nasiona marihuany

Kącik piwowara.

Wyszukiwarka Forumowa:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Siema, jako że na forum coraz więcej amatorów piwowarstwa postanowiłem założyć osobny wątek w którym będziemy chwalić się naszymi poczynaniami. :aa:


Pierwsze swoje piwko warzyłem jakieś 3 tygodnie temu. Jest to pszeniczne "prawdziwe" 12blg.
Wczoraj trafiło do butelek. Pierwotnie miało być 20l piwa, czyli 40 butelek, ale jako amator popełniłem błąd i przy wysładzaniu użyłem zbyt małej ilości wody. Finalnie wyszły 33 butelki. Teraz leżakują sobie w chłodnym miejscu i za jakieś 10 dni mam zamiar robić pierwsze testy. :p


Tak mniej więcej wyglądał proces warzenia. Niestety nie wszystko udokumentowałem.

Zacieranie:

W międzyczasie wykonałem próbę jodową.





Wysładzanie:




Chmielenie:



Po tym procesie odfiltrowałem chmieliny. Wystudziłem brzeczke do 20 stopni i dodałem wcześnie uwodnione drożdże. Po dobie od dodania drożdży zaczęła się fermentacja burzliwa, która w moim przypadku trwała 9 dni, a następnie fermentacja cicha - 7 dni.


Tutaj foto z początku fermentacji burzliwej:




Po 7 dniach fermentacji cichej przelałem piwo do butelek i zakapslowałem. Zaczął się proces leżakowania.







Dzień przed rozlaniem pszenicznego do butelek w podobny sposób warzyłem Australian IPA 12 blg.










Tutaj znowu popełniłem błąd przy wysładzaniu i dałem za mało wody... Zamiast 10 l piwa jest 8...
Nie wiem w czym problem, bo dałem 2l wody więcej niż w instrukcji... Może problem leży w zbyt dużej temp podczas gotowania ? Przez co większa ilość wody odparowała. ;) Następnym razem wezmę to pod uwagę. :D




Teraz kolej na was. :troll:
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Zamiast 10 l piwa jest 8..
A te 8L jaki ma ekstrakt?

---------- Post Zaktualizowany 18:48 ---------- Data pierwszego postu 18:45 ----------

I jeszcze jedno - po zabutelkowaniu musi się nagazować. Trwa to zazwyczaj 7-14 dni i proces ten najlepiej żeby następował w temperaturze pokojowej lub zbliżonej. Dopiero potem można mówić o leżakowaniu w chłodnym miejscu.. w takim też się nagazuje ale będzie potrzebować więcej czasu
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
A te 8L jaki ma ekstrakt?

---------- Post Zaktualizowany 18:48 ---------- Data pierwszego postu 18:45 ----------

I jeszcze jedno - po zabutelkowaniu musi się nagazować. Trwa to zazwyczaj 7-14 dni i proces ten najlepiej żeby następował w temperaturze pokojowej lub zbliżonej. Dopiero potem można mówić o leżakowaniu w chłodnym miejscu.. w takim też się nagazuje ale będzie potrzebować więcej czasu

16 blg. Widzisz, ta instrukcja znowu mnie zrobiła w chu*a, tam jest napisane, że po 10 dniach będzie gotowe do spożycia. :p
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Czyli wyszło Ci za mocne bo receptura na 12 blg. powinieneś dolać wody mineralnej lub przegotowanej.
V=(V1(blg1 - blg2))/blg2
gdzie blg 2 to blg docelowe, blg1 to to co Ci wyszło. V1 to ilość piwa która Ci wyszła. Zatem 2.67 litra i miałbyś przeszło 10l o ekstrakcie 12.
Nie sugeruj się ilością wody z instrukcji. Użyj do wysładzanie tyle żeby odebrać ilość brzeczki z uwzględnieniem odparowania i strat w filtracji. Blg tego co odbierzesz powinno być 1.5-2blg niższe niż docelowe (po odparowaniu ekstrakt wzrośnie). To tak w skrócie :)
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Ciagle sie za to zabieram i jakoś nie umie.
Cholera piłem juz kilka razy takie domowe piwko mi było pyszne.
Graty panowie!
ale bym walnał takie zimne....
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Czyli wyszło Ci za mocne bo receptura na 12 blg. powinieneś dolać wody mineralnej lub przegotowanej.
V=(V1(blg1 - blg2))/blg2
gdzie blg 2 to blg docelowe, blg1 to to co Ci wyszło. V1 to ilość piwa która Ci wyszła. Zatem 2.67 litra i miałbyś przeszło 10l o ekstrakcie 12.
Nie sugeruj się ilością wody z instrukcji. Użyj do wysładzanie tyle żeby odebrać ilość brzeczki z uwzględnieniem odparowania i strat w filtracji. Blg tego co odbierzesz powinno być 1.5-2blg niższe niż docelowe (po odparowaniu ekstrakt wzrośnie). To tak w skrócie :)

Mogę dolać tej wody teraz gdy rozpoczęła się fermentacja ?
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Czyli wyszło Ci za mocne bo receptura na 12 blg. powinieneś dolać wody mineralnej lub przegotowanej.
V=(V1(blg1 - blg2))/blg2
gdzie blg 2 to blg docelowe, blg1 to to co Ci wyszło. V1 to ilość piwa która Ci wyszła. Zatem 2.67 litra i miałbyś przeszło 10l o ekstrakcie 12.
Nie sugeruj się ilością wody z instrukcji. Użyj do wysładzanie tyle żeby odebrać ilość brzeczki z uwzględnieniem odparowania i strat w filtracji. Blg tego co odbierzesz powinno być 1.5-2blg niższe niż docelowe (po odparowaniu ekstrakt wzrośnie). To tak w skrócie :)

Janusz piwowarstwa :)
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Nie jest to wskazane raczej. To spory dodatek. Teraz bym zostawił jak jest. Będzie mocniejsze piwo ;)
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Nie jest to wskazane raczej. To spory dodatek. Teraz bym zostawił jak jest. Będzie mocniejsze piwo ;)

W takim razie zostawiam jak jest, najwyżej będzie mózgo***. :D
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Janusz piwowarstwa :)

Jakieś konstruktywne uzasadnienie gdzie tu januszowanie?
Oczywiście najlepiej starać się celować w punkt ale w domowych warunkach zależy to od wielu czynników i to jest jak najbardziej dopuszczalne.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Nie no ja sie nie znam. Najlepsze piwo to dla mnie Harnaś.
 

moskit

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 31, 2014
Postów
674
Buchów
1,014
Odznaki
2
Warzylem kiedyś weizena i wyszło pysze, ale to piwo ma jedną wadę im dłużej leżakuje tym jest gorsze w smaku.
Pozdro
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,079
Buchów
5,502
Odznaki
3
Wczoraj zrobiłem piwko owocowe 12blg, Miało być 10l, jest trochę ponad 13l :p
Sok podniósł blg i jest git.




Australian IPA powoli kończy burzliwą, na dniach przeleje na cichą.

A tutaj nie mogłem się powstrzymać i wypiłem jedno pszeniczne. Dobre wyszło! :bro:

 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Co to za piwko z sokiem?
Receptura zakładała taki balling z sokiem czy bez? Na zdrowko!
I ja niedługo cos powrzucam ;)

---------- Post Zaktualizowany 12:26 ---------- Data pierwszego postu 12:24 ----------

Jest satysfakcja, co? ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół