nasiona marihuany

Nawóz do produkcji podłoży ogrodniczych

Wyszukiwarka Forumowa:

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
Chcę w tym roku przygotować glebę na miejscówce na wzór podłoża ogrodniczego Sterlux.
Na podstawie informacji producenta podłoża skład takiej mieszanki to odkwaszony kredą torf z dodatkiem nawozu [FONT=&quot]NPK+Mg (14-16-18 )+(5)[/FONT] w ilości 0,6kg/m3(1000L).
Szukając podobnego składu NPK znalazłem taki jak w tytule https://www.yara.pl/odzywianie-roslin/nawozy/inne/pg-mix-14-16-18/ oczywiście jest to nawóz profesjonalny pakowany po 25kg za 160-170zł. Jako alternatywę poszukałem innego nawozu krystalicznego i wybrałem ten od Agrecola https://agrecol.pl/produkt/balkonowe-nawoz-do-kwiatow-balkonowych-i-ogrodowych/ składem podobny bardziej do powszechnej azofoski ale z tą różnicą że jest w postaci krystalicznej w kontakcie z wodą od razu staje się dostępny dla roślin i jego drobna struktura ułatwi równomierne wymieszanie go z glebą bez ryzyka utworzenia się gorących miejsc w których stężenie nawozu mogło by być za duże. Nawóz ten chcę zastosować najpóźniej jak się da czyli przy wysadzaniu sadzonek. Nie wiem czy podczas produkcji podłoży brany jest pod uwagę okres na przegryzieniu się mieszanki z nawozem, jeśli osobno prowadzone jest odkwaszanie torfu kredą.

Piszę to wszystko żebyście mnie utwierdzili w moim toku rozumowania lub wytknęli jakieś kwestie których nie brałem pod uwagę.

Na koniec dodam że gleba będzie miała zmierzone pH, odkwaszona wapnem kredowym odpowiednio wcześniej według wskazań pomiaru. Dlaczego nie azofoska? Bo potrzeba czasu na przegryzienie a ja chcę ograniczyć wizyty przed wysadzaniem do wapnowanie wyłącznie. Zastanawiam się jeszcze nad tym czy to wapno kredowe przekopywać czy wystarczy obsypać powierzchnie uprawną ale o tym zdecyduje jak pH będzie powyżej 6.
 

DevineTheDude

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 22, 2013
Postów
1,797
Buchów
1,998
W sumie taki temat z dupy... ale ciągnę go dalej, mam trochę gleby spotowej o właściwym pH i będę testować jak się zachowają roślinki w niej z nawozem dodanym do gleby przed siewem.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół