nasiona marihuany

Czym są Półautomaty różnych odmian marihuany?

Wyszukiwarka Forumowa:

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,602
Buchów
2,367
Odznaki
1
Nie ms sensu pomnażać dalej lepiej już zrobić własną krzyżówkę, wrzuciłem już 5 pestek z moich fastow i wszystkie okazały się automatami :zjarany: oczywiście był to półautomat zapylony półautomatem
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Nie ms sensu pomnażać dalej lepiej już zrobić własną krzyżówkę, wrzuciłem już 5 pestek z moich fastow i wszystkie okazały się automatami :zjarany: oczywiście był to półautomat zapylony półautomatem

No rozpisałem to przed chwilą, takie dziwne literki, widziałeś? :bal:

Skoro wszystkie (zalozmy, ze wiekszosc) wyszly Ci auto to musiales mieć pecha albo od***ać crossa semiauto z auto => Aa x aa, wtedy rozklad fenotypowy wygląda 1:3.
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,602
Buchów
2,367
Odznaki
1
No rozpisałem to przed chwilą, takie dziwne literki, widziałeś? :bal:

Skoro wszystkie (zalozmy, ze wiekszosc) wyszly Ci auto to musiales mieć pecha albo od***ać crossa semiauto z auto => Aa x aa, wtedy rozklad fenotypowy wygląda 1:3.

Panie profesorze tak widziałem, automaty to niebyły raczej pech
 

Saul

Well-known member
Rejestracja
Lis 9, 2019
Postów
704
Buchów
1,502
Odznaki
10
Podepnę się pod pytanie. Miałem plan skrzyżować jakieś pół auto F1 z innym pół auto F1, no outdoorze, a potem w zimę skrzyżować uzyskane nasionka jeszcze raz by za rok wysadzić już F2 i stopniowo krzyżować dalej aby uzyskać własną odmianę. Mam pytanie jak najłatwiej rozróżnić półauto od sezona? 2 pytanie, jak sprawa będzie wyglądać przy tworzeniu pokolenia S1 z ustabilizowanego półautomata, czy wtedy całe pokolenie będzie półauto, czy tak samo pojawią się automaty i sezony?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Jak odroznic sezona od semiauto? Zrobic krzyzowke testowa z homozygotą. Czy jakoś tak to szło. Google nie boli poczytaj o Mendlu i jego prawach. :)


Obojętnie czy robisz f1 czy s1, rozklad alleli będzie taki sam. Obojętnie czy skrzyżujesz Aa z tym samym Aa czy z innym to wyjdzie Ci AA : Aa : Aa : aa.

Jak chcesz otrzymać porządnego półautomata to weź sezona i skrzyżuj z automatem. :tiphat:
 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,602
Buchów
2,367
Odznaki
1
I tak dalej będzie rozpie**** w genach w taki sposób nie będzie stabilizacji za ch*j :craz:
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
BlackMen ma racje jesli robić to auto x sezon od podstaw, powielanie już zrobionych rozwali geny, jak tak zrobiłem i mam wszystko sezony auto i pafy.
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
Siema dziwnie to wszystko wychodzi ,bo nie raz slyszalem z 1 krzyżowania ze wychodzi rowniez auto i to nie malo jak i odmiany ktorego nie dochodza czyli sezony i to nie od jednej osoby ,

i esben ktory robil wczesne odmiany tak samo mi mowil z tym ze chyba pisal mi ze 1-2 na 20 roslin hehe
a co do szybkosc kwitnienia to jak cos ma w sobie geny sativy to pozniej zaindukuje - zakwitnie niz indika ,do tego patrzmy ile mamy ziemi i ile w niej azotu

w boxie jak sie indukuje robi 12/12 a jak bedzie duzo azotu to bedzie startowala z flo nawet 4-5 tyg a czym wiecej genu satiwy tym dluzej ,lub tez jest takie cos jak dojrzalosc rosliny jak roslina zarosnie ziemie wtedy sam ruszy na flo jak bedzie mniej ziemi i azot szybciej sie skonczy to szybciej pojdzie na flo .
Czesto rosliny ruszaja z flo juz na vegu jak maja odpowiednia ilosc blooma czy tam PK , tak samo z automatami na dworze mozna je szybciej sciac niz 3-4 miechy ,ale to zalezy ile im dacie medium ,bo jak af dostaje 15 l czy 20 lub w 2-3 tyg wiecej ziemi i wiecej azotu to on sam wydluza sobie vegowanie wysadzilem z 2 tysiac automatow i czym wiecej ziemi tym mniejszy plon i i dluzsze zycie byl w tym okreslonym ich niby zyciu ,co najlepsze ze ta sama odmiana stabilna og kush auto w wiadrze 20 l rosla 95 dni a w 6 l 70 dni i plon byl bardzo podobny .
Mialem fasty co kwitly na 18 /6 nie indukowaly a kwitly i to ostro , ale dostaly odemnie pk na vegu z 2 razy , wiec dziwna rozkmina wiec znowu zarcie jako rodzaj przyspieszenia flo jak najbardziej ma sens bynajmniej jak testowalem to u mnie i kolegow to tak bylo mowa tylko o organicznej uprawie , ja zawsze myslalem ze fasty maja zawsze szansy byc auto i sezonem jak to pokazal zulisco w krzyzowaniu fast x fast

jak widać prawo prawem a natura natura hehe

od ggs nie raz slyszalem ze sa automaty i nie jest ich malo ,jak i duzo nie dochodzi bo jest sezonem

tez pytanie czy jest roznica miedzy crosem auto x sezon ,lub sezon x auto czy nie ma ? ja sie nie znam na prawie bo je pie***le ,ale swoje w zyciu robilem, widzialem i wychodzilo jak pisalem wyzej hehe pozdro experci
 
Ostatnia edycja:

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,602
Buchów
2,367
Odznaki
1
Stabilny automat? No ciekawe co pokolenie to inny krzak co do fastow to myślę że najlepsza opcja to f2
 

uho666

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 21, 2008
Postów
3,434
Buchów
7,959
Stabilny automat? No ciekawe co pokolenie to inny krzak co do fastow to myślę że najlepsza opcja to f2


jasne ze tak dlaczego nie , miałem og kusha auto z 60 nasion i jak ich wrzucałem zawsze na mixa po 5 -10 przez 2 lata to zawsze z kilometr mogłeś powiedzieć który to og kush był , wzrost , budowa topu ,smak i zapach zawsze każdy jeden taki sam, się smiałem ze jak klon miałem nawet fotki gdzieś ale to było z 3 lata temu albo 4 nie pamiętam
 
R

Rodzilla

Guest
Jakie pestki polecacie na in? Chciałbym coś innego niż auto :)
 

Rumcajz

je**ć system niewolniczy
Rejestracja
Lip 31, 2020
Postów
1,321
Buchów
10,124
Odznaki
7
Nie chcę robić nowego wątku, a moje pytanie w sumie się wpisuje w temat ;) Jeśli zapylę pólautomata - automatem, to czego można się spodziewać w potomstwie? Z opisu OG Kusha półauto wynika, że matka była fotoperiodyczna, a ojciec AF. Czy zapylając ponownie automatem część będzie af, czy utrwali się półauto bardziej a ewentualnie będzie szansa np. na fioletowy kolor od dawcy nasienia?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,768
Jeżeli jest pol auto to jest Aa, a automat jest aa, jezeli skrzyzujesz jexno z drugim to f1 będzie wyglądać - Aa : aa w stosunku 1:1

Możliwe że się utrwali fioletowy fenotyp, ale jak sama nazwa mowi fenotyp to geny + warunki środowiskowe.
 

Forteca

Błyskotliwy
Rejestracja
Kwi 21, 2018
Postów
532
Buchów
54
Jesli chcesz szybkiego pół auto to najlepiej zrób tak, odmiane np Critikal zapyl automatem potem popraw znów automatem, albo szybciej jak pisałeś pól auto automatem, nie pół auto x pół auto bo rozczepią się geny i będziesz miał af, sezony i pół auto, co do fioletu to loteria, warunki pogodowe to calkiem inna sprawa.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół