nasiona marihuany

Box na balkon

Wyszukiwarka Forumowa:

Krzysiek1929

Member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
11
Buchów
0
Witam wszystkich jestem nowy na forum ;)
Planuje zbudować boxa na balkon, ale mam parę wątpliwości które mam nadzieję pomożecie mi rozwiązać.
Kiedyś około 5 lat temu coś tam działałem w tym temacie więc zostało mi trochę sprzętu który chciałbym wykorzystać w celu redukcji kosztow;)
Rozmiar boxa w środku planuje w 50x70
4x25 cm doniczka plus powierzchnia 20x50 cm na pozostałe akcesoria (nawilżacz który został mi z poprzedniej uprawy jest dość spory)
Problem mam z wysokością. Liczę sobie 20 cm doniczka, 25 cm wysokości ma lampa hps do której później wrócimy ok 20 cm liczę na odstęp między roślina a żarowka. Myślicie ze 60 cm wysokości na roślinę w automacie (zrobię LST) wystarczy??

Następnym problemem jest lampa hps. Kiedyś miałem pomieszcznie pod schodami 1m2 więc używałem 400w ;) tutaj będzie mniejszą powierzchnia więc planuje zakup 150w żarówki. Teraz pytanie brzmi czy jak w stara lampę włożę 150w żarówkę zamiast 400w to wszystko będzie działać czy coś jeszcze trzeba w tej lampie wymienić?

Boxa będę musiał ocieplić myślę żeby do środka włożyć styropian tylko jaka grubość? Na styropian dam koce ratownicze, chyba że ktoś ma lepszy pomysl

Do boxa wstawię jakąś farelke czy mały piecyk olejowy z termostatem ( chyba że ktoś ma lepszy pomysł?? ) żeby w przypadku zimniejszych nocy nie było dramatu w środku - zima nie planuje nic tam trzymać.
Wentylatory wpuszczające i wypuszczające powietrze kupię zwykle z castoramy

To tak na początek.
Na sobotę mam umówiona stolarnię więc wymiary boxa będę do tego czasu musiał znac ;)
Nie chciałbym robić wyższego boxa niż 125cm chociaż jeśli te kilka cm miałoby pomóc albo ułatwić to mogę tu jeszcze coś podziałać więc tutaj najbardziej zależy mi na waszej opinii oraz jak byście ogrzali tego boxa? Też wypadałoby być pewnym zanim zbuduje sobie cala szafkę
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Na balkonie boksa chcesz stawiać? Ciężko Ci będzie utrzymać stabilne warunki dla roślin. Amplituda temperatur dzień/noc może wynosić 20 stopni. Musiałbyś naprawdę dobrze to wszystko wykminić, żeby taki boks się sprawdził. Nie lepiej by Ci było postawić jakiś mini foliak na sezon, jak już się upierasz na ten balkon?
 

Krzysiek1929

Member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
11
Buchów
0
Niestety w mieszkaniu narazie nie mam możliwości, choć może za rok czy dwa się to zmieni jak. Wkoncu zrobię ten remont w sypialni ;) Mam tak pięknie ustawiony blok że na balkonie nie ma żadnego przypału stąd pomysł na balkon, myślałem żeby po prostu postawić donniczki na świeżym powietrzu, ale czytając na forum temat o uprawie w garażu gdzie temperatura jest o kilka stopni wyższa niż na zewnątrz stwierdziłem że może by tak zrobić boxa.
Mysle że 5 cm styropianu plus farelka na czas gdy hps nie będzie świecił powinny dać rade, zresztą uznałem że skoro w outdoor rośliny radzą sobie bez żadnego wspomagania to tu coś im pomogę ;)

Czy jednak bardzo się mylę?

Co do foliaka odpada tak jak zresztą donniczka na balkonie ze względu na dzieci, nie chciałbym żeby to widziały bo po co ;) a boxa zamykasz na klucz i po problemie ;)
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Owszem rośliny na outdoor sobie radzą - od połowy maja do połowy piździernika - mniej więcej. Jakąś opcją byłoby dopasowanie fotoperiodu do paujących warunków. Czyli świecenie wtedy, kiedy jest chłodno na zewnątrz - w nocy a w dzień, kiedy jest cieplej na zewnątrz, robić "noc"w boksie. z uprawą MJ mam do czynienia od długiego czasu, ale na taki projekt bym się nie porwał. Mimo wszystko powodzenia.
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Wiesz, że jak otworzysz boxa to będziesz miał latarnie na balkonie?
 

Krzysiek1929

Member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
11
Buchów
0
Wiem że będzie latarnia ;)
Co do ogrzewania to zakładałem świecenie w godzinach gdy jest chłodniej by oszczędzić na "farelce"
Planowałem świecić 18h czy 20h między godziną 20 a 14 czy 16 Potem na balkonie jest słonecznie i ciepło :) także grzebać w boxie będzie można tylko w dzień ;)
Zresztą w awaryjnych sytuacjach zawsze mogę na minutę czy dwie światło zgasic.

Mój box nie ma być całoroczny zakładam czas od połowy kwietnia do mniej więcej listopada.
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
60cm ci starczy ale musisz ciężko glebować rośliny LST
jak dasz 150w lampę do 400w zasilacza to żarówka zrobi tylko pstryk!- i po lampie. musisz mieć odpowiednie zaslanie dopasowane do poboru mocy przez lampę
pomysł wariacki. będzie czuć to po pierwsze, po drugie - latarnia chociaż z tym to już Twój problem bo sam napisałeś że balkon jest ładnie umiejscowiony.

teraz mówisz o HPS i farelce bo to zrozumiałe jeśli chodzi o pogody na zewnątrz.
a co jak przyjdzie lato, +30 w cieniu i człowiek będzie się rozpływał ? w boksie będziesz mieć spokojnie ponad 40 stopni jak nie więcej a to nie jest dobra temperatura dla panienek, tu już prościej byłoby pokusić się o jakieś żarówki LED które nie dają tyle ciepła co HPS

zamiast farelki lepiej dać matę grzejną tylko że takowej nigdy nie stosowałem u siebie i nie wiem jakie temperatury może osiągać
co z wentylacją ? też musisz coś tam ogarnąć łącznie z jakimś filtrem
pomysł mocno po***any ale kto nie ryzykuje.... :)
 

Krzysiek1929

Member
Rejestracja
Kwi 1, 2020
Postów
11
Buchów
0
Po przeczytaniu waszych komentarzy Stwierdzam że to jednak był głupi pomysł ;) nie uwzględniłem okresu upałów i zapomnaialem już że co roku latem obiecuje sobie ze w przyszłym roku kupię klimę bo w chacie jest za gorąco ;)
Dzięki za pomoc i za racjonalne argumenty ;)
Wrócę tu za jakiś czas jak obmyślę nowa strategie i mniej po***any pomysł ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół