nasiona marihuany

Plamy na liściach

Wyszukiwarka Forumowa:

Ksylitol

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2019
Postów
46
Buchów
36
Cześć, na wszystkich roślinach pojawiają się plamy. Dziewczyny maja jakieś dobre 3 tygodnie, od 2 tygodni w donicach 3l. Myślałem, że to może złe pH i nawet skalibrowalem pH metr proszkami do regulacji, ale coraz więcej tego się pojawia. Ziemia to Biobizz lightmix, leżała otwarta 3msc. W poprzednim Grow żadnych takich problemów. Rośliny po przesadzeniu do 3l donic zostały podlane tylko root mixem, tak to nic nie nawozilem bo w przyszlym tygodniu trafia do docelowych donic z biotabsem. Brak magnezu? Podlewam nieodstana kranowa.
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

Nut

Member
Rejestracja
Lis 2, 2019
Postów
18
Buchów
0
Za młode na niedobory. Obstawiam zbyt nisko umieszczona lampe albo słaba wentylację. Możliwe też że pi nocy wilgoć składa się na liściach albo sam je pryskadz woda i lampa je gotuje. Nie napisałeś nic o warunkach w boksie. Hps czy cfl.
 

Ksylitol

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2019
Postów
46
Buchów
36
Za młode na niedobory. Obstawiam zbyt nisko umieszczona lampe albo słaba wentylację. Możliwe też że pi nocy wilgoć składa się na liściach albo sam je pryskadz woda i lampa je gotuje. Nie napisałeś nic o warunkach w boksie. Hps czy cfl.

Box 0.25, hps100. Box do Wega tylko. Niesadzilem, ze przez brak wentylacji mogą być takie objawy. W boxie smiga tylko jeden mieszak plus box stoi w szafie. Miały wylecieć szybciej z niego, ale stwierdziłem ze trafia do docelowego boxa przed flo dopiero.
 

Ksylitol

Well-known member
Rejestracja
Paź 23, 2019
Postów
46
Buchów
36
Jeden liść już usycha. Wszędzie gdzie te plamy to mógłbym pokruszyć te liście.. Nie wiem czy przez to też nie zwolniły. Odpalone dwa mieszaki. Jutro je przesadzę do docelowego boxa, mam nadzieje że to pomoże..
 

Gawroniasty

New member
Rejestracja
Maj 27, 2020
Postów
1
Buchów
0
Witam serdecznie,
Jestem nowy na forum.
Chciałbym się zwrócić do Was o pomoc. Szukałem odpowiedzi na wielu forach i nawet na tym znalazłem kilka opcji. Jednak może doświadczeni koledzy będą w stanie mi pomóc.
Jest to moja pierwsza roślinka, aczkolwiek staram się jak tylko mogę.
Podlewam wodą z biohumusem (co 3 dni, lub kiedy miernik pokaże mi, że ziemia jest za sucha) , w razie zbyt wysokiego pH dodaje nawóz zakwaszający. Oświetlam grow lampą led 150w w cyklu 16/8.
Od kilku dni zaczęły pojawiać się brązowe plamy na pojedynczych liściach, przy okazji te liście żółkną.
Łodygi są lekko czerwone z wierzchu, ale w sumie na wszystkich liściach.
Czy może to być przez to że Podlewam tylko mieszanką z biohumusem? Może powinienem zwykłą wodą?
Poniżej zdjęcia.

Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem w uprawie, jednak pieszcze jak tylko potrafię :)
Roślina z pestki po Criticalu
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół