nasiona marihuany

pomocy !!!!

Wyszukiwarka Forumowa:
Rejestracja
Lut 18, 2020
Postów
14
Buchów
1
witam czy jest mi wstanie ktos podpowiedziec co to takiego moze sie dziac z pannami? maja 14 dni i dostaly wszystko od biotabsa pelen zestaw 5dni temu i na wszystkich jest to samo

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Paradox47

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2020
Postów
53
Buchów
0
Nie za szybko na pokarm dla roślin jeśli mają 14 dni a ty 5 dni temu im zaczeles podawać pożywkę , po drugie wgląda zdrowo więc następnym razem sama wodą i obserwuj , jak wilgotność temperatura ?
 

Buzz Astral

The Weed Ranger
Weteran
Rejestracja
Mar 23, 2018
Postów
1,336
Buchów
3,315
Odznaki
10
Jak dla mnie to trochę za sucho ma ta dziewczynka.
 

Paradox47

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2020
Postów
53
Buchów
0
Wydaje mi się że jak by miała za suche to liście wyginały by się do światła a nie w dół , co ile podlewasz i jakimi dawkami
 
Rejestracja
Lut 18, 2020
Postów
14
Buchów
1
za szybko napewno nie dostały nawozów bo sam producent pisze żeby pod „szczepke „ bądź „sadzonkę „ w***ac wszystko od biotavsa cały zestaw. Zdrowo nie wyglądają. Wydaje mi się ze za sucho nie maja bo przed wczoraj podlane litrem wody (bez sprawdzania pH i etc bo tak zaleca producent boitabs ) dziś jest jeszcze gorzej z nimi mianowicie chodzi mi ote plamy rozrzedzającej się na cała roślinę od środka liści

---------- Post Zaktualizowany 11:32 ---------- Data pierwszego postu 11:31 ----------



---------- Post Zaktualizowany 11:36 ---------- Data pierwszego postu 11:32 ----------

Dodam ze wilgotność maja na poziomie 50% i temperatura 24-26 stopni . Nawilżacz nie działa bo jak chodził to ta roślinka opadała w dół . Dodam tez ze nie dzisiaj się to tylko na jednej roślinne ( te plamy i lekko pokarbowane liście ) tylko na prawie wszystkich
 

Paradox47

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2020
Postów
53
Buchów
0
To sa młode roślinki nie podlewaj po litrze a po 200 ml moja roślina ma 27 dni i leje po 400 ml , przesusz ja trochę odstaw pożywki i obserwuj , a co do nawilżacza to ustaw go by się włączał raz na poltoraj godziny na 15 min a będzie ok

---------- Post Zaktualizowany 19:01 ---------- Data pierwszego postu 16:09 ----------

A i jeszcze jedno pytanie jaka ziemia i z czym ?
 
Rejestracja
Lut 18, 2020
Postów
14
Buchów
1
Jak mam ziomeczku odstawić pożywki jak wszystko siedzi w ziemi ? Czytaj ze zrozumieniem co tam napisałem . Powiem tak napewno nie stała im się krzywda jak jednorazowo dostały 1 l . Nie jestem laikiem ale pierwszy raz jadę organike i być może popełniłem jakiś kardynalny błąd o którym nie wiem. Ziemia wysokiej klasy bio biz bodajże . Wszystko wysokiej klasy i zgodnie z zaleceniami producenta nie czaje gdzie zrobiłem błąd
 

Paradox47

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2020
Postów
53
Buchów
0
Nie wiem może mogłeś te pożywki dać w momencie przesadzania w dużą donice wiem że producent radzi. Ja według jego rad straciłem 2 rośliny bo się popaliy . Za dużo nawozu więc może. Tu tkwi problem ale to tylko przypuszczenia .
 
Rejestracja
Lut 18, 2020
Postów
14
Buchów
1
No właśnie jak przesądzałem do docelowych mniej więcej w 10dniu życia zapodałem biotabsy i cała resztę od biotabsa. I mam wrażenie ze je właśnie pali. Stosujesz jeszcze biotabsy ? Jak tak to kiedy to aplikujesz
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
Bzdura z tym paleniem przez Biotabs. 18 trzydniowych siewek posadzonych do donic z tabletami i całą resztą i nic się nie dzieje. Poprzedni projekt tez na Biotabs i tez zero jakichkolwiek problemów Tak więc to raczej błędny trop.
 

Śmigacz

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 8, 2015
Postów
668
Buchów
759
Podlewaj częściej a mniej.
Może korzeń ma problem przebić sie przez doniczke torfową.
 

Paradox47

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2020
Postów
53
Buchów
0
Teraz już nie , ale gdy stosowałem zawsze aplikowałem przy przesadzeniu około 15 dnia , iż w pierwszych dniach zawsze lałem sama wodę z odpowiednim pH ponieważ byłem zdania że przez to 15 dni roślina pobiera nawóz z ziemi i było to dla niej wystarczające bo nigdy nie miałem problemu , tak samo z wodą nie. Słuchałem producennta że litr bo wiem że roślince w tak młodym wieku starczy podlanie dawka około 200 ml . I nie było nigdy problemu . Może kolega wyżej ma rację że zły trop . Wiem że ja nie pokusił bym się na lanie litra 14 dniowemu pomidorkowi
I nie wiem. Bo nie wspomniałeś masz perlit w ziemi bo właśnie może korzenie stanęły w miejscu ?
 
Rejestracja
Lut 18, 2020
Postów
14
Buchów
1
nawet gdy jeszcze z nimi było wszystko w porządku to wiedziałem ze następnym razem nie podleje jednym litrem , zrobiłem tak bo chciałem zrobić tak jak nakazuje producent ( uznałem ze producent ma świadomość tego ze ktoś kto będzie przesadzał do docelowych to nie będzie to później niż 14 dni - tak na zdrowy rozum ) Właśnie z godzinę temu doszło do mnie ze chyba jednak powinien słuchać głosu zorozssadku i regulować im pH - wydaje mi się ze jeszcze korzenie siedziały w tych torfowych doniczkach i jest to skutek złego pH

---------- Post Zaktualizowany 16:42 ---------- Data pierwszego postu 16:34 ----------

Perlit chyba był w ziemi - sam nie dosypywalem
 

Paradox47

Well-known member
Rejestracja
Lut 16, 2020
Postów
53
Buchów
0
Zawsze dodawaj perlit zagadka rozwiązana korzenie nie mają jak się przebijać bo ziemia nie Jet zbytnio napowietrzona pulchna . I po podlaniu zbija się strasznie
Jeśli masz ziemię kup perlit wymieszaj w stosunku 2/5 ukorzeniaacz i do zniw ;)
 

szalony_baklazan

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 14, 2012
Postów
671
Buchów
529
Odznaki
2
nawet gdy jeszcze z nimi było wszystko w porządku to wiedziałem ze następnym razem nie podleje jednym litrem , zrobiłem tak bo chciałem zrobić tak jak nakazuje producent ( uznałem ze producent ma świadomość tego ze ktoś kto będzie przesadzał do docelowych to nie będzie to później niż 14 dni - tak na zdrowy rozum ) Właśnie z godzinę temu doszło do mnie ze chyba jednak powinien słuchać głosu zorozssadku i regulować im pH - wydaje mi się ze jeszcze korzenie siedziały w tych torfowych doniczkach i jest to skutek złego pH

---------- Post Zaktualizowany 16:42 ---------- Data pierwszego postu 16:34 ----------

Perlit chyba był w ziemi - sam nie dosypywalem

Chłopie ogarnij się :D

Sadzisz na Biotabsach wiec jedyne co musisz zrobić to lać odstaną wodę i nie musisz się przejmować pH. Co do ilości przy podlewaniu ja się nie pier***ę i leje litr wody na doniczkę 6l. Ale nie robię tego codziennie. Następne podlanie jak doniczka zrobi się lekka, wiec lekko i ponad tydzień czekam do następnego podlania. I nic się roślinom nie dzieje. I tak też polecam robić.

A co do samego krzaka to ja bym się nie przejmował na razie tymi plamami. Poczekaj kilka dni i sprawdzaj czy pojawiają się na innych liściach. Jeśli zaczną się pojawiać to wtedy się martw.

Na koniec jeszcze pytanie. W jakiej dokładnie ziemi posadziłeś? Zaleca się używanie mieszanek light przy Biotabsach.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół