nasiona marihuany

Lisciasty problem

Wyszukiwarka Forumowa:

Truff

Member
Rejestracja
Mar 28, 2020
Postów
8
Buchów
0
Czesc, mam maly problem. Dla odmiany nie z brakiem informacji a z ich nadmiarem.

Posiadam 2x AF (skunk chesee/white russian) - sa to moje pierwsze roslinki, w zwiazku z tym spedzilem ostatnie kilka dni latajac po roznych forach i tematach.
I tu sie pojawia problem:

https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/104252/2.jpg
https://www.forum.haszysz.com/solarr/albums/userpics/104252/1~0.jpg
2.jpg


1~0.jpg


Liscie robia sie ciemno zielone (zaczynajac od tych od dolu), na jedym pojawiaja sie zolte plamy.

Wedlog roznych forow moze byc to:
A) Nadmiar azotu
B) Niedobor azotu
C) Problem z PH ziemii
D) wyglad moze byc spowodowany LST?

Badz tu madry i sobie teraz wybierz z czym masz problem :)

AF maja 13 dni od wyklucia, w 9 dniu podlalem je 1/4 dawki biohumusu (uniwersalny biohumus z agreecol'a)
Rozmiar Boxa: ~50x40x180cm (stara pojedyncza szafa)
Temperatura w boxie: ~28*C, 2 wentylatory (jeden nadmuchuje od spodu, drugi wyciaga z gory)
Żarówki led: 3452LM barwa 4k + 2452LM barwa 2,7k zawieszone jakies 5cm ponad roslinka. Oswietlenie 18/6.
Obie roslinki sa poddawane LST, a raczej byly raz nagiete jak do tej pory.
Donice 9l
Ziemia compo (nie pamietam dokladnie jaka) o ph 5,5-6,5,. Prosliem kasjera o ziemie bez zadnych udziwnien. Wiec to standardowa ziemia z ogrodniczego.
Wilgotnosc 40-65%
PH wody sprawdzane przed kazdym podlewaniem (do zbijania uzywam cytryny/ewentualnie zdazylo sie uzyc kwasku cytrynowego z braku cytryny).

Po nastepnym podlewaniu sprawdze ph wody wyplywajacej z doniczki.

Dzis mialem brac sie za podlewanie z biohumusem ale teraz mam zagwozdke, lac biohumus czy moze raczej zrobic delikatny flush? A moze nie robic nic i lac czysta wode?
Pomozcie robaczki, bo kazdy post mowi cos innego a szkoda roslinek :)

---------- Post Zaktualizowany 15:54 ---------- Data pierwszego postu 15:51 ----------

Ziemia compo (nie pamietam dokladnie jaka) o ph 5,5-6,5,. Prosliem kasjera o ziemie bez zadnych udziwnien. Wiec to standardowa ziemia z ogrodniczego.
+ perlit rzecz jasna, w stosunku 3/1
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
z tego co wyczytałem na forach tutaj to od ledów liście są ciemne i stosują na to opryski z CALMAGU czyli magnez chyba i calcium czyli wapń jak jestem w błędzie to ktoś mnie poprawi
pozdro
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Zanim podlejesz, podnieś donicę i sprawdź, czy jest lekka. Jak wydaje się ciężka, to daj jeszcze ziemi przeschnąć aż donica będzie lekka. Na zdjęciu wydaje się że w donicy jest błotko, dlatego piszę odnośnie podlewania. Konopia nie lubi mieć mokrej gleby.
 

Truff

Member
Rejestracja
Mar 28, 2020
Postów
8
Buchów
0
Co do opryskow to pierwsze slysze, a przekopalem juz sporo watkow. Ale poszukam w wolnej chwili, byc moze to jest to :)

Harvester, nie ma blotka. Poprostu rozgrzebalem odrobine ziemie z wierzchu zeby sprawdzic czy jest nadal wilgotna + jakosc zdjec nie powala.
Nie podlewalem tak zeby przelac donice (jeszcze nie) i staram sie raczej podlewac systemem sucho -->mokro-->sucho. Gleba jest raczej wilgotna niz mokra (srednio podlewam co drugi dzien) Ale skoro tak mowisz, to dam sobie dzis spokoj z podlewaniem i zrobie to jutro. Motyw z podnoszeniem donic dopiero wchodzi mi w nawyk :)

Pytanie tylko czy mam sie czym martwic/cos dzialac czy spokojnie czekac.
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Ja bym się tymi listkami zbytnio nie przejmował. AFy czasem mają takie mutacje i to może też być jakaś mutacja. Kolejne piętro liści wygląda ładnie. Obserwuj kolejne liście co powstają, jak coś się będzie działo to pisz na forum.
 

Truff

Member
Rejestracja
Mar 28, 2020
Postów
8
Buchów
0
AFy czasem mają takie mutacje i to może też być jakaś mutacja.
W sumie posadzilem 3 AF'y 2x chesee skunka i ten drugi (dla testu wsadzony do ziemi bez perlitu) wyglada tak:
mutant.png


Wszystkie trzy byly sadzone w jednej chwilii. Wydaje mi sie, ze nic z niej nie bedzie wiec przesadzilem chwilowo do mniejszej donicy.

I z tego co widze, white russian trzyma sie duzo lepiej niz te skunk chesee, byc moze poprostu taka odmiana?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,104
Buchów
9,705
Odznaki
10
Czy dobrze widzę w cholerę długą, cienką łodyżkę, a liście właściwie leżą na ziemi? Jeśli tak, to weż spróbuj ją zakopać i daj więcej światła. I najpierw sprawdź to pH.
 

Truff

Member
Rejestracja
Mar 28, 2020
Postów
8
Buchów
0
Czy dobrze widzę w cholerę długą, cienką łodyżkę, a liście właściwie leżą na ziemi? Jeśli tak, to weż spróbuj ją zakopać i daj więcej światła. I najpierw sprawdź to pH.
Yup, tak sie wylozyla, w porownaniu do swoich kolezanek ma jakas 1/5 wielkosci wiec watpie czy jest sens przy niej cos robic. Poza perlitem ma idealnie takie same warunki jak dwie pozostale wiec nie wiem w czym problem.

Raczej nie licze na zbior z tego malucha.

PH sprawdze jutro przy podlewaniu, niestety nie mam miernika elektrycznego ;X
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Tak więc jak widać, nie masz zbytnio czym się martwić. Tak jak kolega wyżej wspomniał podsyp ziemi temu mutancikowi pod same liście, jest duża szansa, że w późniejszym okresie będzie rozwijać się normalnie.

Jako ciekawostkę odnośnie mutacji wrzucam poniżej zdjęcie 5 dniowej rośliny. Jest to AF z nasion regularnych (nie femi) mojej produkcji. W 5 dniu życia pokazała coś na kształt preflowera (biały włosek przy czymś na kształt niedorozwiniętego listka. Roślina okazała się damką i zebrałem z niej przeciętny jak na AF plon.

 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,104
Buchów
9,705
Odznaki
10
Ja tam swoje maluchy trzymałem, niezbyt był sens kiełkować nowe zamiast nich. Coś tam wyrośnie do towarzystwa, np,. 3,5g xD
 

Truff

Member
Rejestracja
Mar 28, 2020
Postów
8
Buchów
0
Skoro tak mowicie, to tak zrobie. Na nic nie licze z tego mutancika ale zawsze moge sie milo zaskoczyc.

Harvester, nie wiem czy to u mnie tylko ale nie widze zadnego zdjecia w poscie :X

Standardowy plon? Tzn? Przyblizycie mi mniej wiecej czego moge sie spodziewac? Wyczytalem ze srednio 30-60g indoor z rosliny, ale ile w tym prawdy nie mam pojecia.

PS. Jak z tym podlewaniem, lac z biohumusem, czy dac sobie spokoj jeszcze jedno podlewanie?
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
U mnie wszystkie zdjęcia widać. Standardowy plon, czyli 30-40g z AF, jak sie nic nie zepsuje, czasem i 60 i więcej można wyciągnąć z AF,ale to przy "dobrych wiatrach".
Co to za biohumus tam lejesz? Jak zwykły organiczny, to możesz podawać, chyba że to jakiś forte to ostrożnie z nim.
 

Truff

Member
Rejestracja
Mar 28, 2020
Postów
8
Buchów
0
Biohumus nawóz uniwersalny 1 L Agrecol - dokladnie ten, uniwersalny.

Na flo dokupilem agrecol'a do pelargonii N/P/K 2/3/4
Oba sa bio. Nie chcialem ladowac w pierwsze krzaki duzo kasy, wiec robie to po kosztach :) Jak bedzie efekt to sie pomysli o lepszym sprzecie/nawozach.

30/40 powinno mi w zupelnosci wystarczyc, choc wiadomo, ze czym wiecej tym lepiej :D

Cholera, trzeba mi chyba nowego windowsa postawic :X Zerkne na fotki z innego urzadzenia.
Wlasnie zastanaiwalem sie, dlaczego nie chce mi zdjec wkleic do postu a tu wychodzi na to, ze wklejalo tylko nie widzialem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Nie wyświetlanie zdjęć to może być kwestia przeglądarki internetowej, ja używam TORa i wstawiam zdjęcia i wszystko mi się wyświetla.

Tego biohumusa uniwersalnego możesz spokojnie dodawać do podlewania. Na jakieś wielkie plony nie licz na początku, choć swoje zawsze cieszy i smakuje, nie ważne ile tego by nie wyrosło, przynajmniej wiesz co palisz.
 

Truff

Member
Rejestracja
Mar 28, 2020
Postów
8
Buchów
0
Nie wyświetlanie zdjęć to może być kwestia przeglądarki internetowej, ja używam TORa i wstawiam zdjęcia i wszystko mi się wyświetla.

Wlasnie sie nad nim zastanawiam, nie spowalnia CI dzialania stron? Bo rozne opinie slyszalem.

Nie licze na nic wielkiego, poprostu chce miec dla siebie cos dobrego, wiadomego pochodzenia. Poza tym, dojde do wprawy z czasem :D

A co do tego biohumusu, zmienic go na forte? To wydatek zaledwie kilku zl wiec zaden problem. Zastanawiam sie poprostu czy zrobi to duza roznice.

Jesli masz jakies sprawdzone niedrogie odzywki/nawozy ktorych warto uzyc mimo humusu/nawozu na flo to podziel sie wiezda, prosze.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół