nasiona marihuany

Luźne pytania o lampe led

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Mr.f

Guest
Cześć, jak w tytule, mam kilka pytań odnośnie tego sprzętu i bede pytał w punktach :
1- lepiej zainwestować w cfl 250w dual czy lampę phytolite naked 60w?
2- Czy taki led 60w jest odpowiednikiem cfl 250w ?
3- czemu niektóre lampy led świeca na czerwono lub niebiesko a np taki phytolite naked świeci zwykłym jasnym światłem a w opisie pisze że jest na obie fazy czyli wzrost i kwitnienie.
4- czy lampa którą biorę za przykład czyli Phytolite Lampa LED Naked
COB 60w to dobra lampa w cenie do 450 zł i jaki był by jej odpowiednik jesli chodzi o hps'a.
5- a może są lampy na znanym chińskim portalu aukcyjnym w dobrej cenie i dobre jakościowo które są sprawdzone i które warto kupić ?
Nie chcę rad typu " lepiej samemu polutuj bo wcale dużo taniej to nie wychodzi, chyba że macie inne propozycje taniej i sprawdzonej lampki led ? Zaznaczam sprawdzonej, bez topienia hajsu bo czesto jest tak że jak chcemy oszczędzić to ostatecznie tracimy.
Jeśli jeszcze coś mi wpadnie do głowy to bede dopisywał w tym wątku.
 
Ostatnia edycja:

KajmanNoNWO

Well-known member
Rejestracja
Lip 3, 2012
Postów
414
Buchów
170
Witam

1. Znajdź i przejrzyj relacje z tymi lampami wyciągnij własne wnioski.

2. Nie podałeś na jakim metrażu będzie uprawa, nie miałem tych światełek więc nie wiem.

3. Kolor światełka zależny jest od zastosowanych tam diód.

4. Jak dołożysz parę PLN to złożysz zestaw hps 250w bez odbłyśnika.

5. Uwierz że jednak wychodzi taniej to lutowanie. MarsHydro są tu z nimi relacje na forum wszystko da się znaleźć .
 
M

Mr.f

Guest
Już kiedyś próbowałem mieć własnego pomidorka i nigdy mi nie wyszło więc jeśli w przyszłości znowu bym próbował to było by to na jedną roślinkę wiec przyjmijmy 40x40cm i jak najniższy koszt, co do hydro mars... w sklepie taka lampa kosztuje ok 600zł natomiast od naszych skośnookich kumpli można ją kupić za ok 340zł, czy to jest ta sama lampa ? Te same diody ? Warto ściągać z Chin albo z magazynu z Niemiec i czy w obecnych czasach taki zakup jest bezpieczny ? Jesli chodzi o hps'a to pytanie było teoretyczne gdyż to by była dla mnie i mojego kartonu zbyt wysoka moc i temperatura.
 
Ostatnia edycja:

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Caly swiat jest obecnie wyprodukowany w chinach. Myslisz ze Mars Hydro gdzie produkuje swoje panele? Omijaj posrednikow i zamawiaj z chin.
 
M

Mr.f

Guest
Teraz pytanie o diody... które najlepsze ? Widzę że jedne diody wymagają chłodzenia jak w lampie phytolite naked 60/120w a inne diody nie wymagają chłodzenia i są bezgłośne jak w przypadku lampy hydromars ts600 100w która na ali kosztuje 330zł... taka cena kusi, zauważyłem że niektóre panele led sa bardzo głośne... czasami czytam o ponad 40db... czy to znaczy że lampka typu ts600 o mocy 100w jest do dupy ? I teraz pytanie ostatecznie... gdybyście mieli 450zł i wybór : sklep w okolicy i lampa phytolite naked 60w LED Cree 3000K za 430zł lub ściągać z ali bezgłośny hydromars ts600 100w na diodach epistar (hi-led) za 330zł to co byście wybrali ? A może jednak cfl 250w ? Czemu w moich propozycjach nie ma lamp za 1500zł ? Bo nie mam warunków ani potrzeb ani finansu na takie wielkie projekty, kartonowy projekt typy 40x40 lub 50x50 w zupełności by mi wystarczył.

---------- Post Zaktualizowany 13:17 ---------- Data pierwszego postu 13:07 ----------

Zamawiałem 2 lata temu lampkę rowerową z ali, była to podróbka solarstorm na 3 diodach i były to stracone pieniążki, barwa światła podchodzila pod lekki błękit co było bardzo nie naturalnym światłem w nocy dla rowerzysty, nie wspomne o tym ze akumukator zaczął tracic moc już po 5 cyklu ładowania... ostatecznie po 2 miesiącach moja lampka z 6h trzymała już tylko niecałe 2h i ten kolor świtła... jezusku. Tak wiec niby wszystko w z Chin ale jednak czasami widać i czuć róznice, jesli bym sie skusił w przyszłości na lampkę led to nie chciałbym utopić tych kilku stów...
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Bierz Marsa, pod tym nakedem średnio rosną, sam się zastanawiam nad kupnem Marsa. Box 40x40x120 to wydatki rzedu 200pln, lampa 330pln, do tego wyciagajacy wentylator i mieszający, w następnym miesiącu możesz jeszcze dokupić filtr węglowy. Wydatki zwrócą się po pierwszym grow. ;)
 

duchu

Well-known member
Rejestracja
Lis 4, 2016
Postów
224
Buchów
0
marsy robia dobra robe na tym forum, na ali express looknij
 
M

Mr.f

Guest
A co myślicie o żarówkach led grow ? O mocy deklarowanej 54w, realny pobór to 18w i cena 155zł i zakup dwóch takich żarówek? Lub są inne ledy na ali warte uwagi ? Oczywiście w budżecie do 350zł ? Czy moze nie kombinować i pozostać przy marshydro ?
 

Rafson

Member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
5
Buchów
0
A co myślicie o żarówkach led grow ? O mocy deklarowanej 54w, realny pobór to 18w i cena 155zł i zakup dwóch takich żarówek? Lub są inne ledy na ali warte uwagi ? Oczywiście w budżecie do 350zł ? Czy moze nie kombinować i pozostać przy marshydro ?

Ja właśnie też zastanawiam się nad ledami, ale myślę o takim panelu Co o tym myślicie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Tu masz 45W za 275, w Marsie masz 99W za 330. :)

p.s. nie wrzucamy linków do sklepów - wystarczy podać model/nazwę lampy.
 
M

Mr.f

Guest
Głośność... uuuu w takim razie było by mi z nią niepodrodze...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół