nasiona marihuany

Kącik piwowara.

Wyszukiwarka Forumowa:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Niektórzy zaczynają od brewkitu ale osobiście myślę że najlepiej ogarnąć sobie zacieranie. Ja tam mam zabawę i satysfakcję z całego procesu bez półśrodków :)
Zrób sobie takie piwo które najchętniej byś wypił i ktore nie potrzebuje leżakowania.
Homebeer, homebrewing, browamator. Ja głównie na tych patrzę co mi trzeba :) homebrewing ma fajne receptury i gotowe zestawy surowców - warte uwagi na początek
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Ja się zabieram do piwa z ekstraktów, ale ch*j mi nie przysłał jeszcze drożdży. Dam znać co z tego wyjdzie. Pewnie będzie okrutnik, bo wybredny chu*ek coś ostatnio jestem. :D

Vega, kiedy jakiego kwasa uwarzysz? Zrób coś na nadchodzące upały.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Australian IPA i "Owocowe" przelane na cichą 2 tygodnie temu, sprawdziłem gęstość IPA i nadal jest to 6blg... Także dam mu jeszcze czas, żałuje tylko, że nie zrobiłem foto, bo kolor wymiata. W smaku też jest całkiem spoko, na początku wjeżdża mocna goryczka.
Teraz troche obawiam się tej goryczki w Northeast IPA które warzyłem ostatnio, bo do***ałem tam od siebie z 30g chmielu Perle. :D
Mam nadzieje, że po fermentacji nie będzie tak źle.

Owocowe jest bardzo gładkie, ma delikatny zapach winogron.








do następnego
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
[MENTION=82199]CUBE[/MENTION] wal od razu z zacierania, ze dwa razy potem dawaj jakiegoś pilznera z dekokcją na początku dwuwarowa potem cztero, znajdż kogoś do pomocy i będziesz robił od razy 3 rzuty w jednym zacieraniu, tak że jedno zaczynasz filtrować, wstawiasz następne na chmielenie, potem jak to z filtrowania dajesz do chmielenia to już zaczynasz zacierać trzecią partię i w ciągu jednej nocy masz 3 warki. Znajdż program do robienie etykiet w necie i wydrukuj-ja za***ałem kiedyś ze swoją mordą to do tej pory mam szacun na pueblo. Pamiętaj o myciu wszystkiego i odkażaniu bo chwila nieuwagi i na brzecce masz film z bakterii i do wy***ania bro. Jak mieszkasz w domku czy na wsi to kup sobie taboret gazowy bo na kuchence to trochę trwa gotowanie tego. Zarejestruj się na piwo.org i oglądaj blog Kopyra jak jeszcze to prowadzi a dowiesz się wszystkiego praktycznie.
Jak chcesz pierwszego browara szybko skosztować zacieraj przeniczne, tylko nagazuj odpowiednio żeby mieściło się w stylu i po 2 tyg. można łojć. Nigdy nie dawaj cukry jak chcesz podnieść pie****nięcie, już lepiej użyj miodu. Ale staraj się robić piwa w danym stylu np. że przeniczne jest na upały to z tego względu nie ma dużo alko ale za to jest nagazowane, odwrotnie np. do portera. Pozdro
[MENTION=85321]spor[/MENTION] jak masz 6blg to może temperatura ci skoczyła(albo była za niska na początku) przy drugim podgrzewaniu albo wygrzewie i tera porobiły się cukry nie do przefermentowania jak nie schodzi, jak nie zejdzie to kombinował bym z tym na portera

P.s zrób na wszelki wypadek próbę jodyną na skrobie o ile nie robiłeś wcześniej

Wyślijcie Zulowi trochę gęstwy
 
Ostatnia edycja:

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
[MENTION=82199]CUBE[/MENTION] wal od razu z zacierania, ze dwa razy potem dawaj jakiegoś pilznera z dekokcją na początku dwuwarowa potem cztero, znajdż kogoś do pomocy i będziesz robił od razy 3 rzuty w jednym zacieraniu, tak że jedno zaczynasz filtrować, wstawiasz następne na chmielenie, potem jak to z filtrowania dajesz do chmielenia to już zaczynasz zacierać trzecią partię i w ciągu jednej nocy masz 3 warki. Znajdż program do robienie etykiet w necie i wydrukuj-ja za***ałem kiedyś ze swoją mordą to do tej pory mam szacun na pueblo. Pamiętaj o myciu wszystkiego i odkażaniu bo chwila nieuwagi i na brzecce masz film z bakterii i do wy***ania bro. Jak mieszkasz w domku czy na wsi to kup sobie taboret gazowy bo na kuchence to trochę trwa gotowanie tego. Zarejestruj się na piwo.org i oglądaj blog Kopyra jak jeszcze to prowadzi a dowiesz się wszystkiego praktycznie.
Jak chcesz pierwszego browara szybko skosztować zacieraj przeniczne, tylko nagazuj odpowiednio żeby mieściło się w stylu i po 2 tyg. można łojć. Nigdy nie dawaj cukry jak chcesz podnieść pie****nięcie, już lepiej użyj miodu. Ale staraj się robić piwa w danym stylu np. że przeniczne jest na upały to z tego względu nie ma dużo alko ale za to jest nagazowane, odwrotnie np. do portera. Pozdro
[MENTION=85321]spor[/MENTION] jak masz 6blg to może temperatura ci skoczyła(albo była za niska na początku) przy drugim podgrzewaniu albo wygrzewie i tera porobiły się cukry nie do przefermentowania jak nie schodzi, jak nie zejdzie to kombinował bym z tym na portera

P.s zrób na wszelki wypadek próbę jodyną na skrobie o ile nie robiłeś wcześniej

Wyślijcie Zulowi trochę gęstwy


Zobaczymy, może jeszcze zejdzie, w recepturze jest napisane, że cicha do 4 tyg. Co teraz da mi próba jodyną ? Gęstwy nie mam. :p
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
jak nie robiłeś wcześniej to będziesz to będziesz wiedział czy wszystko się zatarło i nie zostało skrobii w brzeczce
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
ssry, teraz to nic . Zejdzie ci to blg jeszcze ma czas jak nie to bez problemu butelkuj, najwyżej butle rozwali. Zacny browar z tego będzie na pewno.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
[MENTION=82199]CUBE[/MENTION] wal od razu z zacierania, ze dwa razy potem dawaj jakiegoś pilznera z dekokcją na początku dwuwarowa potem cztero, znajdż kogoś do pomocy i będziesz robił od razy 3 rzuty w jednym zacieraniu, tak że jedno zaczynasz filtrować, wstawiasz następne na chmielenie, potem jak to z filtrowania dajesz do chmielenia to już zaczynasz zacierać trzecią partię i w ciągu jednej nocy masz 3 warki. Znajdż program do robienie etykiet w necie i wydrukuj-ja za***ałem kiedyś ze swoją mordą to do tej pory mam szacun na pueblo. Pamiętaj o myciu wszystkiego i odkażaniu bo chwila nieuwagi i na brzecce masz film z bakterii i do wy***ania bro. Jak mieszkasz w domku czy na wsi to kup sobie taboret gazowy bo na kuchence to trochę trwa gotowanie tego. Zarejestruj się na piwo.org i oglądaj blog Kopyra jak jeszcze to prowadzi a dowiesz się wszystkiego praktycznie.
Jak chcesz pierwszego browara szybko skosztować zacieraj przeniczne, tylko nagazuj odpowiednio żeby mieściło się w stylu i po 2 tyg. można łojć. Nigdy nie dawaj cukry jak chcesz podnieść pie****nięcie, już lepiej użyj miodu. Ale staraj się robić piwa w danym stylu np. że przeniczne jest na upały to z tego względu nie ma dużo alko ale za to jest nagazowane, odwrotnie np. do portera. Pozdro
[MENTION=85321]spor[/MENTION] jak masz 6blg to może temperatura ci skoczyła(albo była za niska na początku) przy drugim podgrzewaniu albo wygrzewie i tera porobiły się cukry nie do przefermentowania jak nie schodzi, jak nie zejdzie to kombinował bym z tym na portera

P.s zrób na wszelki wypadek próbę jodyną na skrobie o ile nie robiłeś wcześniej

Wyślijcie Zulowi trochę gęstwy


Bedzie długi weekend to nawaze tego troche, zrobie 3 piwa pierwsze z brewkitu bo fest łatwe to jest i dwa jakies innne. Jak sie zrobi ciepło bedzie co popijać.
Kobyra ogladał juz dłuższy czas i jest przechuj koleś, jak zaciągnie łyka i zacznie opowiadac o smakach to wymiekam, ma koles wiedze i gust.
pzodro
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Yo, dzisiaj butelkowałem Australian ipa i przelałem Northeast Ipa na cichą.
Australian IPA na początku wjeżdża mocna goryczka, nawet wydaje się, że za mocna, ale później jest git. :D
Northeast z kolei podjeżdża mi mango, nawet ma podobny kolor. :p Bałem się, że będzie zbyt gorzkie, po tym jak do***ałem od siebie ok 30g chmielu Perle. Jak taki smak będzie na koniec, to się uciesze.

Tutaj Australian IPA. Ziomalka ze sklepu zgodziła się sprzedać mi skrzynki. :bro:



Te żółte to piwko owocowe, które butelkowałem wcześniej. Kusi mnie żeby spróbować. :p

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół