nasiona marihuany

61 dzień i schną liście.

Wyszukiwarka Forumowa:

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
Siema. Mam automat 61 dzień. Liście schną jeden po drugim. Koło głównego kwiata również. Ostatnio podejrzewałem, że leję za mało nawozów (0,5ml na litr - biobizz Bio Bloom), więc zmieniłem na 4ml/litr. Ale bez zmian - leci dalej suchota. Sama donica nie ma mowy o suchocie - leję jak już jest prawie sucho, przelewam całość (wyciągam jeszcze wodę z podstawki. Wilgotność ok 40%, temperatura 25-26 stopni. Trzymać to dalej?

IMG_20200401_221341.jpg
IMG_20200401_221336.jpg
IMG_20200401_221332.jpg
IMG_20200401_221120.jpg
IMG_20200401_221126.jpg
IMG_20200401_221115.jpg
IMG_20200401_221058.jpg
IMG_20200401_221049.jpg
IMG_20200401_221045.jpg
IMG_20200401_221041.jpg
IMG_20200401_221037.jpg
IMG_20200401_221033.jpg
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,229
Buchów
2,046
Odznaki
1
biobizzy potrzebuja kilku dni zeby wystartowac jak kazdy nawoz organiczny.
Roslina ma duzy deficyt PK, Magnez tez przydaloby sie jej podać. Generalnie jak na 61 dzien auto to juz lekko po gruszkach, ale juz dla siebie mozesz dociagnac do konca, tym bardziej, ze meta juz tuz tuz za rogiem. Sprawdz jeszcze koniecznie pH.
 

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
Dzięki. Deficyt PK to deficyt czego? Potasu? Dam jej dwa tygodnie jeszcze i zobaczymy co to z tego się stanie. W każdym razie bacznie obserwuję zmiany.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,997
Buchów
20,013
P - phosphorus - fosfor

K - Kalium - potas

Teraz tego juz nie rob, ale przy biobizzie na flo oprocz biobloom normalnie podaje sie nawoz na weg. Teraz umarła z głodu, tzn. wyjadła sobie wszystkie liście. Przyczyną mogłobyć też przesuszenie medium i zabicie mikroflory co objawia się tak samo.
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
Zul dobrze pisze

nie ma mowy o suchocie - leję jak już jest prawie sucho, przelewam całość (wyciągam jeszcze wodę z podstawki.

czuje że tu jest problem..ile lejesz na jaką donice i co ile?


licze ze ph wody jest ok?
polecił bym opryski z tych biobizów..wszystko po 3\4 działki co ...dzień? szybciej wchłonie a jednoczesnie karm w podlewaniu tak samo

działaj waśc bo koniec bliski :def1:


;)
 

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
Dziękuję Wam za wszystkie informacje. Człowiek się na własnych błędach uczy i będzie uczył :) Ogólnie wyszedłem z założenia, że roślinie tylko woda jest potrzebna, a pojawienie się deficytów to nienaturalnie rzadkie przypadki. I nie wiem skąd mi się takie myśli wzięły.

Czy na samych nawozach z BioBizz TryPack da się coś uzyskać? Czy na następne zabawy powinienem coś jeszcze kupić?

PH wody - kranówka odstana jakieś 3 dni, PH przed zbiciem miała ok 8 (z nawozem), zbijając starałem się zejść poniżej 7. Używam papierków lakmusowych. I na flo podlewana co jakieś 3-4 dni właśnie, gdy wierzchnia warstwa ziemi była już względnie sucha. Wlewałem ok 4 litrów wody, bo taka ilość powodowała, że woda przelewała się na podstawkę. I tak się oczytałem więc i tak robiłem.

Oprysk jak mam zrobić? Rozcieńczyć w jakiejś specyficznej ilości?
 

MarcinOCB

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2009
Postów
246
Buchów
53
Bawiłem się w papierki lakmusowe i się przejechałem. Niby pokazywały coś między pH 6-7 a jak kupiłem test kropelkowy to się okazało że było powyżej 7 i roślina zablokowana. Także polecam zainwestować kilkanaście złotych. Polecam też dolomit i trochę dorzucić do ziemi skoro uprawiasz pod LED (to mars TS?") albo jakiś calmag i aplikować co jakiś czas. Tak jak koledzy wspomnieli to Biobizza się miesza także miks z 3 butelek na flo się daje.
 

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
ile lejesz na jaką donice i co ile?

Uzupełnię wypowiedź. Donica 18 litrów. Średnio co 4 dni. Leję ponad 4 litry bo po takiej ilości przelewa się przez donicę, a wczesniej wywnioskowałem, że tak własnie ma się zdarzyć.

Bawiłem się w papierki lakmusowe i się przejechałem. Niby pokazywały coś między pH 6-7 a jak kupiłem test kropelkowy to się okazało że było powyżej 7 i roślina zablokowana. Także polecam zainwestować kilkanaście złotych. Polecam też dolomit i trochę dorzucić do ziemi skoro uprawiasz pod LED (to mars TS?") albo jakiś calmag i aplikować co jakiś czas. Tak jak koledzy wspomnieli to Biobizza się miesza także miks z 3 butelek na flo się daje.

I będzie w takim razie test kropelkowy. Uprawiam pod LED. Na następną uprawę dołożę dolomit. Calmag zakupię. O mieszaniu Biobizza nigdzie wcześniej nie przeczytałem. Dzięki!

Ogólnie skazuję to po trochu na straty, ale bacznie obserwuję. To co zauważyłem niepokojącego - zniknął zapach magii. Pachnie zwykłą trawą z pola.
 
Ostatnia edycja:

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
myślałem że za mało lejesz ale raczej jest ok

Pachnie zwykłą trawą z pola.

i to suchą ;)



polecił bym opryski z tych biobizów..wszystko po 3\4 działki co ...dzień? szybciej wchłonie a jednoczesnie karm w podlewaniu tak samo

;)

oprysk 3\4 działki wszystko (weg i flo)na raz zmieszane..oprysk jak zgaśnie lampa,zrobiłbym pare razy co dzień
do gleby po calaku wszystkiego
trzymaj ph

i patrzaj sobie co się dzieje,fote czaśnij
 

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
Przyzwyczaiłem się z innych forów o innej tematyce, że większość odpisuje "sam poszukaj" albo "było 100 razy, sam poszukaj". Tutaj aż się wstydzę, że nie zapytałem zawczasu... No ale trudno, trzeba było przetrzeć szlak :) Ogólnie czekałem aż ziemia przyschnie i wtedy podlewałem (aż się dziwiłem, że 3 butelki wchodzą, w sumie prawie 5 litrów jak patrzę na butelki), ale teraz z racji kryzysu dolewam wcześniej. Zrobiłem sobie mieszankę i robię oprysk. Tak naprawdę czekam, żeby coś stało się samo - albo nagle uschło (wtedy od razu nowy start) albo jak najszybciej zasugerowało, że NA PEWNO nic z tego nie będzie ;)

Pod nową uprawę wprowadzam następujące zmiany:
- zamiast TS600 wrzucam 3xFullSpectrum 50W na radiatorze plus bwa boostery po 20W (660nm+730nm) - ściemniane oczywiście, żebym nie usmażył
- przygotowanie pod LST (teraz taśmą musiałem "zbierać" łodygi, żeby wszystkie były pod lampą
- dobrze zaplanowane nawozy (czy ktoś mógłby poświęcić mi 5 minut i rozpisać to pod automat? Będe wdzięczny, to nie jest brak chęci w szukaniu, tylko ciężko świeżakowi to dobrać)
- nawilżacz z higrometrem, bo przy wzroście mocno skakała wilgotność.
- i cholera wie co jeszcze.

Kurna, najgorsze jest to, że w bani miałem głupie przeświadczenie, że roślina sobie na samej wodzie poradzi, a dodawanie nawozów jest dla tych, którzy walczą o każdy gram... Z reguły czytałem o popaleni nawozami, a nie ich brakach... zbiło mnie to z tropu... za mocno...
 

NoWeeder

Active member
Rejestracja
Lut 24, 2020
Postów
38
Buchów
0
Poszło dziś w kosę. Zaczęło po prostu śmierdzieć. Topów też się pozbyłem, zostawiłem z głównego kwiata. Po prostu śmierdzi wilgotną zgniłą trawą z pola i niczym innym. Jutro postaram się zakupić co trzeba pod nowy start. W weekend postaram się złożyć lampę według powyższych wytycznych, już wszystkie graty do niej mam :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół