już pokolenie dalej albo kilka.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół